> > >   fotogalerie Opava


Královský košt 23. října v Clarionu
sekce: Sport - kultura - akce
autor: pk
Jedinečná událost pro milovníky vína - Velká prezentace medailových vín soutěže KRÁL VÍN České republiky. Prožijte svátek vína skutečně svátečním způsobem a za pouhých 500,-Kč/os! Clarion Congress Hotel Ostrava**** 23. 10. 2012 V nabídce i partnerské vstupné 900,-Kč/pár. Rezervujte si svá místa již dnes! Tel.: 596 702 811 nebo 736 628 302 .
1. LIGA SVĚTOVÉ ATLETIKY V CLARIONU
sekce: Sport - kultura - akce
autor: pk
POZVÁNKA NA LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ
sekce: Sport - kultura - akce
autor: KA1SPORTTEAM
KA1-SPORTTEAM zve příznivce bojových umění na horské letní soustředění,zaměřené na kondiční KICK BOX a sestavy KUNG-FU se zbraní i beze zbraně. Soustředění se koná na horské chatě Severka nacházející se v oblasti Těšínských Beskyd (965 m n. m.), na severním svahu vrchu Kostelka v katastru turisticky známé obce Dolní Lomná. Datum konání 30.6. - 7.7.2012 cena soustředění 3.250,-Kč Bližší informace na telefonním čísle 604788335 na e-mail ka1sport@seznam.cz nebo osobně v prodejně KA1-SPORT na Náměstí Republiky v podchodech Frýdlantských mostů. Těší se na Vás šesti násobní mistři světa v bojových sportech . telefon:604788335 e-mail: ka1sport@seznam.cz www.ka1sportteam.cz VHODNÉ PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILÉ BOJOVNÍKY
PRODEJ OBRAZŮ
sekce: Sport - kultura - akce
nafoceno: 15.1.2012
autor: Mariana Há/Horská
Prodám obrazy, které mohou být vhodným dárkem. Cena dohodou na č. mob.: 75 721 508 mail: marie.horska06@seznam.cz Mariana Há Popis obrazů: 1) Západ slunce, fixovaná tempera, rám 54x46 cm 2) Západ sl. V Beskydách, fixovaná tempera, rám 64x54 cm 3) Trosky v západu slunce, fixovaná tempera, rám 64x47 cm 4) Vesmírný anděl, fixovaná tempera, plátno 40x30 cm 5) Traviny v západu, fixovaná tempera, plátno 50x40 cm 6) Podzimní zrcadlení, olej, plátno 40x35 cm 7) Zašlé časy-zátiší, olej, 40x35 cm 8) Vesmírný anděl, pastel, 32x24 cm 9) Podzimní zrcadlení, linoryt, v rámu 34x25 cm Pozn.: fixovaná tempera je odolná vlhku a má lesk připomínající olejomalbu.
Požár dvou aut po nehodě na Opavsku
sekce: Opava vážně - nevážně
nafoceno: 21.11.2011
autor: por. Mgr. Petr Kůdela
Požár dvou aut po nehodě na Opavsku ještě poničil okna domu Tři jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 21.11.2011 ráno v Háji ve Slezsku (okres Opava) u požáru dvou vozidel, který vznikl po jejich srážce a úniku paliva z dodávkového automobilu Renault Mascott. Vedle poškozené Škody Octavie žár také poničil 4 okna sousedního rodinného domku skříň pro kabelovou televizi. V důsledku požáru nebyl nikdo zraněn. Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě a požáru v pondělí ráno krátce po půl sedmé. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Opavě a s ní dvě jednotky dobrovolných hasičů - Háj ve Slezsku-Smolkov a Hrabyně. Octavia stála na silnici na kolech, dodávka ležela kousek od ní na levém boku napříč silnicí. Hasiči dostali požár pod kontrolu za tři minuty po příjezdu. Vedle dohašování obou vozidel také ochlazovali dvoupodlažní rodinný domek, který stál u místa nehody. Žár ale poničil čtyři okna a také skříň, sloužící pro přenos signálu kabelové televize. Dohašení zabralo hasičům čtvrthodinku. Příčinou vzniku požáru a rozšíření na druhé vozidlo byla nehoda a únik paliva z dodávky. Celková škoda byla předběžně odhadnuta na 830 tisíc korun.
Opavskou radnici navštívily
sekce: Sport - kultura - akce
nafoceno: 08.11.2011
autor: Lada Dobrovolná Tisková mluvčí
Opavskou radnici navštívily nadané děti V pondělí 7. listopadu navštívil Hlásku Klub nadaných dětí Opava, který vznikl při základní škole Englišova. V zasedací místnosti Rady se děti sešly s náměstkem primátora Danielem Žídkem, který má na starosti mimo jiné právě školství. Při besedě se pak děti ptaly na nejrůznější otázky, které je zajímaly. Mluvilo se tak o dětských hřištích, městské policii, dopravě ve městě i o budoucích velkých projektech města. „Celá debata byla velmi zajímavá. Vzešlo z ní i několik podnětných návrhů, kterými se budu dále zabývat. Připravenost dětí velmi příjemně překvapila,“ zhodnotil besedu náměstek Daniel Žídek. Po besedě se děti vydaly na radniční věž, kde mohly využít slunečného počasí a prohlédnout si tak Opavu a okolí. Klub nadaných dětí v Opavě vznikl v únoru tohoto roku. Pro velký zájem došlo na podzim k otevření druhého klubu. Klub zaštiťuje Mensa ČR a vstupní podmínkou tak je IQ nad 120. „Je to forma, jak těm dětem rozšiřovat obzory, jak je intelektuálně rozvíjet,“ popsal význam klubů Tomáš Blumenstein, předseda Mensy ČR. Kluby jsou určeny pro žáky 1. stupně základních škol. Město Opava počítá ve svém rozpočtu pro příští rok s podporou obou klubů ve výši přibližně 100 tisíc korun.
Sezona minikár skončila v Olšanech
sekce: Sport - kultura - akce
nafoceno: 09.10.2011
autor: TJ Olympia Bruntál
Kristýnka Grebeníčková má odjeto celkem 41 závodů. Letos skončila v MčR na 13.místě ze 27 závodníků. V Poháru čR skončila na 9.místě ze 27 závodníků. V "Evropském poháru" r.2011 skončila na pěkném 11.místě. r.2011 3.místo v 6.kole MSR ve Sklabiňském Podzámku, Martin 4.místo v 6.kole SP ve Sklabiňském Podzámku, Martin 9.místo v 9.kole PčR v Nové Vsi u Frýdlantu nad Ostravicí 10.místo ve Finále poháru čR a SR v Rožnově pod Radhoštěm 10.místo v 1.kole MčR v Jablonci nad Nisou 10.místo ve volném závodě v Olšanech 11.místo ve 12.kole PčR v Rožnově pod Radhoštěm 12.místo v 6.kole PčR v Mariánském Údolí 12.místo v 8.kole PčR v Nové Vsi u Frýdlantu nad Ostravicí 12.místo ve 3.kole EP v Albrechticích u českého Těšína 13.místo v 7.kole PčR v Mariánském Údolí 14.místo ve 3.kole MčR v Dolním Cetně u Mladé Boleslavy 14.místo ve 4.kole MčR v Olšanech
HZS MSK
sekce: Opava vážně - nevážně
nafoceno: 24.09.2011
autor: por. Mgr. Petr Kůdela
1. Malí i velcí projevovali zájem o vybavení hasičů pro záchranu na vodě, například v případě povodní. Prohlíželi si jak lodní kontejner se dvěma vystavenými nepromokavými kombinézami (tzv. suchými obleky), pak i patero lodí a člunů, které hasiči z HZS MSK pro včasnou záchranu ohrožených osob používají (dva čluny na obrázku s dětmi jsou právě z lodního kontejneru). 2. Největší frekvenci zájmu velkých i malých jsme v expozici HZS MSK zaznamenali ve stanu preventivně výchovné činnosti, který HZS MSK vybudoval ve spolupráci s Českou asociací hasičských důstojníků (ČAHD). Děti (a někdy i dospělí řešili nejrůznější kvízy a skládanky, také si mohli vyzkoušet zásahové vybavení profesionálních hasičů, včetně dýchacího přístroje a těžké tlakové lahve se vzduchem. 3. Ač "ještě" nepatří do technické výbavy HZS MSK, v čele expozice HZS MSK stál po celou sobotu prototyp záchranářského robota s poetickým názvem Hardy. Opět velcí i malí se zájmem pozorovali ukázky jeho činnosti - hašení vodou i manipulaci s těžkou tlakovou lahví (za jejího ochlazování) - vše pomocí dálkového řízení. Hardy by mohl být účinným pomocníkem především při požárech průmyslových hal, kde je potřeba dostat do bezpečí tlakové lahve či jiné těžké a nebezpečné předměty. V sobotu přišlo na Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově (okres Nový Jičín) 140 tisíc návštěvníků, což zhruba stejně jako před dvěma lety v sobotu i neděli.
Na Bruntálsku hořelo v noci BMW
sekce: Opava vážně - nevážně
nafoceno: 14.09.2011
autor: por. Mgr. Petr Kůdela
Dvě jednotky hasičů zasahovaly v noci z úterý na středu 14.9.2011 v obci Leskovec nad Moravicí (okres Bruntál) při požáru osobního automobilu BMW X6. Požár se obešel bez zranění, škoda na autě byla odhadnuta na 1,3 milionu korun. Operační středisko hasičů obdrželo informaci o požáru od Policie ČR čtvrt hodiny před třetí hodinou ranní. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Bruntálu a dobrovolní hasiči z Horního Benešova. Oheň dostali pod kontrolu během dvou minut, dohašování jim zabralo dvacet minut. Příčina vzniku požáru je v šetření. por. Mgr. Petr Kůdela tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje
Dva tvorové zachránění hasiči v Moravskoslezském kraji
sekce: Opava vážně - nevážně
nafoceno: 03.09.2011
autor: por. Mgr. Petr Kůdela
Dva tvorové zachránění hasiči v Moravskoslezském kraji Hasiči v Moravskoslezském kraji se v sobotu 3.9.2011 odpoledne postarali o záchranu straky, zamotané do silonu ve větvích stromu u aqvaparku Olešná (okres Frýdek-Místek), a ještě o křížence německého ovčáka, který skončil v 15 metrů hluboké studni v Holasovicích (okres Opava). Zatímco pes zřejmě vyvázl bez vážnějšího zranění, straka s poraněnou nohou byla předána do ptačího útulku (záchranné stanice) v Bartošovicích (okres Nový Jičín). Nejprve v sobotu před druhou hodinou odpolední vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice v Opavě společně s jednotkou dobrovolných hasičů z Hradce nad Moravicí (ta měla právě na opavské stanici metodické zaměstnání) do Holasovic, kde spadl pes do hluboké studny, odhadem 15 metrů hluboké. Jeden z hasičů se po změření koncentrace kyslíku a oxidu uhličitého slanil pomocí lezecké trojnožky dolů otvorem cca 40 x 50 cm, psa opatrně vzal do náruče a oba byli vytaženi nahoru. Pes patrně nebyl zraněn a byl předán majitelce. Hasiči jim doporučili ještě prohlídku (psa) u veterináře. Na parkoviště k akvaparku Olešná vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice (HZS MSK) ve Frýdku-Místku zhruba o dvě hodiny později. V rybářském silonu se na větvi zhruba 4 metry vysoko zmítala straka. Zachycená byla za nohu. Hasiči byli opět rychlí – větev opatrně odřezali od stromu a na zemi silon ještě opatrněji odmotali. Noha vysvobozené straky byla zřejmě zlomená, proto zavolali na pomoc pracovníky renomované Stanici pro záchranu živočichů v Bartošovicích na Moravě, kteří si straku odvezli přímo z místecké stanice HZS MSK.
<< novější fotogalerie     starší fotogalerie >>


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.

16.08.2018

Odcizení kabelky z nákupního vozíku
Odcizení kabelky z nákupního vozíku v supermarketu na ulici Olomoucké v Opavě V době kolem páté hodiny odpolední 16. srpna 2018 doposud neznámá osoba spáchala v jednom ze supermarketů na ulici Olomoucké v Opavě přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využila chvilkové nepozornosti 71leté ženy z Opavska a z nákupního vozíku jí odcizila volně odloženou dámskou koženkovou kabelku hnědé barvy, ve které se nacházel mobilní telefon značky Nokia bílé barvy, svazek klíčů a dámská koženková peněženka černé barvy s finanční částkou na hotovosti 5 tisíc korun, s různými osobními doklady a s platební kartou.

15.08.2018

Dopravní nehoda svou cyklistů
Půl hodiny před půlnocí 15. srpna letošního roku jel 31letý muž z Ostravy na svém jízdní kole po ulici Na Návsi v obci Ludgeřovice, a to za dalšími dvěma cyklisty, přičemž na přímém úseku silnice znenadání přejel do protisměru a zde se střetl s protijedoucím 26letým místním mužem jedoucím na jízdním kole. Po srážce oba muži upadli na vozovku a utrpěli zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření ve Fakultní nemocnici s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 2 tisíce korun. Orientační dechová zkouška vyzněla u druhého jmenovaného cyklisty negativně, pozitivní test však byl u 31letého muže, který dopravní nehodu zavinil

15.08.2018

Dopravní nehoda silně podnapilého řidiče
Dopravní nehoda silně podnapilého řidiče osobního automobilu v Šilheřovicích Chvíli před půl šestou odpolední 15. srpna 2018 řídil 47letý muž z Karvinska po ulici Horní v obci Šilheřovice osobní motorové vozidlo tovární značky Hyundai, přičemž při průjezdu pravotočivou zatáčkou přejel do protisměru, přes vyvýšenou obrubu chodníku vyjel mimo pozemní komunikaci a postupně narazil do oplocení jednoho z rodinných domů, dále do skříně plynové přípojky s betonovou podezdívkou a do kovové brány oplocení sousedního rodinného domu. Po dopravní nehodě řidič z místa utekl, avšak byl dostižen svědky kolizní situace a následně byl dopraven zpět na místo události. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 137 tisíc korun. Odborné měření dechovými zkouškami prokázalo, že shora uvedený muž řídil automobil po předchozím požití alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami více jak 2,2 promile alkoholu v dechu. Při prvotním prověřování 47letý muž přítomným policistům neustále uváděl, že v době nehody vozidlo neřídil, byl pouze spolujezdec a automobil měl řídit mu neznámý muž hovořící polsky.

15.08.2018

Silně podnapilý muž se pokusil
Silně podnapilý muž se pokusil vloupat do zahradní chatky v Opavě Policisté z opavského Obvodního oddělení v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže ve stádiu pokusu 38letému místnímu muži, neboť tento se v podvečerních hodinách 15. srpna letošního roku pokusil vloupat do jedné ze zahradních chat v zahrádkářské osadě na ulici Bílovecké v Opavě. Páčením dveří způsobil 67letému majiteli chaty z Opavy celkovou hmotnou škodu ve výši tisíc korun, k vniknutí do objektu nedošlo a nebylo nic odcizeno. Po tomto protiprávním jednání majetkového charakteru 38letý podezřelý muž odešel ze zahrádkářské osady k nedalekému kolejišti, kde si lehl a bezprostředně tak ohrožoval svůj život a zdraví. Zde byl zajištěn službukonající policejní hlídkou z Obvodního oddělení v Opavě a vzhledem k tomu, že jevil silné známky požití alkoholických nápojů (orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu téměř 2 promile alkoholu v dechu),