> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Město vypsalo záměr prodeje

vloženo: 22.07.2019           komentářů: 0

Město vypsalo záměr prodeje či pronájmu Slezanky

Jedním z projektů dlouhodobého investičního plánu, které by se měly realizovat do roku 2026, je i využití budovy bývalého obchodního centra Slezanka. K řešení dané problematiky byl sestaven, stejně jako ke každému dalšímu záměru ze seznamu strategických investic, projektový tým. „Ten se nezávisle na sobě zabývá jak variantou využití objektu Slezanky městem, tak i jejím prodejem či pronájmem,“ uvedl primátor Opavy Tomáš Navrátil.

Vedení města má na stole studii architektonického ateliéru CHYBIK+KRIŠTOF z loňského roku, podle které by v části budovy mohlo vzniknout tzv. Centrum polytechnického vzdělávání provozované Střediskem volného času, další část by mohla být využívána komerčně. „Prozatím jsme další práci architektů zastavili. Chceme si ověřit i variantu, zda by se nenašel developer respektive soukromník, který nás osloví s takovou myšlenkou využití budovy, o níž bychom měli zájem,“ vysvětluje primátor města a pokračuje:“ Dáváme prostor zájemcům o odkup i pronájem objektu. Pokud nějaké záměry přijdou, posoudíme je, a kdyby nás některý zaujal více, než návrh předložený architekty, dále bychom s předkladatelem nabídky jednali. V každém případě by šlo o návrh, který nás k ničemu nezavazuje,“ dodává primátor.

Podmínky vyhlášeného záměru prodeje budovy hovoří o tom, že zájemce dodá studii s naznačením účelu a architektonického a hmotového řešení, a to jak stávající budovy, tak i možných nadstaveb a přístaveb včetně řešení vnitrobloku. Zároveň uvede také popis časové představy o realizaci investice a její finanční náročnosti a doloží schopnost ji realizovat. Zájemce o pronájem pak předloží s nabídkou výše nájemného a specifikací prostor, o které má zájem, také záměr jejich využití.

Přesné podmínky obou záměrů jsou zveřejněny v příloze tohoto souboru. Prohlídka objektu je možná po telefonické domluvě (553 756 803, 604 229 394).

Nabídky je možné podávat do 30. září do 13 hod na podatelnu magistrátu na Horním náměstí. Stanovená komise se k otevření obálek sejde 2. října v 9.00 hodin v zasedací místnosti Hlásky ve 2. patře, přítomni mohou být zájemci, kteří podali nabídku.

autor: www.opava-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.