> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Kádr Slezanu hlásí první změny

vloženo: 24.06.2019           komentářů: 0

Kádr Slezanu hlásí první změny, zájem má o ruského střelce.Příprava opavských hokejistů je v plném proudu a v mužstvu Slezanu už došlo k prvním příchodům a odchodům.

O místo v kádru nového trenéra Pavla Zdráhala bojuje čtveřice borců, kteří v loňské sezóně oblékali dres Orlové. Tím prvním je čtyřiadvacetiletý brankář René Svoboda, který si v uplynulém ročníku připsal 26 startů a předtím chytal dva roky za šumperské Draky. Vydobýt si místo v sestavě budou chtít také útočníci Vojtěch Kovařík (20 let, loni 6+6), René Kysučan (25 let, loni 5+6) a Jan Šmíd (23 let, loni 8+18). „Půjdou s námi na led a uvidíme, kdo z nich tady zůstane. Musí ale být lepší než mladí kluci, které tady máme,“ zdůraznil trenér Slezanu.

V jednání je také příchod dalšího bývalého Orla – ruského snajpra Arslana Achmeťjanova. Dvaadvacetiletý forvard loni zaznamenal 18 branek a 16 asistencí. „U něj je ale problém v tom, že nevíme, jak to dopadne s jeho pracovními vízy. Kdyby se ale všechno vyřešilo, určitě bych jej v kádru chtěl,“ upřesnil Zdráhal.

Uzavřenou záležitostí je příchod brzy sedmadvacetiletého obránce Jakuba Peslara, který v loňském ročníku působil ve Žďáru nad Sázavou, kde se blýskl úctyhodnou bilancí 10+19. „Čísla mluví jasně, na druhou ligu to je nadstandardní bek. Jsme rádi, že se nám ho podařilo přivést,“ řekl Pavel Zdráhal.

Slezan naopak opouští trojice Wanecki, Spratek a Jaroš, která míří do Šumperku. Klub jim za odvedené služby děkuje a v budoucí kariéře přeje mnoho úspěchů.

autor: Tomáš Chalupa

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.