> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jazz koncert La Boujeau

vloženo: 19.06.2019           komentářů: 0

V pátek 21. června v 18.hodin se uskuteční v krásném a akusticky dokonalém prostoru radničního atria Městské radnice Hlučín (vstup z ulice U Bašty) netradiční koncert. Naživo zde vystoupí seskupení, která se věnují dixialandu, swingu, modernímu chansonu či jazzu. Tyto styly kralovaly tanečním a kabaretovým zábavám před sto lety.


Večer zahájí Ostravský dixialand, který byl založen v 70. letech minulého století a její kapelník Zděnek Doležil hraje v seskupení od samého počátku. Kapela pravidelně hostuje v Ostravském klubu Parník. Dixialand je jedním ze stylů jazzové hudby a stejně jako jazz se zrodila v Americe počátkem 20. století.

Dalším interpretem bude Olomoucká kapela La Boujeau (čti Labužo). Ta se nechává inspirovat ještě starším stylem a tím je moderní chanson se špetkou swingu. Ten vznikl v 19. století ve francouzském kabaretu a vrcholnou éru prožíval za dob Edith Piaf či Charlese Aznavoura. Charismatická zpěvačka Iva Kevešová-Stancová založila kapelu v roce 2010 a díky její píli a francouzštině je poslech opravdu "labůžo".

Večer následně dovrší jazzové trio Vladimíra Figara. Samotný jazz se vyvinul počátkem 20. století v Americe, smíšením afrických a evropských stylů. Tento sofistikovaný poslech, doplněný sólovými improvizacemi hudebníků, nás dovede až k samému závěru večera.

Na své si přijdou i naše chuťové buňky, které budou kvalitně uspokojovat místní gastronomičtí mágové.

Vstup je zdarma, akce je financována z grantu města Hlučína.

autor: Lukáš Krček

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.