> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Děti oslaví svůj svátek

vloženo: 30.05.2019           komentářů: 0

Děti oslaví svůj svátek nejen v sadech

Plno zábavy, soutěží, atrakcí, kulturních vystoupení i překvapení bude nejen pro malé Opavany připraveno na přelomu května a června.

V Historické výstavní budově Slezského zemského muzea letos proběhne program pro děti již v pátek 31. května. Malí návštěvníci budou moci od 13 do 18 hodin společně se svým dospělým doprovodem poznávat cizokrajnou Indii s jejími chutěmi i vůněmi, takříkajíc zažijí tuto zemi na vlastní kůži. Děti do 15 let mají na akci vstup zdarma.

V sobotu na všechny děti čeká tradiční zábava v Městských sadech. Od 13 do 18 hodin si mohou zkusit odpalovat na nadhazovacím stroji (děti i dospělí), soutěžit v hodu do dálky, vyzkoušet si různé druhy sportů jako například aikido, taekwon-do, judo, šerm, lukostřelbu, střelbu, baseball, softball nebo hokejbal. A pak si odpočinout u zábavných a kreativních soutěží nebo při projížďce na řece Opavě. „K nahlédnutí bude také armádní, policejní a hasičská technika. Děti si budou moci ověřit své znalosti ze zdravovědy,“ dodala Monika Štěpánková za město Opava, které Opavský den dětí spolu s množstvím organizátorů připravuje. Většina aktivit a atrakcí je pro děti zdarma. „Sobotní akce proběhne i v případě mírně nepříznivého počasí. Zrušili bychom ji jen v případě intenzivního deště,“ připomněla organizátorka s tím, že ideální je sledovat facebook města, kde budou nejaktuálnější informace.

Také v letošním roce nebude chybět mezinárodní folklorní festival dětských souborů, který se vždy odehrává v zadní části Městských sadů. V rámci sedmého ročníku Děcka, poče se hrač se představí Mała Strzecha z Ratiboře, Cindruška ze slovenského Liptovského Hrádku, Ovečky z Valašského Meziříčí, Burianky z Bolatic, Úsměv a Zpívánky z Opavy, Cimbálové muziky ZUŠ a SVČ Opava.

Nově se do programu zapojí Cirkulum na cestách. „Jedná se o mezinárodní projekt, který vznikl díky podpoře Moravskoslezského kraje, města Opavy, Nového Jičína a Karviné. Na nově připravené scéně uvidíte pouliční novocirkusové umělce z Itálie, Nového Zélandu, Švédska, Chorvatska a Německa, kteří účinkují po celém světě,“ poznamenal umělecký ředitel festivalu Cirkulum Václav Pokorný a upozornil, že poté, co utichne ruch na všech stanovištích, tak se lidé mohou těšit na hlavní hřeb – od 18 hodin proběhne akrobatická inscenace OnTheRoad z České republiky, která vznikla pod taktovkou spolku Cirkus trochu jinak, z. s. Tato inscenace reprezentuje Moravskoslezský kraj v rámci tuzemských a zahraničních mezinárodních festivalů. V letošním roce získalo OnTheRoad cenu diváka na Klaunském festivalu v Miláně. Více o programu a účinkujících se dozvíte na ....cirkulum.cz.

Děti slaví i v neděli

V neděli 2. června mohou děti oslavovat hned na několika místech. „Symboly se objevují všude kolem nás. V Obecním domě v expozici Cesta města zjistíme hravou formou přizpůsobenou malým i velkým návštěvníkům, jaké jsou ty typické pro město Opava. V Domě umění, který svou aktuální výstavou připomíná obří plakátovou plochu z 60.–70. let, pak budeme hledat symboly na filmových plakátech. Dále zde čekají úkoly týkající se autorů filmových plakátů, jejich tvorby i filmů samotných,“ pozvaly lektorky Opavské kulturní organizace Simona Juchelková a Lenka Přibylová všechny děti a jejich rodiče. Obě místa je možné navštívit zdarma v době od 10 do 16 hodin.

Památník Petra Bezruče na Ostrožné ulici nabídne v době od 10 do 17 hodin speciál­ně připravený program v rámci výstavy Knižní ilustrace Lumíra Čmerdy pod názvem Na chvilku ilustrátorem. Účastníci programu si prohlédnou výstavu a zúčastní se literární a tvořivé dílny, a to vše zdarma.

Slezské divadlo nabídne ve 14 hodin pohádku ze života svatojánků Broučci. V předprodeji divadla jsou již vstupenky za zvýhodněnou cenu 50 korun pro děti i jejich doprovod. Délka představení je 1 hodina a 30 minut včetně přestávky.


autor: www.opava-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.