> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Město získalo zásadní dotaci

vloženo: 21.03.2019           komentářů: 0

Město získalo zásadní dotaci určenou na stavbu objektu šaten a zázemí pro sportovce
Vizualizace nové budovy šaten pro sportovce v areálu městského stadionu
Objekt šaten a zázemí v areálu městského stadionu v Hlučíně se bude stavět s podporou dotace. Město může čerpat z dotačního programu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy až 16,9 milionu korun, z dotačních peněz pokryje 50 procent uznatelných nákladů na stavbu objektu.

"Že se nám podařilo získat dotaci, je pro nás hodně dobrá zpráva," uvedl starosta Hlučína Pavel Paschek.
Projektovou dokumentaci k provádění stavby nové budovy zhotoví autorizovaný inženýr pro pozemní stavby Matěj Kudlík za necelých 400 tisíc korun. V únoru o tom rozhodli na svém zasedání radní města na základě výsledků výběrového řízení. Nový objekt šaten a zázemí pro fotbalový klub a tělovýchovnou jednotu bude v letošním roce největší investicí města, přijít by měl zhruba na 30 milionů korun. Nová budova bude dvoupatrová a bude tvořena třemi obdélníkovými půdorysy. Nejprve se bude bourat stávající, už nevyhovující objekt šaten a pokladen, poté se začne stavět nová budova. Součástí projektu bude rekonstrukce povrchu antukového volejbalového hřiště a vybudování parkoviště pro čtrnáct aut, veřejného osvětlení, přípojky vody, kanalizace, plynu a elektro, a také vsakovací systém dešťových vod.
„Pro náš volejbalový oddíl je stávající objekt šaten už zcela nevyhovující. V současné době máme čtyři soutěžní družstva, ženy, kadetky, žačky v přeborech 1. třídy a mix družstvo hrající okresní turnaje, a dále přípravku pro děti od 8 do 12 let, celkem 83 aktivních členů. Aktuálně můžeme využívat pouze dvě malé šatny, což je naprosto nedostačující. Sociální zařízení už nesplňuje základní hygienické normy. Nedostatek šaten a špatné sociální zařízení je také limitujícím prvkem při pořádání turnajů. Současný objekt navíc není vybaven žádným topením,“ vyjmenoval organizační pracovník oddílu volejbalu TJ Hlučín František Košař. Nový objekt podle něj oddíl využije hlavně pro zkvalitnění práce s mládeží.
„Zlepšením podmínek pro činnost oddílu se zvýší předpoklady pro získání dalších zájemců o pravidelné sportování,“ doplnil František Košař.
Nové budovy se nemohou dočkat ani fotbalisté.
„Za celý fotbal v Hlučíně můžu říci, že jsme nesmírně šťastní, že se v brzké době dočkáme výstavby nového zázemí. Je to další postupný krok k tomu, abychom vytvořili ještě lepší podmínky pro sportující mládež. Stávající zázemí je i kvůli neustále se rozrůstající členské základně na hraně. Často jsme bojovali hlavně s nízkým množstvím šaten. Věříme, že touto stavbou ještě stoupne zájem o sport na celém Hlučínsku a budeme tak ještě důstojněji reprezentovat celé město,“ doplnil sekretář FC Hlučín Lukáš Petřík.
S demolicí původního objektu by se mělo začít letos v létě, nejpozději na podzim příštího roku by měla být stavba hotova. Nacházet se bude na ploše mezi fotbalovým stadionem, volejbalovými kurty a ulicí Tyršova. Novostavba bude tvořena třemi obdélníkovými půdorysy, konkrétně objekty SK FC Hlučín a TJ Hlučín a spojovacím krčkem. Bude nepodsklepená, s plochými střechami, zděná, s fasádou tvořenou kontaktním zateplovacím systémem ETICS v barvě šedé a cihlové, meziokenní části s finální vrstvou budou imitací dřeva.

autor: www.hlucin.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.