> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jdeme do finále

vloženo: 10.02.2019           komentářů: 0

Opava má medaili jistou. V Českém poháru bude brát minimálně stříbro. V sobotním semifinále porazila družina Petra Czudka Děčín 82:78.

Opavský celek nechtěl ponechat nic náhodě, i proto v pátek v novojičínské hale trénoval. Jenomže v úvodním duelu s Děčínem mu to moc nepomohlo. „Děčín dal do úvodu hodně energie. My jsme naopak úplně vyklidili pozice, a to se promítlo do průběžného výsledku,“ štvalo opavského trenéra Petra Czudka.

V jednu chvíli prohrávali Slezané o sedmnáct bodů a byli zralí na ručník. Naštěstí Opaváci jsou týmem, který se hned tak nevzdává. „Vyšel nám závěr poločasu, ve kterém jsme udělali desetibodovou šňůru. Jít do šaten s minus pěti body, bylo dobrým dárkem,“ usmál se trenér.

Ve druhém poločase se hrálo ve vyrovnaném duchu. „Vyrovnali jsme se Válečníkům v tvrdosti. Zvedl se Kuba Šiřina. Vyšel nám tah s Mírou Kvapilem, který hrál se sebezapřením. Byl naším pravým žolíkem,“ byl spokojený Petr Czudek. Opavu nyní čeká finále s Nymburkem, to je na programu v neděli se začátkem v 17 hodin. „Nymburk tyhle zápasy umí. Chceme mu být ale důstojným soupeřem,“ zakončil trenér BK Opava.

Děčín – BK Opava 78:82 (20:11, 42:37, 63:62)

Body: Ježek, Carlson 12, Kroutil 11, Autrey, Feštr po 10, Šiška 8, Pomikálek 6, Grunt, Landa po 2 - Bujnoch 17, Šiřina 16, Kouřil, Kvapil po 13, Švandrlík 9, Dragoun, Zbránek po 7. Rozhodčí: Vyklický, Matějek, Baloun. TH: 8/6:12/9. Trojky: 12:9. Doskoky: 31:39. Fauly: 17:21. Diváci: 750.


autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun