> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ples seniorů

vloženo: 03.02.2019           komentářů: 0

Ples seniorů se odehraje na vlně První republiky

Ples seniorů, který se bude konat v pátek 8. února od 15 hodin v Kulturním domě Hlučín, je určený především pro členy kluby seniorů v Hlučíně, Darkovičkách, Bobrovníkách a Vrablovci i pro seniory ze Svazu tělesně postižených a z Domova pod Vinnou horou. Přihlásit se mohou i další zájemci, kteří dosáhli seniorského věku.

"Ples seniorů je každým rokem jedním z tradičních vrcholů hlučínské plesové sezony a nás samozřejmě moc těší, že jím děláme radost jeho návštěvníkům," uvedla místostarostka Petra Řezáčová.
"Letošní ples se odehraje ve stylu První republiky. Kdo bude mít chuť, možnost a náladu, může přijít v oblečení typickém pro 20. léta dvacátého století. Na bále vynikne krása klobouků, šperků, šátků, korálků i klasických doplňků. Není to samozřejmě podmínkou, ale drobná stylizace návštěvníkům poskytne možnost vrátit se na chvíli do starých časů,"řekla za pořadatele vedoucí odboru rozvoje Městského úřadu Hlučín Darina Krejzlová.
Vstupné je symbolické, jeden lístek přijde na 50 korun. V ceně je teplá večeře, káva nebo čaj, voda, víno, zákusek. K tanci i poslechu bude hrát skupina Klasik.
Zájemci o účast na plese se mohou hlásit do 18. ledna na odboru rozvoje Městského úřadu v Hlučíně u Sabiny Lorencové na telefonním čísle 595 020 317, popřípadě mailem na adrese lorencova@hlucin.cz, nebo osobně na hlučínské radnici v budově B, dveře B101. Ples nebude volně přístupný. Vstupenky obdrží nahlášení zájemci při vstupu na ples na základě seznamu přihlášených osob.

autor: www.hlucin.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun