> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opava jede do Kopřivnice.

vloženo: 15.01.2019           komentářů: 0

Po domácí výhře s Českými Budějovicemi čeká Slezan utkání v nedaleké Kopřivnici. Pokud chce Opava ještě reálně pomýšlet na playoff, bude muset z ledu Tatrovky přivézt tři body. Utkání startuje ve středečních 18 hodin.Slezan na domácím ledě v sobotu zabral a přestřílel budějovický David Servis v poměru 7:4, když se hattrickem blýskl útočník Spratek. Na venkovních kluzištích se však v posledních týdnech opavským hokejistům vůbec nedaří a z posledních šesti zápasů urvali pouhý bod. Slezané tak čekají na venkovní výhru už dva měsíce.

Teď jede Opava do Kopřivnice, která je v tabulce na třetí pozici se ziskem 49 bodů. Z ledu Tatrovky se body nevozí vůbec lehce a svěřenci trenéra Kofroně mají na svém stadionu impozantní bilanci – z letošních 13 zápasů jich hned 11 vyhráli. Ve svém posledním domácím vystoupení přetlačila Kopřivnice silný Havlíčkův Brod v poměru 4:3 po prodloužení.

Nejproduktivnějším hráčem Tatrovky je s bilancí 12+16 Jan Poruba. Zdárně mu sekunduje velezkušený Martin Tomášek, který se může pochlubit 27 kanadskými body. Nejlepším střelcem pak je Adam Kofroň s devatenácti zářezy na pažbě.

Ke středečnímu zápasu se tradičně vyjádřil také trenér Martin Janeček. „Jedeme na led Kopřivnice, která momentálně hraje ve velké formě, pohodě a s chutí. Chuť však máme i my a jedeme na kopřivnický led bojovat o body jako lvi,“ hlásí kormidelník Slezanu.

Jisté je, že se opavský kouč bude muset obejít bez Daniela Slavíka, který bude ještě minimálně tři týdny laborovat se zraněním v dolní části těla.

Středeční zápas vypukne v 18:00 a utkání můžete sledovat i prostřednictvím tradičního textového on-line přenosu.

autor: Tomáš Chalupa

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.