> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opava jede do Kopřivnice.

vloženo: 15.01.2019           komentářů: 0

Po domácí výhře s Českými Budějovicemi čeká Slezan utkání v nedaleké Kopřivnici. Pokud chce Opava ještě reálně pomýšlet na playoff, bude muset z ledu Tatrovky přivézt tři body. Utkání startuje ve středečních 18 hodin.Slezan na domácím ledě v sobotu zabral a přestřílel budějovický David Servis v poměru 7:4, když se hattrickem blýskl útočník Spratek. Na venkovních kluzištích se však v posledních týdnech opavským hokejistům vůbec nedaří a z posledních šesti zápasů urvali pouhý bod. Slezané tak čekají na venkovní výhru už dva měsíce.

Teď jede Opava do Kopřivnice, která je v tabulce na třetí pozici se ziskem 49 bodů. Z ledu Tatrovky se body nevozí vůbec lehce a svěřenci trenéra Kofroně mají na svém stadionu impozantní bilanci – z letošních 13 zápasů jich hned 11 vyhráli. Ve svém posledním domácím vystoupení přetlačila Kopřivnice silný Havlíčkův Brod v poměru 4:3 po prodloužení.

Nejproduktivnějším hráčem Tatrovky je s bilancí 12+16 Jan Poruba. Zdárně mu sekunduje velezkušený Martin Tomášek, který se může pochlubit 27 kanadskými body. Nejlepším střelcem pak je Adam Kofroň s devatenácti zářezy na pažbě.

Ke středečnímu zápasu se tradičně vyjádřil také trenér Martin Janeček. „Jedeme na led Kopřivnice, která momentálně hraje ve velké formě, pohodě a s chutí. Chuť však máme i my a jedeme na kopřivnický led bojovat o body jako lvi,“ hlásí kormidelník Slezanu.

Jisté je, že se opavský kouč bude muset obejít bez Daniela Slavíka, který bude ještě minimálně tři týdny laborovat se zraněním v dolní části těla.

Středeční zápas vypukne v 18:00 a utkání můžete sledovat i prostřednictvím tradičního textového on-line přenosu.

autor: Tomáš Chalupa

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun