> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Trenére, přejeme vám i týmu

vloženo: 25.12.2018           komentářů: 0

Za Opavou jsou takřka tři čtvrtiny základní části, kterou letos Slezané poprvé absolvují pod vedením ambiciózního kouče Martina Janečka. Ten před vánočními svátky zhodnotil ve velkém rozhovoru dosavadní působení v soutěži, řeč ale přišla i na časy budoucí.

3. ledna začnete nový kalendářní rok zápasem, kterým uzavřete třetí čtvrtinu soutěže. Jak hodnotíte dosavadní průběh a jaké budou aktuální cíle do závěru sezóny?
Celé dění okolo A týmu bych rozdělil do několika částí. Každá měla svá pozitiva, posuny i trable. O přípravě už se toho napsalo dost, a tak bych začal až začátkem soutěže. Do mistrovských utkání jsme vstoupili připraveni, ale asi i vzhledem k loňským výsledkům a mládí mužstva ustrašeně. V týmu je většina hráčů mladšího věku bez větších zkušeností, kteří dostávali ve hře tolik prostoru možná poprvé v jejich krátké kariéře. Ačkoliv jsme hráli neskutečně vyrovnané zápasy, zkušení soupeři uměli klíčové chvíle zvládat na svou stranu.
Postupem času však přicházely hodiny poctivého tréninku a myslím, že to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsme začali být pro soupeře čím dál nebezpečnější a začali pomalu sbírat body. V poslední době jsme dokonce začali porážet i týmy z vrchní části obou tabulek, body přibývaly, poté ale naopak přišel trošku problém s uspokojením. Tady bylo třeba na hráče vyvinout trošku zdravého tlaku, jelikož bylo nejdůležitější udržet koncentraci. Snažil jsem se, aby tlakem nebylo jen nějaké vyhrožování, křik a podobné věci, spíše cesta vlastního vzoru, víry v naší společnou práci, víra v hráče samotné. Kluci pochopili, že přestat teď poctivě pracovat, by byla škoda. Myslím, že tohle se povedlo. Tým má zdravé myšlení, chce sám od sebe jít směrem dopředu a mít tím možnost poprat se i o play-off.
Co se týče druhé části otázky týkající se našich dalších cílů pro poslední část soutěže, tak ty jsou jednoznačné. Cítíme, že už i v této sezóně, kdy prioritou bylo přetvořit a vytvořit tým, budujeme tým, který by postupem času hrál v horních patrech tabulky, stane se pravidelným účastníkem play-off a třeba při štěstí a podpoře města se bude v budoucích letech chtít prát i o návrat do vyšší soutěže, což by městu Opava jednoznačně slušelo. Přicházíme do období, kdy se před námi otvírá už letos šance na boje v play-off a byla by škoda pro fanoušky, sportovní veřejnost v Opavě a hráče samotné neudělat pro úspěch vše, co je v našich silách. Jestli to zvládneme, uvidíme koncem února. To, že to bude neskutečně těžké, víme, ale na týmu vidím, že kluci se budou o každý bod prát více než srdnatě.

Do týmu se úspěšně zapracovala řada mladíků, přišla řada i na posilu. Máte v plánu ještě mužstvo posilovat tak, jak to vidíme u většiny těch nejlepších klubů ve druhé lize?
Nejprve k těm mladíkům. Někteří z nich nám ukázali, že o budoucnost dospělého hokeje v Opavě strach mít nemusíme. Je třeba jim vytvořit prostředí, ve kterém se mohou mladí hráči neustále zlepšovat, hokejově růst a rozvíjet se. K tomu jim samozřejmě musíme vytvářet podmínky, aby v jejich životě mohl hrát hokej stále důležitější roli. Co se týče posil, chceme jít jinou cestou než nakupováním. Nastavili jsem si s vedením klubu od začátku jasnou koncepci hrát s vlastními odchovanci doplněnými hráči z okolí, kteří by v Opavě mohli pokračovat třeba několik sezón. To se zatím daří a jsme naopak pyšní, že jdeme touhle nastavenou strategií. Posila během sezóny přišla vlastně jen jedna, šlo přitom trochu o shodu okolností. Tadeáš Jaroš po svém zahraničním angažmá projevil zájem o zapojení se v našem klubu, a jelikož jako opavský odchovanec splňuje naši koncepci, nebylo při jeho kvalitách, jakožto hráče i člověka, co řešit. Jeho zájem hrát v Opavě bereme jako odměnu naší společné zlepšené práce v hokejovém klubu.
Další posily tedy nejsou aktuální, a jestli se tohle mužstvo od nějakého počátečního stavu začalo výkonnostně zvedat, nebylo by ani fér právě tyhle kluky nenechat se o play-off poprat, případně nenechat jim možnost v něm, pokud by se postoupilo, za Opavu bojovat. Věříme svým hráčům, že tak, jak jsou momentálně pohromadě, se budou snažit o metu vyřazovacích bojů a dokáží to.

Mluvili jsme o mladících. Co zkušenější hráči?
Ti mají můj velký obdiv. Víte, náš tréninkový program je velmi náročný a oni se s ním nejen ztotožnili a poctivě ho absolvují, ale jdou v tréninku i samotných zápasech příkladem. Mladší hráči se tak mají od koho učit. Tohle beru jako velmi důležitou věc a myslím, že pro mladé hráče je jejich příklad neocenitelnou školou. Mám v nich jako trenér oporu a oni ji naopak mají u mě. Jsem poctěn, že s nimi mohu v Opavě pracovat, a i já se od nich řadu věcí učit.

Na podzim bylo všeobecné období marodky, zdá se ale, že pro nás byl tento čas i tak velmi úspěšný a vlastně se v něm zrodil počátek cesty vzhůru tabulkou...
Ano, souhlasím. Vyplatilo se mít velmi široký kádr. V době, kdy jiným týmům hráči vinou marodky ubývali, my jsme i při marodce stále měli s kým hrát. I to jsme se snažili už před sezónou promýšlet a vyplatilo se. Je třeba vysvětlit, že stále pracujeme ve skromnějších podmínkách než některé jiné kluby, ale postavili jsme vše na tom, že díky vytvořeným tréninkovým podmínkám máme hráče, u kterých je prioritou mít možnost zapojit se do takového tréninkového programu, kde se mladí kluci mohou posouvat spolu s opavským hokejem. Budeme pyšní, když se nám tohle bude dařit a o náš nastavený model bude zájem. Rádi některým pomůžeme do vyššího hokeje. S těmi, kteří rádi zůstanou, budeme bojovat a reprezentovat město Opava.

Jsou před námi vánoční svátky. Jak se bude tým připravovat v tomhle období?
Hráči dostali od 22. do 26. prosince úplné volno. Pracujeme poctivě bez pauzy průběžně celou sezónu a jsem přesvědčen, že si kluci chvíle oddechu nejen zaslouží, ale že jim i nějaký čas od hokeje prospěje. Je třeba být chvíli s rodinami a dětmi. Hokej je třeba na chvíli vypustit z hlavy a jít pak s odpočatou hlavou do dalších bojů. I tělo tohle ocení a opět jsem přesvědčen, že se nám tohle koncem sezóny vrátí. Od 27. do 29. prosince nás pak čekají dvoufázové tréninky a po Silvestru následuje nástup na led již 1. ledna v podvečerních hodinách. Čeká nás totiž již ve čtvrtek 3. ledna těžké utkání ve Valašském Meziříčí, na které chceme být dobře připraveni.

Trenére, přejeme vám i týmu šťastně prožité svátky a do další části sezóny hodně štěstí.
Moc děkujeme. I my jako A tým HK Opava vám všem v redakci i všem našim fanouškům přejeme krásné svátky a snad si už od ledna budeme moci dělat zase navzájem radost.

autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.