> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Trenére, přejeme vám i týmu

vloženo: 25.12.2018           komentářů: 0

Za Opavou jsou takřka tři čtvrtiny základní části, kterou letos Slezané poprvé absolvují pod vedením ambiciózního kouče Martina Janečka. Ten před vánočními svátky zhodnotil ve velkém rozhovoru dosavadní působení v soutěži, řeč ale přišla i na časy budoucí.

3. ledna začnete nový kalendářní rok zápasem, kterým uzavřete třetí čtvrtinu soutěže. Jak hodnotíte dosavadní průběh a jaké budou aktuální cíle do závěru sezóny?
Celé dění okolo A týmu bych rozdělil do několika částí. Každá měla svá pozitiva, posuny i trable. O přípravě už se toho napsalo dost, a tak bych začal až začátkem soutěže. Do mistrovských utkání jsme vstoupili připraveni, ale asi i vzhledem k loňským výsledkům a mládí mužstva ustrašeně. V týmu je většina hráčů mladšího věku bez větších zkušeností, kteří dostávali ve hře tolik prostoru možná poprvé v jejich krátké kariéře. Ačkoliv jsme hráli neskutečně vyrovnané zápasy, zkušení soupeři uměli klíčové chvíle zvládat na svou stranu.
Postupem času však přicházely hodiny poctivého tréninku a myslím, že to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsme začali být pro soupeře čím dál nebezpečnější a začali pomalu sbírat body. V poslední době jsme dokonce začali porážet i týmy z vrchní části obou tabulek, body přibývaly, poté ale naopak přišel trošku problém s uspokojením. Tady bylo třeba na hráče vyvinout trošku zdravého tlaku, jelikož bylo nejdůležitější udržet koncentraci. Snažil jsem se, aby tlakem nebylo jen nějaké vyhrožování, křik a podobné věci, spíše cesta vlastního vzoru, víry v naší společnou práci, víra v hráče samotné. Kluci pochopili, že přestat teď poctivě pracovat, by byla škoda. Myslím, že tohle se povedlo. Tým má zdravé myšlení, chce sám od sebe jít směrem dopředu a mít tím možnost poprat se i o play-off.
Co se týče druhé části otázky týkající se našich dalších cílů pro poslední část soutěže, tak ty jsou jednoznačné. Cítíme, že už i v této sezóně, kdy prioritou bylo přetvořit a vytvořit tým, budujeme tým, který by postupem času hrál v horních patrech tabulky, stane se pravidelným účastníkem play-off a třeba při štěstí a podpoře města se bude v budoucích letech chtít prát i o návrat do vyšší soutěže, což by městu Opava jednoznačně slušelo. Přicházíme do období, kdy se před námi otvírá už letos šance na boje v play-off a byla by škoda pro fanoušky, sportovní veřejnost v Opavě a hráče samotné neudělat pro úspěch vše, co je v našich silách. Jestli to zvládneme, uvidíme koncem února. To, že to bude neskutečně těžké, víme, ale na týmu vidím, že kluci se budou o každý bod prát více než srdnatě.

Do týmu se úspěšně zapracovala řada mladíků, přišla řada i na posilu. Máte v plánu ještě mužstvo posilovat tak, jak to vidíme u většiny těch nejlepších klubů ve druhé lize?
Nejprve k těm mladíkům. Někteří z nich nám ukázali, že o budoucnost dospělého hokeje v Opavě strach mít nemusíme. Je třeba jim vytvořit prostředí, ve kterém se mohou mladí hráči neustále zlepšovat, hokejově růst a rozvíjet se. K tomu jim samozřejmě musíme vytvářet podmínky, aby v jejich životě mohl hrát hokej stále důležitější roli. Co se týče posil, chceme jít jinou cestou než nakupováním. Nastavili jsem si s vedením klubu od začátku jasnou koncepci hrát s vlastními odchovanci doplněnými hráči z okolí, kteří by v Opavě mohli pokračovat třeba několik sezón. To se zatím daří a jsme naopak pyšní, že jdeme touhle nastavenou strategií. Posila během sezóny přišla vlastně jen jedna, šlo přitom trochu o shodu okolností. Tadeáš Jaroš po svém zahraničním angažmá projevil zájem o zapojení se v našem klubu, a jelikož jako opavský odchovanec splňuje naši koncepci, nebylo při jeho kvalitách, jakožto hráče i člověka, co řešit. Jeho zájem hrát v Opavě bereme jako odměnu naší společné zlepšené práce v hokejovém klubu.
Další posily tedy nejsou aktuální, a jestli se tohle mužstvo od nějakého počátečního stavu začalo výkonnostně zvedat, nebylo by ani fér právě tyhle kluky nenechat se o play-off poprat, případně nenechat jim možnost v něm, pokud by se postoupilo, za Opavu bojovat. Věříme svým hráčům, že tak, jak jsou momentálně pohromadě, se budou snažit o metu vyřazovacích bojů a dokáží to.

Mluvili jsme o mladících. Co zkušenější hráči?
Ti mají můj velký obdiv. Víte, náš tréninkový program je velmi náročný a oni se s ním nejen ztotožnili a poctivě ho absolvují, ale jdou v tréninku i samotných zápasech příkladem. Mladší hráči se tak mají od koho učit. Tohle beru jako velmi důležitou věc a myslím, že pro mladé hráče je jejich příklad neocenitelnou školou. Mám v nich jako trenér oporu a oni ji naopak mají u mě. Jsem poctěn, že s nimi mohu v Opavě pracovat, a i já se od nich řadu věcí učit.

Na podzim bylo všeobecné období marodky, zdá se ale, že pro nás byl tento čas i tak velmi úspěšný a vlastně se v něm zrodil počátek cesty vzhůru tabulkou...
Ano, souhlasím. Vyplatilo se mít velmi široký kádr. V době, kdy jiným týmům hráči vinou marodky ubývali, my jsme i při marodce stále měli s kým hrát. I to jsme se snažili už před sezónou promýšlet a vyplatilo se. Je třeba vysvětlit, že stále pracujeme ve skromnějších podmínkách než některé jiné kluby, ale postavili jsme vše na tom, že díky vytvořeným tréninkovým podmínkám máme hráče, u kterých je prioritou mít možnost zapojit se do takového tréninkového programu, kde se mladí kluci mohou posouvat spolu s opavským hokejem. Budeme pyšní, když se nám tohle bude dařit a o náš nastavený model bude zájem. Rádi některým pomůžeme do vyššího hokeje. S těmi, kteří rádi zůstanou, budeme bojovat a reprezentovat město Opava.

Jsou před námi vánoční svátky. Jak se bude tým připravovat v tomhle období?
Hráči dostali od 22. do 26. prosince úplné volno. Pracujeme poctivě bez pauzy průběžně celou sezónu a jsem přesvědčen, že si kluci chvíle oddechu nejen zaslouží, ale že jim i nějaký čas od hokeje prospěje. Je třeba být chvíli s rodinami a dětmi. Hokej je třeba na chvíli vypustit z hlavy a jít pak s odpočatou hlavou do dalších bojů. I tělo tohle ocení a opět jsem přesvědčen, že se nám tohle koncem sezóny vrátí. Od 27. do 29. prosince nás pak čekají dvoufázové tréninky a po Silvestru následuje nástup na led již 1. ledna v podvečerních hodinách. Čeká nás totiž již ve čtvrtek 3. ledna těžké utkání ve Valašském Meziříčí, na které chceme být dobře připraveni.

Trenére, přejeme vám i týmu šťastně prožité svátky a do další části sezóny hodně štěstí.
Moc děkujeme. I my jako A tým HK Opava vám všem v redakci i všem našim fanouškům přejeme krásné svátky a snad si už od ledna budeme moci dělat zase navzájem radost.

autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun