> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Deváté kolo Ligy mistrů přivádí

vloženo: 19.12.2018           komentářů: 0

Deváté kolo Ligy mistrů přivádí do Opavy švýcarského mistra z Fribourgu.

Basketbalový tým Fribourg Olympic byl založen v roce 1961 sloučením dvou místních klubů jako Benetton Fribourg. Již v roce 1966 se stal švýcarským mistrem a těchto titulů má na koně celkem 17, navíc osmkrát ovládl i švýcarský pohár. Tým hraje své zápasy v aréně Salle Saint-Leonard, která má kapacitu 2 850 diváků. Klubové barvy jsou bílá a modrá.

V roce 2018 vyhrál Fribourg všechny 3 švýcarské soutěže, tedy stal se mistrem země, vítězem švýcarského poháru a rovněž ligového poháru. Po 10 letech se opět představuje v evropských pohárových soutěžích, konkrétně v Lize mistrů. Účast ve skupině si ale musel vybojovat v kvalifikaci. Postupně vyřadil ruský Avtodor Saratov, nizozemský Donar Groningen a nakonec turecký celek Sakarya BB.

Trenérem Fribourgu je v Bosně a Hercegovině narozený Švýcar Petar Aleksic, který v letech 2013 - 2016 trénoval také švýcarskou reprezentaci. Tým tvoří převážně švýcarští basketbalisté, doplnění Senegalcem Babacarem Touré a třemi Američany. Nejzkušenějšími hráči jsou jedentřicetileté srbské křídlo se švýcarským pasem Dušan Mladjan, již zmíněný senegalský pivot Babacar Touré a americký rozehrávač Chad Timberlake.

V Lize mistrů je na tom zatím švýcarský celek stejně jako naši basketbalisté, když dosud vyhrál pouze domácí zápas právě s Opavou. Bodově i na doskoku se nejvíce prosazuje Babacar Touré (16.6 bodu a 10.3 doskoku na zápas). Velkou oporou týmu je také devětadvacetiletý Američan André Williamson. V posledním kole prohráli švýcarští basketbalisté doma po boji s izraelským Holonem 90:95 (Mladjan 25, Williamson 20, Touré 18).

Ve švýcarské lize je Fribourg zatím na druhé příčce, když má o zápas méně než vedoucí Ženeva, kterou shodou okolností naši středeční soupeři ve svém posledním zápase porazili jednoznačně 83:69.

Jak už bylo řečeno, oba týmy mají shodnou bilanci 1 - 7. Bude se tedy rozhodovat o tom, kdo bude po tomto kole BCL ve skupině B poslední a kdo bude mít ještě šanci na případný postup do FIBA Euro Cupu, do něhož se kvalifikují celky z 5. a 6. místa.

Naši basketbalisté neprožívají právě nejlepší období, když se zřejmě začíná naplno projevovat velká zátěž této sezóny. Ta si vybírá daň i na zdravotním stavu hráčů, kdy bývalé marody střídají další. Více již Dušan Štěnička.

"Ve středu nás čeká švýcarský soupeř z Fribourgu. Jsme oslabeni o Radovana Kouřila, který má problém s achilovkou. Nejistý je start i druhého rozehrávače Jakuba Šiřiny, kterého zlobí kolenní vazy. Po špatném výkonu v Ústí nad Labem si hráči chtějí zlepšit reputaci proti silnému soupeři," sdělil mi k nadcházejícímu zápasu Ligy mistrů náš manažer a tiskový mluvčí.

Věřme, že i přes tyto ztráty hodí naši kluci za hlavu vysoké porážky v Nanterre a Ústí nad Labem a s pomocí skvělého opavského publika se úspěšně poperou o druhou výhru v Lize mistrů.

Utkání 9. kola skupiny B Basketbal Champions League BK Opava - Fribourg Olympic začíná ve středu 19.12.2018 v 18:30 hod.


autor: www.bkopava.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun