> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Deváté kolo Ligy mistrů přivádí

vloženo: 19.12.2018           komentářů: 0

Deváté kolo Ligy mistrů přivádí do Opavy švýcarského mistra z Fribourgu.

Basketbalový tým Fribourg Olympic byl založen v roce 1961 sloučením dvou místních klubů jako Benetton Fribourg. Již v roce 1966 se stal švýcarským mistrem a těchto titulů má na koně celkem 17, navíc osmkrát ovládl i švýcarský pohár. Tým hraje své zápasy v aréně Salle Saint-Leonard, která má kapacitu 2 850 diváků. Klubové barvy jsou bílá a modrá.

V roce 2018 vyhrál Fribourg všechny 3 švýcarské soutěže, tedy stal se mistrem země, vítězem švýcarského poháru a rovněž ligového poháru. Po 10 letech se opět představuje v evropských pohárových soutěžích, konkrétně v Lize mistrů. Účast ve skupině si ale musel vybojovat v kvalifikaci. Postupně vyřadil ruský Avtodor Saratov, nizozemský Donar Groningen a nakonec turecký celek Sakarya BB.

Trenérem Fribourgu je v Bosně a Hercegovině narozený Švýcar Petar Aleksic, který v letech 2013 - 2016 trénoval také švýcarskou reprezentaci. Tým tvoří převážně švýcarští basketbalisté, doplnění Senegalcem Babacarem Touré a třemi Američany. Nejzkušenějšími hráči jsou jedentřicetileté srbské křídlo se švýcarským pasem Dušan Mladjan, již zmíněný senegalský pivot Babacar Touré a americký rozehrávač Chad Timberlake.

V Lize mistrů je na tom zatím švýcarský celek stejně jako naši basketbalisté, když dosud vyhrál pouze domácí zápas právě s Opavou. Bodově i na doskoku se nejvíce prosazuje Babacar Touré (16.6 bodu a 10.3 doskoku na zápas). Velkou oporou týmu je také devětadvacetiletý Američan André Williamson. V posledním kole prohráli švýcarští basketbalisté doma po boji s izraelským Holonem 90:95 (Mladjan 25, Williamson 20, Touré 18).

Ve švýcarské lize je Fribourg zatím na druhé příčce, když má o zápas méně než vedoucí Ženeva, kterou shodou okolností naši středeční soupeři ve svém posledním zápase porazili jednoznačně 83:69.

Jak už bylo řečeno, oba týmy mají shodnou bilanci 1 - 7. Bude se tedy rozhodovat o tom, kdo bude po tomto kole BCL ve skupině B poslední a kdo bude mít ještě šanci na případný postup do FIBA Euro Cupu, do něhož se kvalifikují celky z 5. a 6. místa.

Naši basketbalisté neprožívají právě nejlepší období, když se zřejmě začíná naplno projevovat velká zátěž této sezóny. Ta si vybírá daň i na zdravotním stavu hráčů, kdy bývalé marody střídají další. Více již Dušan Štěnička.

"Ve středu nás čeká švýcarský soupeř z Fribourgu. Jsme oslabeni o Radovana Kouřila, který má problém s achilovkou. Nejistý je start i druhého rozehrávače Jakuba Šiřiny, kterého zlobí kolenní vazy. Po špatném výkonu v Ústí nad Labem si hráči chtějí zlepšit reputaci proti silnému soupeři," sdělil mi k nadcházejícímu zápasu Ligy mistrů náš manažer a tiskový mluvčí.

Věřme, že i přes tyto ztráty hodí naši kluci za hlavu vysoké porážky v Nanterre a Ústí nad Labem a s pomocí skvělého opavského publika se úspěšně poperou o druhou výhru v Lize mistrů.

Utkání 9. kola skupiny B Basketbal Champions League BK Opava - Fribourg Olympic začíná ve středu 19.12.2018 v 18:30 hod.


autor: www.bkopava.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.