> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Na dotacích rozdělí město Hlučín

vloženo: 17.12.2018           komentářů: 0

Na dotacích rozdělí město Hlučín v příštím roce 6 milionů korun
Malí hlučínští fotbalisté při tréninku na umělém trávníku, autor: Ivana Gračková
Šest milionů korun rozdělí pro rok 2019 město Hlučín na podporu mládeže, tělovýchovy a sportu, sociálních služeb, rodin, požární ochrany, kultury, vzdělávání a vědy, zdravotnictví, protidrogových aktivit, prevence kriminality a ochrany životního prostředí. Program, podle kterého se budou dotace přidělovat, schválili zastupitelé na svém zasedání ve čtvrtek 13. prosince. Zájemci musí podat žádosti nejpozději do 15. února.
Žadatelé, jimiž mohou být fyzické nebo právnické osoby působící v daných oblastech, si mohou od začátku ledna příslušné tiskopisy žádosti vyzvednout na odboru financí Městského úřadu Hlučín, případně stáhnout z webových stránek města, kde budou k dispozici v záložce Formuláře – Finance-poplatky, dotace, granty - Žádost o poskytnutí dotace z rozpočtu města Hlučína. V termínu od 15. ledna do 15. února je třeba je odevzdat na podatelně Městského úřadu Hlučín. Program hodnocení a poskytování dotací z rozpočtu města Hlučína pro rok 2019 je k nahlédnutí na odboru financí Městského úřadu Hlučín, nebo ke stažení na internetových stránkách města v záložce Úřad a samospráva – Granty a dotace – Program pro hodnocení a poskytování dotací z rozpočtu města Hlučína na rok 2019.
Další podrobné informace lze získat na odboru financí v budově B, v 1. poschodí, číslo dveří B154 nebo B152 u Andrei Hájkové, e-mail: hajkova@hlucin.cz, tel.: 595 020 244, nebo u Kristy Šoferové, e-mail: soferova@hlucin.cz, tel.: 595 020 204.


autor: MU - Hlučín

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.