> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

SFC – Mladá Boleslav 2:1

vloženo: 15.12.2018           komentářů: 0

Krásná tečka za podzimem. Slezský FC přehrál Mladou Boleslav. Loučení s podzimní částí sezony opavským fotbalistům vyšlo. Slezané na domácím trávníku porazili Mladou Boleslav 2:1 a na svém kontě mají třiadvacet bodů.
19.kolo, sobota 15.12.2018, 15:00
Slezský FC Opava
2:1
FK Mladá Boleslav
Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Zavadil, Řezníček – Kayamba, Kuzmanović (82. Janetzký), Zapalač – Smola (89. Juřena). Trenér: Ivan Kopecký.

Šeda – Pauschek (72. Novák), Hůlka, Chaluš, Mareš – Přikryl, Hubínek, Takács, Ladra – Džafić (32. Matějovský) – Komličenko. Trenér: Jozef Weber.

Branky: 4. Smola, 62. Kuzmanović – 76. Komličenko.
Rozhodčí: Orel – Pochylý, Novák.
ŽK: Svozil, Hrabina, Smola – Hůlka, Komličenko, Mareš, Chaluš.
Diváci: 3046

Trenér Ivan Kopecký opět musel sáhnout do sestavy. Pouze na tribuně zůstali marodi Jan Schaffartzik s Tomášem Jursou. „Poranil jsem si v Liberci koleno a čeká mě operace,“ popisuje důvod absence. Jeho spoluhráči na trávníku se ale činili. Už ve čtvrté minutě přišel centr Hrabiny, Kuzmanovićovo přiťuknutí a Smolův gól. Domácí celek hýřil aktivitou. Ještě v prvním poločase měli dobré možnosti Kayamba, Řezníček či Simerský. Na druhé straně brankář Fendrich spíše tuhl zimou.

Ve druhém poločase vyškolil Smola Hůlku, dostal se přes něj a byl faulován. Standardku z dobré distance ale domácí nevyužili. Následně se urval Komličenko, avšak neuspěl. V 62. minutě dobře přečetl hru Řezníček, přihrál Zapalačovi, po jehož centru sklepl míč Smola Kuzmanovićovi, který zvýšil na 2:0.

Klid ale Opava neměla. Po odraženém míči šel na Fendricha Komličenko a dal osmnáctý gól sezony. Středočeši chtěli s výsledkem ještě něco udělat. Proti byl však Fendrich, který chytil ránu Mareše. Na druhé straně prověřil Šedu Zavadil. Opavští si vítězství už vzít nenechali a z posledních dvou zápasů podzimní části vytěžili šest bodů. V tabulce tak přezimují na solidním devátém místě tabulky.
Ohlasy trenérů

Ivan Kopecký (trenér Slezského FC Opava): „Bylo to těžké utkání. Věděli jsme, že v případě vítězství se můžeme v tabulce posunout výše, měli jsme dobrý vstup do utkání. Soupeř těžil ze standardních situací a centrovaných míčů na Komličenka, toho se nám ale dařilo pokrývat. Škoda, že jsme nevyužili možnosti, které měli v prvním poločase Kayamba, Řezníček nebo Simerský. Řekli jsme si, že ve druhém poločase budeme hrát aktivně, ale byla to Boleslav, která měla převahu. Sbírala odražené balony, které chodily na Komličenka. Hosté šli do rizika a gól ho nakopl. Naštěstí jsme to ale zvládli za tři body.“

Jozef Weber (trenér FK Mladá Boleslav): „Podzim pro nás nekončí dobře. Domácí totiž vyhráli zaslouženě. Hlavně v prvním poločase nás na těžkém terénu předčili v agresivitě, lépe se přizpůsobili terénu. Po dlouhé době jsem měl o přestávce důraznější pohovor v kabině. Po přestávce to bylo z naší strany lepší. Bohužel se ukázalo staré pravidlo nedáš – dostaneš. Po šanci Komličenka jsme inkasovali z protiútoku druhou branku. Vypracovali jsme si převahu, ale více než snížit se nám nepodařilo.“


autor: Slezský FC Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun