Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

SFC – Mladá Boleslav 2:1

vloženo: 15.12.2018           komentářů: 0

Krásná tečka za podzimem. Slezský FC přehrál Mladou Boleslav. Loučení s podzimní částí sezony opavským fotbalistům vyšlo. Slezané na domácím trávníku porazili Mladou Boleslav 2:1 a na svém kontě mají třiadvacet bodů.
19.kolo, sobota 15.12.2018, 15:00
Slezský FC Opava
2:1
FK Mladá Boleslav
Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Zavadil, Řezníček – Kayamba, Kuzmanović (82. Janetzký), Zapalač – Smola (89. Juřena). Trenér: Ivan Kopecký.

Šeda – Pauschek (72. Novák), Hůlka, Chaluš, Mareš – Přikryl, Hubínek, Takács, Ladra – Džafić (32. Matějovský) – Komličenko. Trenér: Jozef Weber.

Branky: 4. Smola, 62. Kuzmanović – 76. Komličenko.
Rozhodčí: Orel – Pochylý, Novák.
ŽK: Svozil, Hrabina, Smola – Hůlka, Komličenko, Mareš, Chaluš.
Diváci: 3046

Trenér Ivan Kopecký opět musel sáhnout do sestavy. Pouze na tribuně zůstali marodi Jan Schaffartzik s Tomášem Jursou. „Poranil jsem si v Liberci koleno a čeká mě operace,“ popisuje důvod absence. Jeho spoluhráči na trávníku se ale činili. Už ve čtvrté minutě přišel centr Hrabiny, Kuzmanovićovo přiťuknutí a Smolův gól. Domácí celek hýřil aktivitou. Ještě v prvním poločase měli dobré možnosti Kayamba, Řezníček či Simerský. Na druhé straně brankář Fendrich spíše tuhl zimou.

Ve druhém poločase vyškolil Smola Hůlku, dostal se přes něj a byl faulován. Standardku z dobré distance ale domácí nevyužili. Následně se urval Komličenko, avšak neuspěl. V 62. minutě dobře přečetl hru Řezníček, přihrál Zapalačovi, po jehož centru sklepl míč Smola Kuzmanovićovi, který zvýšil na 2:0.

Klid ale Opava neměla. Po odraženém míči šel na Fendricha Komličenko a dal osmnáctý gól sezony. Středočeši chtěli s výsledkem ještě něco udělat. Proti byl však Fendrich, který chytil ránu Mareše. Na druhé straně prověřil Šedu Zavadil. Opavští si vítězství už vzít nenechali a z posledních dvou zápasů podzimní části vytěžili šest bodů. V tabulce tak přezimují na solidním devátém místě tabulky.
Ohlasy trenérů

Ivan Kopecký (trenér Slezského FC Opava): „Bylo to těžké utkání. Věděli jsme, že v případě vítězství se můžeme v tabulce posunout výše, měli jsme dobrý vstup do utkání. Soupeř těžil ze standardních situací a centrovaných míčů na Komličenka, toho se nám ale dařilo pokrývat. Škoda, že jsme nevyužili možnosti, které měli v prvním poločase Kayamba, Řezníček nebo Simerský. Řekli jsme si, že ve druhém poločase budeme hrát aktivně, ale byla to Boleslav, která měla převahu. Sbírala odražené balony, které chodily na Komličenka. Hosté šli do rizika a gól ho nakopl. Naštěstí jsme to ale zvládli za tři body.“

Jozef Weber (trenér FK Mladá Boleslav): „Podzim pro nás nekončí dobře. Domácí totiž vyhráli zaslouženě. Hlavně v prvním poločase nás na těžkém terénu předčili v agresivitě, lépe se přizpůsobili terénu. Po dlouhé době jsem měl o přestávce důraznější pohovor v kabině. Po přestávce to bylo z naší strany lepší. Bohužel se ukázalo staré pravidlo nedáš – dostaneš. Po šanci Komličenka jsme inkasovali z protiútoku druhou branku. Vypracovali jsme si převahu, ale více než snížit se nám nepodařilo.“

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.