> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Strašně důležité tři body

vloženo: 12.12.2018           komentářů: 0

Strašně důležité tři body, hlásí Simerský. Chválí produktivitu.Hrdinou pondělního utkání s Libercem se stalo obránce Slezského FC Dominik Simerský, který šest minut před koncem po rohu Jursy zařídil druhé venkovní vítězství Opavy v probíhajícím ročníku FORTUNA:LIGY.

„Mysleli jsme na to, že se nám venku nedaří. Liberec měl doma výborné výsledky. Tolik jim nevyšel zápas v Teplicích, a tak jsme doufali, že si „formu“ z Teplic přenesou do našeho zápasu. Odbojovali jsme to a štěstí se přiklonilo k nám. Byl to remízový zápas. Moc šancí nebylo, ale my jsme dali dva góly,“ pochvaluje si.

„Liberec hrál předtím velice dobře. Mají šikovné hráče směrem dopředu. Je možné, že i počasí potažmo terén pro ně nebyl ideální. Nechtěl jsem to tak blbě říct, ale tyhle terény jsou spíš o bojovnosti, což svědčilo nám,“ přiznává Dominik Simerský. „Pro nás jsou to strašně důležité tři body vzhledem k výsledkům, které byly v tomto kole,“ uzavírá.

První poločas skončil na stadionu U Nisy po gólech Janetzkého a Potočného 1:1 a zdálo se, že duel skončí remízou. V 80. minutě byl ovšem po druhé žluté kartě vyloučen Ševčík. „Zápas to ovlivnilo hodně, hrálo nám to do karet. Gól jsme dali až v přesilovce. Na druhou stranu závěr byl pro nás hodně hektický, protože domácí měli velkou šanci. Měli jsme i štěstí,“ přiznává Simerský.

Právě on se stal opavským hrdinou, když čtyři minuty po vyloučenÍ Ševčíka udeřil. Po rohu Jursy totiž Žídek hlavou přiťukl Simerskému, který propálil Nguyena. „Jestli jsme měli dvě, nebo tři střely na bránu, byli jsme hodně produktivní. Oni dali gól z přímáku, takže to opět začínalo 0:0. Pak jsme poctivě bránili a čekali jsme na chybu Liberce, který ji udělal, a my jsme ji potrestali,“ dodává stoper Slezanů.

autor: Slezský FC Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun