> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Atraktivní duel!

vloženo: 12.12.2018           komentářů: 0

Slezan ve středu přivítá lídra jižní skupiny

Po vítězství nad Havlíčkovým Brodem čeká opavské hokejisty další soupeř z jižní skupiny. Tentokrát dorazí do slezské metropole lídr ze Žďáru nad Sázavou. Atraktivní střetnutí začíná ve středečních 18:30 hodin.

Žďár je se 48 body vedoucím celkem skupiny Jih, aktuálně se ale plamenům příliš nedaří. Hokejisté z Vysočiny prohráli poslední dvě utkání, naposledy nestačili v sobotu na Valašské Meziříčí, s nímž padli 1:3.

Žďár nad Sázavou disponuje obrovskou ofenzivní silou. Vždyť jako jediný klub v rámci obou skupin, tedy jižní i východní, dosud překonal hranici sta vstřelených branek. Nejvíce se na porci 104 přesných zásahů dosud podílel patnáctigólový útočník Tomáš Franek. Nejproduktivnějším hráčem soupeře je pak dvorní nahrávač Lukáš Bureš (5+20). Brankářskou jedničkou je s průměrem 2,62 obdržené branky na utkání Jiří Sláma. Trenérem je pan Michal Konečný.

V prvním letošním vzájemném duelu se na stadionu soupeře radovala Opava. Ta vyhrála zkraje října nad tehdy ještě neporaženým Žďárem 3:2 pro prodloužení. Bude se Slezan radovat i tentokrát?

"Přijede lídr jižní skupiny, a tak je třeba, abychom byli nejen ostražití, ale zároveň odhodlaní. Umíme hrát s kýmkoliv a ve středu to prvnímu celku vedlejší skupiny určitě nedáme zadarmo," burcuje před dalším domácím střetnutím trenér Janeček.

Ten už bude mít pro utkání k dispozici i novou posilu – čtyřiadvacetiletého útočníka Tadeáše Jaroše, jenž má zkušenosti z české Chance ligy či polské nejvyšší soutěže.

autor: Filip Lefenda

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.