> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Atraktivní duel!

vloženo: 12.12.2018           komentářů: 0

Slezan ve středu přivítá lídra jižní skupiny

Po vítězství nad Havlíčkovým Brodem čeká opavské hokejisty další soupeř z jižní skupiny. Tentokrát dorazí do slezské metropole lídr ze Žďáru nad Sázavou. Atraktivní střetnutí začíná ve středečních 18:30 hodin.

Žďár je se 48 body vedoucím celkem skupiny Jih, aktuálně se ale plamenům příliš nedaří. Hokejisté z Vysočiny prohráli poslední dvě utkání, naposledy nestačili v sobotu na Valašské Meziříčí, s nímž padli 1:3.

Žďár nad Sázavou disponuje obrovskou ofenzivní silou. Vždyť jako jediný klub v rámci obou skupin, tedy jižní i východní, dosud překonal hranici sta vstřelených branek. Nejvíce se na porci 104 přesných zásahů dosud podílel patnáctigólový útočník Tomáš Franek. Nejproduktivnějším hráčem soupeře je pak dvorní nahrávač Lukáš Bureš (5+20). Brankářskou jedničkou je s průměrem 2,62 obdržené branky na utkání Jiří Sláma. Trenérem je pan Michal Konečný.

V prvním letošním vzájemném duelu se na stadionu soupeře radovala Opava. Ta vyhrála zkraje října nad tehdy ještě neporaženým Žďárem 3:2 pro prodloužení. Bude se Slezan radovat i tentokrát?

"Přijede lídr jižní skupiny, a tak je třeba, abychom byli nejen ostražití, ale zároveň odhodlaní. Umíme hrát s kýmkoliv a ve středu to prvnímu celku vedlejší skupiny určitě nedáme zadarmo," burcuje před dalším domácím střetnutím trenér Janeček.

Ten už bude mít pro utkání k dispozici i novou posilu – čtyřiadvacetiletého útočníka Tadeáše Jaroše, jenž má zkušenosti z české Chance ligy či polské nejvyšší soutěže.

autor: Filip Lefenda

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun