> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Rezerva si poradila s UP Olomouc

vloženo: 10.12.2018           komentářů: 0

Třetí výhru v řadě si připsalo naše béčko a dostalo se do středu tabulky skupiny Východ 1. ligy.

Z pendlů se tetokrát představil jen Jirka Štěpánek, zato se na palubovce objevil opět kapitán a hrající asistent Kryštof Vlček. V dresu hostů vyběhli také bývalí hráči Opavy Martin Vaňák a Petr Martikán. Zápas začal podle očekávání, domácí od počátku vedli a první čtvrtinu ovládli o 11 bodů. Jejich vedení se pak natáhlo na rozdíl 26 bodů, ale hosté v závěru poločasu stav mírně zkorigovali.

Žádná selanka se ale nekonala. Olomoučtí basketbalisté začali Opavu stahovat a sto vteřin před koncem třetí čtvrtiny svítil na ukazateli stav 62:57. Opava si ale vzala v posledním dějství dvouciferný náskok zpět a když v závěru ukořistil míč Kryštof Vlček a zakončil ukázkovým dunkem, hosté se už na další odpor nezmohli a jsou i po 12. kole bez vítězství.

Double-double si tentokrát připsali Kryštof Vlček (21 bodů, 10 doskoků) a Daniel Kopf (16 bodů, 10 doskoků), nejužitečnějším hráčem zápasu byl ale Dominik Janoš (val. 28).

BK Opava B - UP Olomouc 85:72 (22:11 48:33 64:57)
Body: Vlček Kryštof 21, Janoš Dominik 18, Kopf Daniel 16, Žídek Dalibor 8, Štěpánek Jiří 7, Týn Ondřej 6, Kurečka Šimon 5, Pavlík Mikuláš 4 - Hanuš Jakub 22, Vaňák Martin 19, Hein Roman 15, Jílek David 8, Strniště Matěj 4, Hoblík Robin 2, Martikán Petr 2; dvojky: 42/25 - 41/16; trojky: 19/6 - 33/11; TH: 27/17 - 16/7; chyby: 21 - 23; doskoky: 46 - 39; rozhodčí: Hecl, Nehoda; diváků: 44

V příštím kole jede naše rezerva na horkou palubovku Zlína, jehož dres oblékají m.j. bratři Ihringové a Petr "Doky" Dokoupil. Doma se opět představí až po Novém roce, kdy bude v pátek 4.1.2019 hostit v regionálním derby celek Nového Jičína, na jehož palubovce po nezvládnutém závěru prohrála 79:80.


autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun