> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

BK Opava - ČEZ Basketball Nymburk

vloženo: 06.12.2018           komentářů: 0

V předehrávce 13. kola KNBL přivítáme v Opavě mistrovský Nymburk.

Začátky basketbalu v tomto středočeském městě se datují do roku 1929, zprvu to bylo na sokolské, později i na "nesokolské" bázi. Do šedesátých let se v Nymburku hrál basketbal pouze na krajské úrovni. Startem do "vyšších sfér" byl rok 1996, kdy Nymburk postoupil do třetí ligy.

O dva roky později pak založili bratři Janstové společnost BK GA Nymburk a tým rychle postupoval až do nejvyšší soutěže. Po 10. místě v premiérové sezóně 2000/01 pak již Nymburk bez medaile nikdy nezůstal, získal celkem 15 mistrovských titulů, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili a také již 11 výher v Českém poháru.

Pohyby v kádru nebyly po skončení sezóny zpočátku příliš velké. Odešli Ray, Barac, Beriša a Kolář, přišli naopak křídlo Kendall Smith, který může alternovat i na rozehře, a A.J. English. Ten ale do mistrovských zápasů vůbec nezasáhl a počátkem listopadu odešel i Kendall Smith.

V pouhých šesti zápasech KNBL pak za Nymburk startoval Slovinec Jaka Brodnik, který poté zakotvil na Islandu. Po něm se v kádru našeho mistra v polovině listopadu objevil pivot Michael Myers. Nejnovější akvizicí týmu trenéra Orena Amiela je pak americký rozehrávač Glenn Miller Cosey, který by měl nahradit již zmíněného Kendalla Smithe. Zajímavostí je, že Cosey naposledy působil v korejském celku Soul Samsung Thunders.

Nymburk si vede v Kooperativa NBL zatím naprosto suverénně, když má bilanci 10 - 0 (jeho zápas 1. kola s Pardubicemi byl přeložen na leden 2019). Nejlepším střelcem je Jaromír Bohačík, pod košem vládne další reprezentant Martin Kříž, který je zatím i nejužitečnějším hráčem Nymburku, výborně si vede i Martin Peterka.

Nymburk je spolu s Opavou také zástupcem českého basketbalu v Lize mistrů, ale nedaří se mu tak, jako minulých letech. Ve své skupině C je zatím po první polovině základní části na sedmém místě se dvěma výhrami a pěti porážkami.

Stejně jako v každém zápase Kooperativa NBL je Nymburk favoritem i v utkání s Opavou. Ve druhém kole jsme podlehli v Nymburku 78:108, naše poslední výhra ve vzájemných zápasech má datum 6.5.2017. I Nymburk si sice může vybrat slabší chvilku, ale bohužel budeme opět oslabeni.

S kotníkem stále laboruje Rosťa Dragoun, zlomený palec na noze nepustí ještě na palubovku Filipa Zbránka a Kuba Šiřina si z reprezentace přivezl virózu. Pozitivem alespoň je, že už by do boje měl zasáhnout Vašek Bujnoch.


"Po reprezentační přestávce jsme se dali částečně dohromady, ale ne tak jak jsem si představoval. Do hry by měl již zasáhnout Václav Bujnoch. Nymburk je soupeř z nejsilnějších, ale my, byť v okleštěné sestavě, nemáme v domácím prostředí co ztratit a jdeme do utkání s otevřeným hledím," řekl k zápasu Petr Czudek.

Podobně to vidí i Radim Klečka:"Čeká nás silný soupeř. My jsme značně oslabeni o zraněné a nemocné hráče, ale o to víc budeme bojovat a snažit se držet krok co nejdéle." Drobnou kuriozitou zápasu bude to, že Opava nastoupí v modrých dresech, ve kterých hraje venkovní zápasy.

Předehrávka 13. kola KNBL BK Opava - ČEZ Basketball Nymburk se hraje dnes ve čtvrtek 6.12.2018 se začátkem v tradičních 18:00 hod.


autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.