> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

BK Opava - ČEZ Basketball Nymburk

vloženo: 06.12.2018           komentářů: 0

V předehrávce 13. kola KNBL přivítáme v Opavě mistrovský Nymburk.

Začátky basketbalu v tomto středočeském městě se datují do roku 1929, zprvu to bylo na sokolské, později i na "nesokolské" bázi. Do šedesátých let se v Nymburku hrál basketbal pouze na krajské úrovni. Startem do "vyšších sfér" byl rok 1996, kdy Nymburk postoupil do třetí ligy.

O dva roky později pak založili bratři Janstové společnost BK GA Nymburk a tým rychle postupoval až do nejvyšší soutěže. Po 10. místě v premiérové sezóně 2000/01 pak již Nymburk bez medaile nikdy nezůstal, získal celkem 15 mistrovských titulů, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili a také již 11 výher v Českém poháru.

Pohyby v kádru nebyly po skončení sezóny zpočátku příliš velké. Odešli Ray, Barac, Beriša a Kolář, přišli naopak křídlo Kendall Smith, který může alternovat i na rozehře, a A.J. English. Ten ale do mistrovských zápasů vůbec nezasáhl a počátkem listopadu odešel i Kendall Smith.

V pouhých šesti zápasech KNBL pak za Nymburk startoval Slovinec Jaka Brodnik, který poté zakotvil na Islandu. Po něm se v kádru našeho mistra v polovině listopadu objevil pivot Michael Myers. Nejnovější akvizicí týmu trenéra Orena Amiela je pak americký rozehrávač Glenn Miller Cosey, který by měl nahradit již zmíněného Kendalla Smithe. Zajímavostí je, že Cosey naposledy působil v korejském celku Soul Samsung Thunders.

Nymburk si vede v Kooperativa NBL zatím naprosto suverénně, když má bilanci 10 - 0 (jeho zápas 1. kola s Pardubicemi byl přeložen na leden 2019). Nejlepším střelcem je Jaromír Bohačík, pod košem vládne další reprezentant Martin Kříž, který je zatím i nejužitečnějším hráčem Nymburku, výborně si vede i Martin Peterka.

Nymburk je spolu s Opavou také zástupcem českého basketbalu v Lize mistrů, ale nedaří se mu tak, jako minulých letech. Ve své skupině C je zatím po první polovině základní části na sedmém místě se dvěma výhrami a pěti porážkami.

Stejně jako v každém zápase Kooperativa NBL je Nymburk favoritem i v utkání s Opavou. Ve druhém kole jsme podlehli v Nymburku 78:108, naše poslední výhra ve vzájemných zápasech má datum 6.5.2017. I Nymburk si sice může vybrat slabší chvilku, ale bohužel budeme opět oslabeni.

S kotníkem stále laboruje Rosťa Dragoun, zlomený palec na noze nepustí ještě na palubovku Filipa Zbránka a Kuba Šiřina si z reprezentace přivezl virózu. Pozitivem alespoň je, že už by do boje měl zasáhnout Vašek Bujnoch.


"Po reprezentační přestávce jsme se dali částečně dohromady, ale ne tak jak jsem si představoval. Do hry by měl již zasáhnout Václav Bujnoch. Nymburk je soupeř z nejsilnějších, ale my, byť v okleštěné sestavě, nemáme v domácím prostředí co ztratit a jdeme do utkání s otevřeným hledím," řekl k zápasu Petr Czudek.

Podobně to vidí i Radim Klečka:"Čeká nás silný soupeř. My jsme značně oslabeni o zraněné a nemocné hráče, ale o to víc budeme bojovat a snažit se držet krok co nejdéle." Drobnou kuriozitou zápasu bude to, že Opava nastoupí v modrých dresech, ve kterých hraje venkovní zápasy.

Předehrávka 13. kola KNBL BK Opava - ČEZ Basketball Nymburk se hraje dnes ve čtvrtek 6.12.2018 se začátkem v tradičních 18:00 hod.


autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun