> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opava prodloužila vítěznou sérii

vloženo: 02.12.2018           komentářů: 0

SHC Opava – TJ Olymp Jindřichův Hradec 6:4 (3:1, 1:1, 2:2)

Divoký zápas čekal diváky, kteří se došli podívat na poslední mistrovské utkání domácí Opavy. Vzdálený soupeř z Jindřichova Hradce, který však na začátku sezony na svém hřišti vzal Opavě všechny tři body, nutně potřeboval bodovat, takže se očekávala tuhá bitva. Tu začali domácí hráči perfektně když již v 1. minutě se uvolnil Palcer a šikovně vyzrál na Janáka. O necelé dvě minuty později se prosadil znovu Palcer, který krásnou kličkou obehrál obránce a potom přesně zakončil. Poté ještě úřadovala první lajna Opavy, které se podařilo vsítit šťastnou třetí branku. Hosté byli naprosto zaskočeni a Slezané měli jasně navrh. Potom se však nechal vyloučit Hlaváček a Jihočechům se podařilo snížit při zvláštním odrazu míčku.

Do druhé třetiny přišli Slezané zmraženi, což se projevilo hned na výsledkové tabuli. Šťastnou střelu klimeše doklepl za záda Grufíka Mátl a bylo zaděláno na drama. Opava však tuto herní krizi nějak přečkala a dokázala si vytvářet nespočet šancí. Díky těm začali hosté faulovat a domácí si mohli zahrát přesilové hry. Na tu se postavila třetí lajna, která si nejprve míček uklidnila na holi. Poté Sukeník předložil míček Prokšovi, a ten vymetl vše co mu stálo v cestě. Opava šla do vedení 4:2 a zase se jí lépe dýchalo.

Nástup v poslední části působil opět nějakým způsobem ospale a Hosté toho znovu začali využívat. Prvně měli několik možností skórovat, ale povedlo se jim to až ve 35. minutě, kdy se prosadili v před brankovém prostoru. Opava byla jasně lepší a hrálo se téměř pořád na polovině hostujícího celku, ale ten zkušeně bránil a spoléhal na loby. Vše však domácí obrana zvládla. I krizovou hru v oslabení v 40. minutě, kdy domácí nedali hostům ani čichnout k míčku. Ve 43. minutě však všem domácím fanouškům spadl úsměv ze tváře. Mátl se nádherně vyháčkoval ve středním pásmu, předložil míček na osu hřiště Klimešovi, který vymetl Grufíkovu šibenici. Opava byla na ručník. Jasně vyhraný zápas, ale nyní bylo skore 4:4. Domácí však nechtěli remizovat a vsadili vše do útoku. Prvně se nedokázali prosadit Palcer s Holušou. Poté ani Málikova rána si nenašla cestu do branky. Nakonec musel vše rozhodnout ten nejmladší. Král dostal přihrávku do běhu a střelou od modré čáry se dokázal prosadit 50 vteřin před koncem. Hosté poté zkusili hru bez brankáře, ale tu kulišácky vyřešil Málik, když přeloboval obránce a míček tak tak dorazil do sítě.

‚‚V posledním utkání jsme chtěli potvrdit vzrůstající formu, což se nám povedlo. Měli jsme skvělý vstup do zápasu, kde se nám téměř vše povedlo. Soupeř však hraje chytře a využil našich chyb. Nevím možná za to může nějaké podcenění, za stavu 3:0 jsme si s nimi dělali vlastně co jsme chtěli. Naštěstí se k nám konečně otočilo do štěstíčko a my slavíme výhru. Doufáme, že se divákům dnešní zápas líbil, protože měl naprosto vše, co by měl dobrý zápas mít. Děkujeme za podporu a hlavně trpělivost a těšíme se na Vás v roce 2019 ‘‘

Branky: Palcer (Šindlář, Zavřel), Palcer, Svoboda (Christ, Přibyla), Prokeš (Sukeník, Satek,) Král (Přibyla), Málik (Šindlář)

autor: SHC Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.