> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V Celní rychlostí 117 kilometrů

vloženo: 25.11.2018           komentářů: 0

Rekordman jel v Celní rychlostí 117 kilometrů v hodině bezpečnostní kamera, autor: Ivana Gračková
Výsledky z úsekového měření, které od začátku listopadu funguje v ulici Celní, jsou varovné. Dokládají, že kolem štěrkovny jezdí někteří řidiči skutečně rychle.„Rekordmanem je řidič, kterému byla naměřena rychlost 117 kilometrů v hodině,“ upozornil vedoucí Městské policie Hlučín Luděk Olšovský.
Ve třinácti případech zařízení v úseku s povolenou padesátkou zaznamenalo rychlost v rozmezí od 90 do 100 kilometrů v hodině, v pěti případech pak rychlost vyšší než 100 kilometrů v hodině.
Úsekové měření v Celní je obousměrně, měřený úsek je dlouhý 372 metrů. Celkem strážníci za prvních dvacet dní listopadu evidují 639 přestupků, častěji se jich řidiči dopouštějí při výjezdu z centra ve směru na Děhylov, kde jich je zaznamenáno 479.
„Úsekové měření instalované před zhruba dvěma lety v Ostravské ulici tam výrazně zklidnilo dopravu. Čísla dokládají, že řidiči skutečně začali jezdit pomaleji. Věříme, že stejný dopad bude mít i měření v Celní ulici. V lokalitě přecházejí silnici lidé mířící do Dětského ranče Hlučín či do areálu Hlučínského jezera, často tam chodí mládež a děti. Místo si proto zaslouží větší důraz na bezpečnost provozu,“ uvedl starosta Hlučína Pavel Paschek.

autor: www.hlucin.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.