> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opava si veze tři body z Prahy

vloženo: 23.11.2018           komentářů: 0

Hostivař byla pro Opavu velká neznámá, ale hosté jeli do ‚‚Matičky měst‘‘ s velký elánem opět bodovat. Z první lajny vypadl hrdina minulého zápasu Gola, za kterého ale skvěle zaskočil Sukeník. Již od úvodního buly byla Opava aktivnější, kdy si opět jako v minulém utkání obrovskou příležitost připravil Svoboda, ale nezakončil přesně. Další šance jsi připravila druhá i třetí lajna, kteří dobrým pohybem v útočném pásmu dělali velké problémy domácí obraně. Poté přišla i první přesilová hra, která ovšem opět skončila jen nahozením do rohu. Ze strany Hostivaře se jednalo spíše jen o seznamovací třetinu, kde se dostali do většího tlaku jen v přesilové hře.
V druhé části šla Opava rychle do vedení. Krásnou přihrávkou našel Zavřel Sukeníka, který svým typickým stylem naznačil kličku a poslal míček na Přibylu, který konečně prolomil střeleckou smůlu. Potom ovšem dostala Hostivař příležitost dvou přesilových her, ve kterých si vytvořila dostatek velkých šancí, ale ty ještě opavská obrana zvládla. Poté však Slezané nedokázali nadvakrát vyhodit míček ze své třetiny a využil toho Vaniš. Před koncem druhé třetiny však znovu úřadovala Opava, která paradoxně využila přesilovou hru Hostivaře, kdy Sukeník opět našel nádherně před brankou Zavřela, který poslal Dušaka tzv. ‚‚ na párek‘‘.
Poslední část byla otevřenější a již v úvodu šlo vidět, že ze strany Hostivaře se budou snažit tlačit vše na bránu. Slezanům se však povedlo rychle jít do vedení 3:1, kdy vybojoval Zavřel míček na středu a předal ho Palcerovi, který se z úhlu nemýlil. Domácí se v půlce třetí třetiny snažili využít přesilovou, ale opět se jim to nedařilo. V závěru utkání se do spousta šancí dostala hlavně trojlístek Brož-Čejka-Malina, ale Grufík byl proti jejím pokusům přesný. V závěru využila Opava i přesilovou hru, ve které se nádherně prosadil Šindlář a Opava mohla slavit důležitou výhru 4:1.‚‚Konečně jsme prolomili střeleckou smůlu a vsítili jsme více než 1 branku. Byli jsme dneska aktivní v útočné třetině, z čehož se nám dařilo vytvořit si příležitosti. Škoda jen, že jsme jich nevyužili víc. Skvělý zápas odehráli Sukeník s Králem, kteří limitovali hostivařské hvězdičky. Pokud budeme hrát s podobným nasazením, tak budeme bodovat častěji. ‘‘ -Jonáš Grufík

HBC Hostivař – SHC Opava 1:4 (0:0,1:2,0:2)
Branky: Přibyla (Sukeník, Svoboda) Zavřel (Sukeník, Palcer) Palcer (Zavřel), Šindlář (Málik, Holuša)
SHC Opava- Grufík, Blažek- Christ, Král, Šindlář, Málik, Prokeš, Staníček, Svoboda, Sukeník, Přibyla, Holuša, Zavřel, Palcer, Sas, Kozma, Satek, Konečný

autor: SHC Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.