> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zápas s Tenerife jsme probírali

vloženo: 15.11.2018           komentářů: 0

Martin Gniadek: "Na únavu se nemůžeme vymlouvat".Zápas s Tenerife jsme probírali s opavským pivotem Martinem Gniadkem. Ten ve středu zaznamenal 13 bodů a byl za Luďkem Jurečkou druhým nejlepším střelcem našeho týmu. Přidal i 5 doskoků a 3 asistence.

Martine, dnes opět náročný zápas, ale výsledek zase tak špatný, i vzhledem k oslabení, není.
Je to jako každý zápas v Lize mistrů. Když jsme v roli outsidera, tak nám to jde. Naopak v domácí soutěži, kdy jsme v roli favorita my, se nám to nedaří potvrdit. Takže možno říci sympatický výkon v Lize mistrů, ale nedaří se nám na to navázat v české lize.

Už tradičně jste měli dobrý první poločas, ale hlavně třetí čtvrtka byla horší. Mohlo to být i únavou?
To ne, nemůžeme se vymlouvat v každém zápase na únavu v druhém poločase. Sám to nechápu, jsme naštvaný na sebe i celý tým, protože hrajeme dobré utkání první poločas, kdy i pro diváky je lepší, že není rozhodnuto. A pak se to najednou natáhne na dvacet bodů a už je to takové mdlé a je to slyšet i v hale. Nevím, co na to říci. Nesoustředěnost, neproměňování jednoduchých košů, po nichž by to mohlo vypadat jinak. Prostě to tak je.

Soupeři jsou na jiném levelu, že?
O tom se můžeme bavit každý zápas, s tím jsme do Ligy mistrů šli. Soupeři mají mnohonásobně vyšší rozpočty, papírově lepší hráče. My můžeme jenom překvapit a je škoda, že v prvním poločase se nám to povede a ve druhém hrajeme zakřiknutě a nedokážeme to dotáhnout.

Ale diváci povzbuzovali až do konce a vysloužili jste si závěrečný aplaus.
Za to jim patří velký dík. Pro to jsme do té soutěže šli, aby Opavě neutekl špičkový basketbal a fanoušci mohli na vlastní oči spatřit výborné evropské týmy. Kdybychom se Ligy mistrů nezúčastnili, tak naši pozici nemohl přebrat nikdo jiný a to by byla škoda pro celý český basketbal.

Teď musíte zase přepnout, v sobotu vás čeká těžký zápas v Pardubicích.
Je to jeden z nejtěžších ligových soupeřů. Jim se také moc nedaří přepínat mezi Eurocupem a ligou. Těžko říci, jak na tom jsou. Jednou prohrají jako my doma s USK, pak porazí Enháčko o 70 bodů. Je to nevyzpytatelný soupeř, papírově jsme na tom podobně. Bude záležet na tom, jak kdo "chytne slinu", kdo se lépe vyrovná s tlakem. To bude rozhodovat.

Takže hodně bude záležet na "nastavení hlav"?
Nastavení hlav určitě, pak také únava, protože máme problémy se třemi zraněnými ze základní rotace. Budeme doufat, že se co nejrychleji vrátí zpátky, protože je to hodně znát.

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí všem do dalších bojů!


autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun