> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Parkovací karty pro rok 2019

vloženo: 14.11.2018           komentářů: 0

Parkovací karty bude možné rezervovat přes on-line systém


Parkovací karty pro rok 2019 se začnou prodávat 19. listopadu. TS Hlučín přichází s novinkou, která by měla proces zjednodušit. Letos poprvé bude možné objednat si karty předem v on-line systému. Spuštěn bude na webových stránkách www. tshlucin.cz v pondělí 12. listopadu v 16 hodin.

Kartu pro příslušnou zónu si tak zájemci budou moct zarezervovat v klidu z pohodlí domova. Přiložen je také návod pro správné vyplnění objednávkového formuláře. Rezervované karty bude nutné osobně vyzvednout a uhradit do pěti pracovních dnů v sídle TS Hlučín na adrese Úzká 3. Pro on-line rezervační systém bude zpřístupněna pouze část parkovacích karet, aby si mohli karty zakoupit i občané, kteří elektronické objednávkové systémy neovládají.
Přímý prodej karet bude zahájen v pondělí 19. listopadu. Stejně jako v letošním roce i pro rok příští bude Hlučín rozčleněn do několika zón s různými cenami. Pro každou lokalitu budou karty k dispozici vždy až do vyprodání stanoveného počtu odpovídajícího množství parkovacích míst. Karty se budou vydávat v prvním patře správní budovy TS Hlučín denně od 6 hodin, v pondělí a ve středu do 16 hodin, v úterý a ve čtvrtek do 14 hodin a v pátek do 12.30. Parkovací kartu je možné uhradit na místě hotově nebo platební kartou, případně převodem na účet.
Občanům, kteří mají s TS Hlučín uzavřenou smlouvu o zřízení, označení a užívání vyhrazeného parkovacího místa, společnost tuto smlouvu automaticky prodlouží na rok 2019, pokud ji sami nevypoví. Podmínky pro prodej parkovacích karet zůstávají pro rok 2019 stejné jako v letošním roce. Majitelé karet jsou oprávněni parkovat na vyhrazených parkovištích označených příslušnou dopravní značkou. V lokalitách mimo centrum jsou pro ně parkoviště vyhrazena v pracovních dnech v časech od 17 hodin do následujícího rána. Toto časové omezení umožňuje pohodlné parkování místních obyvatel, vlastnících karty, po jejich návratu z práce, zároveň ale neomezuje zaparkování kohokoliv jiného během dne, kdy bývají vyhrazená parkoviště mimo centrum Hlučína volnější. V centru jsou parkoviště vyhrazená pro majitele karet bez časového omezení.
Cena parkovací karty zůstává pro centrum města 1200 korun, pro Rovniny a OKD 360 korun na rok. Celoroční parkovací místo na vyhrazeném parkovišti v Seifertově ulici přijde na 2400 korun. Parkoviště je zajištěno závorou, která se otevírá čipem. Ten obdrží každý majitel příslušné parkovací karty. Stávajícím majitelům parkovacích karet na rezidenční parkoviště se bude smlouva prodlužovat automaticky, pokud písemně neoznámí její ukončení. V Hlučíně je možné si zakoupit také konkrétní parkovací místo. Parkovací kartu v centru mohou získat i podnikatelé, kteří zde podnikají. Veškeré další informace o prodeji parkovacích karet najdou zájemci na webu TS Hlučín v záložce Správa parkovišť / Všeobecné informace – parkovací systém. Shrnuje je také městské nařízení č. 2/2017 a ceník za stání silničních motorových vozidel na místních komunikacích na období od 1. ledna 2018, které jsou umístěny na webových stránkách města v sekci právních předpisů.

autor: www.hlucin.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun