> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Parkovací karty pro rok 2019

vloženo: 14.11.2018           komentářů: 0

Parkovací karty bude možné rezervovat přes on-line systém


Parkovací karty pro rok 2019 se začnou prodávat 19. listopadu. TS Hlučín přichází s novinkou, která by měla proces zjednodušit. Letos poprvé bude možné objednat si karty předem v on-line systému. Spuštěn bude na webových stránkách www. tshlucin.cz v pondělí 12. listopadu v 16 hodin.

Kartu pro příslušnou zónu si tak zájemci budou moct zarezervovat v klidu z pohodlí domova. Přiložen je také návod pro správné vyplnění objednávkového formuláře. Rezervované karty bude nutné osobně vyzvednout a uhradit do pěti pracovních dnů v sídle TS Hlučín na adrese Úzká 3. Pro on-line rezervační systém bude zpřístupněna pouze část parkovacích karet, aby si mohli karty zakoupit i občané, kteří elektronické objednávkové systémy neovládají.
Přímý prodej karet bude zahájen v pondělí 19. listopadu. Stejně jako v letošním roce i pro rok příští bude Hlučín rozčleněn do několika zón s různými cenami. Pro každou lokalitu budou karty k dispozici vždy až do vyprodání stanoveného počtu odpovídajícího množství parkovacích míst. Karty se budou vydávat v prvním patře správní budovy TS Hlučín denně od 6 hodin, v pondělí a ve středu do 16 hodin, v úterý a ve čtvrtek do 14 hodin a v pátek do 12.30. Parkovací kartu je možné uhradit na místě hotově nebo platební kartou, případně převodem na účet.
Občanům, kteří mají s TS Hlučín uzavřenou smlouvu o zřízení, označení a užívání vyhrazeného parkovacího místa, společnost tuto smlouvu automaticky prodlouží na rok 2019, pokud ji sami nevypoví. Podmínky pro prodej parkovacích karet zůstávají pro rok 2019 stejné jako v letošním roce. Majitelé karet jsou oprávněni parkovat na vyhrazených parkovištích označených příslušnou dopravní značkou. V lokalitách mimo centrum jsou pro ně parkoviště vyhrazena v pracovních dnech v časech od 17 hodin do následujícího rána. Toto časové omezení umožňuje pohodlné parkování místních obyvatel, vlastnících karty, po jejich návratu z práce, zároveň ale neomezuje zaparkování kohokoliv jiného během dne, kdy bývají vyhrazená parkoviště mimo centrum Hlučína volnější. V centru jsou parkoviště vyhrazená pro majitele karet bez časového omezení.
Cena parkovací karty zůstává pro centrum města 1200 korun, pro Rovniny a OKD 360 korun na rok. Celoroční parkovací místo na vyhrazeném parkovišti v Seifertově ulici přijde na 2400 korun. Parkoviště je zajištěno závorou, která se otevírá čipem. Ten obdrží každý majitel příslušné parkovací karty. Stávajícím majitelům parkovacích karet na rezidenční parkoviště se bude smlouva prodlužovat automaticky, pokud písemně neoznámí její ukončení. V Hlučíně je možné si zakoupit také konkrétní parkovací místo. Parkovací kartu v centru mohou získat i podnikatelé, kteří zde podnikají. Veškeré další informace o prodeji parkovacích karet najdou zájemci na webu TS Hlučín v záložce Správa parkovišť / Všeobecné informace – parkovací systém. Shrnuje je také městské nařízení č. 2/2017 a ceník za stání silničních motorových vozidel na místních komunikacích na období od 1. ledna 2018, které jsou umístěny na webových stránkách města v sekci právních předpisů.

autor: www.hlucin.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.