> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

O další druholigové body budou

vloženo: 10.11.2018           komentářů: 0

Opava přivítá lídra, obejít se bude muset bez pětice hráčů.O další druholigové body budou na svém ledě opavští hokejisté bojovat s Bobry z Valašského Meziříčí. Ti se momentálně vyhřívají na prvním místě tabulky a svěřence trenéra Janečka tak nečeká nic jednoduchého. Sobotní zápas, do něhož nezasáhne hned pět opavských hráčů, startuje v 17:00.

Bobři momentálně vévodí celému druholigovému pelotonu, když zatím z 13 duelů dokázali vybojovat 25 bodů. Valmez sbírá body především domácím v prostředí – na vlastním ledě prohrálo mužstvo pana Weintritta pouze se Slezanem. Venku už to taková slává však není. Bobrům totiž v tabulce venkovních zápasů patří až 5. příčka se ziskem šesti bodů z šesti utkání, a tak ve Slezsku budou určitě chtít tuto bilanci vylepšit. Ve svém posledním venkovním vystoupení se náš sobotní soupeř představil v Hodoníně, odkud si odvezl potupnou porážku 10:2.

V zatím jediném vzájemném střetnutí letošní sezóny byl úspěšnější Slezan, který před měsícem zvítězil ve Valmezu 3:2 po prodloužení. Zápas tehdy výborně odchytal Matyáš Daňa a o vítězství Opavy rozhodl v prodloužení Daniel Spratek.

Nejproduktivnějším bekem Bobrů je Michal Žák, který má na svém kontě už 15 bodů za 3 góly a 12 nahrávek. Mezi útočníky nejvíce vyniká pětatřicetiletý Petr Dvořák s bilancí 4+13. V patách jsou mu ex-opavští Rostislav Vaněk (6+10) a Petr Seidler (7+5).

Slezan půjde do utkání povzbuzen týden starou výhrou s jihočeským Táborem, který si z Opavy odvezl porážku 3:0. Lví podíl měl na tříbodovém zisku brankář Michal Wanecki, jenž odchytal fantastický zápas. Slezané sice nevstoupili do utkání příliš dobře, nicméně ve 25. minutě šli do vedení po gólu Hermana. V 31. minutě zvýšil na 2:0 Hendrych a od té doby měl Slezan utkání pod kontrolou. Konečnou podobu výsledku ještě ve třetí třetině stanovil Tomáš Rousek.

"Přijede lídr tabulky, díky pauze v první lize navíc určitě posílený hráči Vsetína, takže je třeba se na zápas nadstandardně připravit. V sestavě nám bude chybět hned pět hráčů, o to třeba je však potřeba být připravenější a bojovnější. Nehodláme favorizovanému soupeři dát něco jen tak zadarmo, budeme bojovat," hlásí před sobotním střetnutím opavský kouč Janeček.

Slezan se bude muset v utkání obejít bez pětice Wanecki, Chujac, Šindelář, Wolf a Spratek.

autor: Tomáš Chalupa

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun