> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

O další druholigové body budou

vloženo: 10.11.2018           komentářů: 0

Opava přivítá lídra, obejít se bude muset bez pětice hráčů.O další druholigové body budou na svém ledě opavští hokejisté bojovat s Bobry z Valašského Meziříčí. Ti se momentálně vyhřívají na prvním místě tabulky a svěřence trenéra Janečka tak nečeká nic jednoduchého. Sobotní zápas, do něhož nezasáhne hned pět opavských hráčů, startuje v 17:00.

Bobři momentálně vévodí celému druholigovému pelotonu, když zatím z 13 duelů dokázali vybojovat 25 bodů. Valmez sbírá body především domácím v prostředí – na vlastním ledě prohrálo mužstvo pana Weintritta pouze se Slezanem. Venku už to taková slává však není. Bobrům totiž v tabulce venkovních zápasů patří až 5. příčka se ziskem šesti bodů z šesti utkání, a tak ve Slezsku budou určitě chtít tuto bilanci vylepšit. Ve svém posledním venkovním vystoupení se náš sobotní soupeř představil v Hodoníně, odkud si odvezl potupnou porážku 10:2.

V zatím jediném vzájemném střetnutí letošní sezóny byl úspěšnější Slezan, který před měsícem zvítězil ve Valmezu 3:2 po prodloužení. Zápas tehdy výborně odchytal Matyáš Daňa a o vítězství Opavy rozhodl v prodloužení Daniel Spratek.

Nejproduktivnějším bekem Bobrů je Michal Žák, který má na svém kontě už 15 bodů za 3 góly a 12 nahrávek. Mezi útočníky nejvíce vyniká pětatřicetiletý Petr Dvořák s bilancí 4+13. V patách jsou mu ex-opavští Rostislav Vaněk (6+10) a Petr Seidler (7+5).

Slezan půjde do utkání povzbuzen týden starou výhrou s jihočeským Táborem, který si z Opavy odvezl porážku 3:0. Lví podíl měl na tříbodovém zisku brankář Michal Wanecki, jenž odchytal fantastický zápas. Slezané sice nevstoupili do utkání příliš dobře, nicméně ve 25. minutě šli do vedení po gólu Hermana. V 31. minutě zvýšil na 2:0 Hendrych a od té doby měl Slezan utkání pod kontrolou. Konečnou podobu výsledku ještě ve třetí třetině stanovil Tomáš Rousek.

"Přijede lídr tabulky, díky pauze v první lize navíc určitě posílený hráči Vsetína, takže je třeba se na zápas nadstandardně připravit. V sestavě nám bude chybět hned pět hráčů, o to třeba je však potřeba být připravenější a bojovnější. Nehodláme favorizovanému soupeři dát něco jen tak zadarmo, budeme bojovat," hlásí před sobotním střetnutím opavský kouč Janeček.

Slezan se bude muset v utkání obejít bez pětice Wanecki, Chujac, Šindelář, Wolf a Spratek.

autor: Tomáš Chalupa

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.