Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

O další druholigové body budou

vloženo: 10.11.2018           komentářů: 0

Opava přivítá lídra, obejít se bude muset bez pětice hráčů.O další druholigové body budou na svém ledě opavští hokejisté bojovat s Bobry z Valašského Meziříčí. Ti se momentálně vyhřívají na prvním místě tabulky a svěřence trenéra Janečka tak nečeká nic jednoduchého. Sobotní zápas, do něhož nezasáhne hned pět opavských hráčů, startuje v 17:00.

Bobři momentálně vévodí celému druholigovému pelotonu, když zatím z 13 duelů dokázali vybojovat 25 bodů. Valmez sbírá body především domácím v prostředí – na vlastním ledě prohrálo mužstvo pana Weintritta pouze se Slezanem. Venku už to taková slává však není. Bobrům totiž v tabulce venkovních zápasů patří až 5. příčka se ziskem šesti bodů z šesti utkání, a tak ve Slezsku budou určitě chtít tuto bilanci vylepšit. Ve svém posledním venkovním vystoupení se náš sobotní soupeř představil v Hodoníně, odkud si odvezl potupnou porážku 10:2.

V zatím jediném vzájemném střetnutí letošní sezóny byl úspěšnější Slezan, který před měsícem zvítězil ve Valmezu 3:2 po prodloužení. Zápas tehdy výborně odchytal Matyáš Daňa a o vítězství Opavy rozhodl v prodloužení Daniel Spratek.

Nejproduktivnějším bekem Bobrů je Michal Žák, který má na svém kontě už 15 bodů za 3 góly a 12 nahrávek. Mezi útočníky nejvíce vyniká pětatřicetiletý Petr Dvořák s bilancí 4+13. V patách jsou mu ex-opavští Rostislav Vaněk (6+10) a Petr Seidler (7+5).

Slezan půjde do utkání povzbuzen týden starou výhrou s jihočeským Táborem, který si z Opavy odvezl porážku 3:0. Lví podíl měl na tříbodovém zisku brankář Michal Wanecki, jenž odchytal fantastický zápas. Slezané sice nevstoupili do utkání příliš dobře, nicméně ve 25. minutě šli do vedení po gólu Hermana. V 31. minutě zvýšil na 2:0 Hendrych a od té doby měl Slezan utkání pod kontrolou. Konečnou podobu výsledku ještě ve třetí třetině stanovil Tomáš Rousek.

"Přijede lídr tabulky, díky pauze v první lize navíc určitě posílený hráči Vsetína, takže je třeba se na zápas nadstandardně připravit. V sestavě nám bude chybět hned pět hráčů, o to třeba je však potřeba být připravenější a bojovnější. Nehodláme favorizovanému soupeři dát něco jen tak zadarmo, budeme bojovat," hlásí před sobotním střetnutím opavský kouč Janeček.

Slezan se bude muset v utkání obejít bez pětice Wanecki, Chujac, Šindelář, Wolf a Spratek.

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.