> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Basketbalový klub Hapoel Holon

vloženo: 30.10.2018           komentářů: 0

Náš soupeř v LM 4/19: Hapoel UNET Holon
bcl-83483

V dalším kole Ligy mistrů čeká na opavské basketbalisty dlouhá cesta do Izraele.

Basketbalový klub Hapoel Holon byl založen v roce 1947 a byl jedním za zakládajících týmů nejvyšší izraelské ligy v roce 1954. Do ní se vrátil v sezóně 2006/07, když hrál předtím sedm let v nižších soutěžích. Hned v následující sezóně pak získal titul izraelského mistra. Na svém kontě má i dva zisky izraelského basketbalového poháru.

Hapoel Unet hraje své zápasy v Holon Toto Hall, která má kapacitu 5600 diváků, klubové barvy jsou fialová a žlutá, týmovým maskotem je tygr.

Trenérem týmu je třiačtyřicetiletý Dan Shamir, který vedl Hapoel Holon již v letech 2011 - 2013 a vrátil se v roce 2015. Pod jeho vedením se stal v roce 2018 Holon finalistou ligy a vítězem izraelského basketbalového poháru. Mezi jeho svěřenci je 6 Američanů, zbytek jsou izraelští basketbalisté.

Největšími oporami celku jsou Američan Khalif Wyatt a jeho krajané Darion Atkins a DeQuan Jones, který má zkušenosti i z NBA v dresu Orlando Magic. Z izraelských hráčů se zatím v Lize mistrů jeví nejlépe Guy Pnini, který je s věkem 35 let nejstarším v týmu. Nejvyšším basketbalistou Holonu je 206 cm vysoký Američan s izraelským pasem TJ Cline.

V prvním kole Ligy mistrů porazil Holon doma Fribourg Olympic 93:69 (Wyatt 21, Jones 17, Atkins 13), v kole druhém prohrál v Benátkách po dvojím prodloužení 104:111 (Wyatt 35, Jones 16, Pnini 14). V minulém kole pak Izraelci hostili PAOK Soluň a zvítězili těsně 72:68 (Wyatt 14, Jones 13, Walden 12), když v poločase prohrávali 34:42. V tabulce skupiny B jim patří zatím 3. místo.

Před našimi basketbalisty je náročná cesta a těžký soupeř. Opavští zatím sbírají v Lize mistrů zkušenosti a uvidíme, jak se jim je podaří zúročit na horké izraeské půdě. Utkání Hapoel UNET Holon - BK Opava se hraje v úterý 30.10.2018 se začátkem ve 20:00 hod.


autor: www.bkopava.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.