> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Basketbalový klub Hapoel Holon

vloženo: 30.10.2018           komentářů: 0

Náš soupeř v LM 4/19: Hapoel UNET Holon
bcl-83483

V dalším kole Ligy mistrů čeká na opavské basketbalisty dlouhá cesta do Izraele.

Basketbalový klub Hapoel Holon byl založen v roce 1947 a byl jedním za zakládajících týmů nejvyšší izraelské ligy v roce 1954. Do ní se vrátil v sezóně 2006/07, když hrál předtím sedm let v nižších soutěžích. Hned v následující sezóně pak získal titul izraelského mistra. Na svém kontě má i dva zisky izraelského basketbalového poháru.

Hapoel Unet hraje své zápasy v Holon Toto Hall, která má kapacitu 5600 diváků, klubové barvy jsou fialová a žlutá, týmovým maskotem je tygr.

Trenérem týmu je třiačtyřicetiletý Dan Shamir, který vedl Hapoel Holon již v letech 2011 - 2013 a vrátil se v roce 2015. Pod jeho vedením se stal v roce 2018 Holon finalistou ligy a vítězem izraelského basketbalového poháru. Mezi jeho svěřenci je 6 Američanů, zbytek jsou izraelští basketbalisté.

Největšími oporami celku jsou Američan Khalif Wyatt a jeho krajané Darion Atkins a DeQuan Jones, který má zkušenosti i z NBA v dresu Orlando Magic. Z izraelských hráčů se zatím v Lize mistrů jeví nejlépe Guy Pnini, který je s věkem 35 let nejstarším v týmu. Nejvyšším basketbalistou Holonu je 206 cm vysoký Američan s izraelským pasem TJ Cline.

V prvním kole Ligy mistrů porazil Holon doma Fribourg Olympic 93:69 (Wyatt 21, Jones 17, Atkins 13), v kole druhém prohrál v Benátkách po dvojím prodloužení 104:111 (Wyatt 35, Jones 16, Pnini 14). V minulém kole pak Izraelci hostili PAOK Soluň a zvítězili těsně 72:68 (Wyatt 14, Jones 13, Walden 12), když v poločase prohrávali 34:42. V tabulce skupiny B jim patří zatím 3. místo.

Před našimi basketbalisty je náročná cesta a těžký soupeř. Opavští zatím sbírají v Lize mistrů zkušenosti a uvidíme, jak se jim je podaří zúročit na horké izraeské půdě. Utkání Hapoel UNET Holon - BK Opava se hraje v úterý 30.10.2018 se začátkem ve 20:00 hod.


autor: www.bkopava.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun