> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slezan vyzve poslední Orlovou.

vloženo: 24.10.2018           komentářů: 0

Za Opavu poprvé naskočí Bažant.Druholigová sezóna je v plném proudu a Slezan čeká již 12. kolo soutěže. V něm do Opavy zavítá suverénně poslední Orlová, a povinnost tak svěřencům Martina Janečka velí vyhrát. Duel vypukne ve středu 24. října od 18:30.

Z dosavadního průběhu ročníku zatím v Orlové rozhodně mít radost nemohou. Staronový účastník druhé ligy totiž prozatím dokázal zaznamenat jedinou výhru a krčí se s pouhými třemi body na samotném chvostu tabulky.

Mužstvo trenéra Darka Stránského v devíti zápasech dokázalo zaskočit pouze šumperské Draky, které překvapivě porazilo 5:1. Jinak Orli sbírali pouze porážky, z Kopřivnice dokonce odjeli s potupnou desítkou. Poslední vystoupení slezského celku skončilo hrozivým debaklem 0:8 s Hodonínem.

Jedničkou Orlové je René Svoboda. Odchovanec Vítkovic ještě loni působil v Šumperku, ale zkušenosti má také s první ligou – tu před několika lety okusil v dresu Havlíčkova Brodu, respektive Havířova. V obraně nalezneme mimo jiné obránce Petra Šenderu, který loni oblékal dres Slezanu. Útočné řady Orlů dirigují Sergej Golev (3+3), Arslan Achmeťjanov (2+2), nebo Jan Šmíd (2+2).

Slezan půjde do zápasu s cílem napravit sobotní porážku z ledu Hodonína. Opavským duel vůbec nevyšel a po nedobrém výkonu padli 1:5. Jedinou branku Slezanu zaznamenal Vlastimil Malina, který ve druhé třetině v dvojnásobné přesilovce upravil skóre na 1:3.

V dresu Slezanu by se měl poprvé představit také obránce Matěj Bažant, který v Opavě působí formou střídavých startů. Dvaadvacetiletý kmenový hráč Prostějova letos v barvách Jestřábů zasáhl do sedmi duelů, v nichž si připsal jednu gólovou přihrávku.

Ke středečnímu soupeři se také vyjádřil také lodivod Slezanu Martin Janeček. „Papírově je to nejslabší soupeř naší skupiny, ale zdání klame. Orlová umí překvapit nejednoho soupeře a myslím, že náš výsledek z domácího přípravného turnaje i utkání Šumperk – Orlová hovoří za vše. Budeme hráče nabádat ke stoprocentní koncentraci a velkému odhodlání vyhrát. Jen tohle je cesta, jak zvládnout soupeře z Orlové,“ upozorňuje ambiciózní kouč.

Středeční utkání na opavském zimním stadionu startuje v 18.30.

FOTO: Lukáš Bajgar

autor: www.hcslezan.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.