> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slezan vyzve poslední Orlovou.

vloženo: 24.10.2018           komentářů: 0

Za Opavu poprvé naskočí Bažant.Druholigová sezóna je v plném proudu a Slezan čeká již 12. kolo soutěže. V něm do Opavy zavítá suverénně poslední Orlová, a povinnost tak svěřencům Martina Janečka velí vyhrát. Duel vypukne ve středu 24. října od 18:30.

Z dosavadního průběhu ročníku zatím v Orlové rozhodně mít radost nemohou. Staronový účastník druhé ligy totiž prozatím dokázal zaznamenat jedinou výhru a krčí se s pouhými třemi body na samotném chvostu tabulky.

Mužstvo trenéra Darka Stránského v devíti zápasech dokázalo zaskočit pouze šumperské Draky, které překvapivě porazilo 5:1. Jinak Orli sbírali pouze porážky, z Kopřivnice dokonce odjeli s potupnou desítkou. Poslední vystoupení slezského celku skončilo hrozivým debaklem 0:8 s Hodonínem.

Jedničkou Orlové je René Svoboda. Odchovanec Vítkovic ještě loni působil v Šumperku, ale zkušenosti má také s první ligou – tu před několika lety okusil v dresu Havlíčkova Brodu, respektive Havířova. V obraně nalezneme mimo jiné obránce Petra Šenderu, který loni oblékal dres Slezanu. Útočné řady Orlů dirigují Sergej Golev (3+3), Arslan Achmeťjanov (2+2), nebo Jan Šmíd (2+2).

Slezan půjde do zápasu s cílem napravit sobotní porážku z ledu Hodonína. Opavským duel vůbec nevyšel a po nedobrém výkonu padli 1:5. Jedinou branku Slezanu zaznamenal Vlastimil Malina, který ve druhé třetině v dvojnásobné přesilovce upravil skóre na 1:3.

V dresu Slezanu by se měl poprvé představit také obránce Matěj Bažant, který v Opavě působí formou střídavých startů. Dvaadvacetiletý kmenový hráč Prostějova letos v barvách Jestřábů zasáhl do sedmi duelů, v nichž si připsal jednu gólovou přihrávku.

Ke středečnímu soupeři se také vyjádřil také lodivod Slezanu Martin Janeček. „Papírově je to nejslabší soupeř naší skupiny, ale zdání klame. Orlová umí překvapit nejednoho soupeře a myslím, že náš výsledek z domácího přípravného turnaje i utkání Šumperk – Orlová hovoří za vše. Budeme hráče nabádat ke stoprocentní koncentraci a velkému odhodlání vyhrát. Jen tohle je cesta, jak zvládnout soupeře z Orlové,“ upozorňuje ambiciózní kouč.

Středeční utkání na opavském zimním stadionu startuje v 18.30.

FOTO: Lukáš Bajgar

autor: www.hcslezan.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun