> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slezan vyzve poslední Orlovou.

vloženo: 24.10.2018           komentářů: 0

Za Opavu poprvé naskočí Bažant.Druholigová sezóna je v plném proudu a Slezan čeká již 12. kolo soutěže. V něm do Opavy zavítá suverénně poslední Orlová, a povinnost tak svěřencům Martina Janečka velí vyhrát. Duel vypukne ve středu 24. října od 18:30.

Z dosavadního průběhu ročníku zatím v Orlové rozhodně mít radost nemohou. Staronový účastník druhé ligy totiž prozatím dokázal zaznamenat jedinou výhru a krčí se s pouhými třemi body na samotném chvostu tabulky.

Mužstvo trenéra Darka Stránského v devíti zápasech dokázalo zaskočit pouze šumperské Draky, které překvapivě porazilo 5:1. Jinak Orli sbírali pouze porážky, z Kopřivnice dokonce odjeli s potupnou desítkou. Poslední vystoupení slezského celku skončilo hrozivým debaklem 0:8 s Hodonínem.

Jedničkou Orlové je René Svoboda. Odchovanec Vítkovic ještě loni působil v Šumperku, ale zkušenosti má také s první ligou – tu před několika lety okusil v dresu Havlíčkova Brodu, respektive Havířova. V obraně nalezneme mimo jiné obránce Petra Šenderu, který loni oblékal dres Slezanu. Útočné řady Orlů dirigují Sergej Golev (3+3), Arslan Achmeťjanov (2+2), nebo Jan Šmíd (2+2).

Slezan půjde do zápasu s cílem napravit sobotní porážku z ledu Hodonína. Opavským duel vůbec nevyšel a po nedobrém výkonu padli 1:5. Jedinou branku Slezanu zaznamenal Vlastimil Malina, který ve druhé třetině v dvojnásobné přesilovce upravil skóre na 1:3.

V dresu Slezanu by se měl poprvé představit také obránce Matěj Bažant, který v Opavě působí formou střídavých startů. Dvaadvacetiletý kmenový hráč Prostějova letos v barvách Jestřábů zasáhl do sedmi duelů, v nichž si připsal jednu gólovou přihrávku.

Ke středečnímu soupeři se také vyjádřil také lodivod Slezanu Martin Janeček. „Papírově je to nejslabší soupeř naší skupiny, ale zdání klame. Orlová umí překvapit nejednoho soupeře a myslím, že náš výsledek z domácího přípravného turnaje i utkání Šumperk – Orlová hovoří za vše. Budeme hráče nabádat ke stoprocentní koncentraci a velkému odhodlání vyhrát. Jen tohle je cesta, jak zvládnout soupeře z Orlové,“ upozorňuje ambiciózní kouč.

Středeční utkání na opavském zimním stadionu startuje v 18.30.

FOTO: Lukáš Bajgar

autor: www.hcslezan.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.