> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opava stále nedobytnou tvrzí

vloženo: 20.10.2018           komentářů: 0

Po čtvrté v letošní sezoně se představila Opava v rámci basketbalové Kooperativa NBL na domácí palubovce. Svěřenci trenéra Petra Czudka porazili tentokrát svitavské Tury.

Začátek utkání patřil hostujícímu týmu, který šel do sedmibodového vedení a trenér Petr Czudek si musel vzít time. Hned po něm se hra opavského výběru zvedla. „Svitavy nejsou lehkým soupeřem. Do letošní sezony vstoupily dobře a u nás to potvrzovaly,“ řekl křídelník BK Opava Jan Švandrlík.

Vývoj zápasu připomínal houpačku. Nicméně začátek druhého poločasu vyšel opavskému výběru. Udělal šňůru 9:0 a šel do jedenáctibodového trháku. Opava utkání zvládla takticky, když odstřihla ze hry Marka se Slezákem. „Náš první pokus ustáli, ale druhý už ne. I když nám nešel doskok, měli jsme úspěšnou střelbu, a to rozhodlo,“ podotkl autor tří opavských trojek.

Závěr si favorit pohlídal. „Utkání jsme zvládli, doma si dovolit ztrácet nemůžeme. Nyní se musíme pomalu přepnout na úterý, kdy nás čekají v Lize mistrů Benátky,“ pokračoval Jan Švandrlík. Na otázku, zda na tým doléhá únava, odpověděl: „Ještě ne, je teprve začátek. Navíc i Svitavy hrály ve čtvrtek zápas,“ dodal.

autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.