> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Konečně zpět doma!

vloženo: 16.10.2018           komentářů: 0

Opava ve středu hostí Šumperk

V 10. kole druhé ligy se Slezan představí po dlouhých 18 dnech na domácím ledě. Do cesty se mu postaví silný Šumperk, který patří mezi hlavní favority celé soutěže. Podaří se Opavě po prohře v Kopřivnici nastartovat novou vítěznou šňůru? Utkání je na programu ve středu od 18:30.

Draci sice podle očekávání okupují nejvyšší příčky tabulky, ale poslední dvě utkání jim příliš nevyšla. Nejprve padli po litém boji 2:1 v Písku a naposled nestačili v domácím prostředí na otloukánka z Orlové, když zápas skončil překvapivě debaklem Šumperka 1:5. Po této prohře přenechali hokejisté z podhůří Jeseníků roli lídra Kopřivnici a propadli se na třetí místo. Pořádně rozhořčený byl trenér Jozef Zavadil, který zápas zhodnotil slovy "děs a hrůza".

Branku Draků by měl strážit Matej Kristín, který si v sezoně drží parádní bilanci 1,15 inkasovaných gólů na zápas a úspěšnost zákroků 96 %. Šumperk disponuje nejlepší defenzivou celé soutěže, když v sedmi zápasech obdržel pouhých 15 branek. Mezi hlavní dirigenty obrany se řadí především Jakub Řezáč a ofenzivně laděný Tomáš Drtil. Nepřehlédnutelnou postavou ofenzivy je 45letý veterán Karel Plášek, který již zaznamenal i přes svůj pokročilý věk 12 bodů. Pozor si bude muset obrana Slezanů dát také na Dominika Pokorného, či ruského mazáka Dmitrije Vorobjova.

První letošní setkání středečních soupeřů skončilo vítězstvím Draků 3:2. Opava ještě minutu před koncem základní hrací doby vedla 2:1, jenže v samotném závěru utkání vyrovnal Vorobjov a poslal zápas do prodloužení. O výsledku nakonec musely rozhodnout až nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným exekutorem Daniel Vachutka a bonusový bod tak zůstal v Šumperku.

Slezan bude ve středu usilovat o započetí nové vítězné série, neboť tu čtyřzápasovou opavským borcům utnula Kopřivnice. Opava sice po úvodní třetině vedla 2:0, nicméně Tatrovka ve druhé periodě srovnala na 2:2 a v posledních dvaceti minutách utkání dokonce strhla na svou stranu a zvítězila 4:3. Vítěznou branku vstřelil 4 minuty před koncem Patrik Gola.

K nadcházejícímu soupeři se jako obvykle vyjádřil kouč Martin Janeček. "Myslím, že můžeme očekávat mužstvo, které přijede napravit poslední prohrané utkání s Orlovou. Očekávám tým nejen s velkou kvalitou, ale i s velkým odhodláním. No a my? Cítím z kluků touhu vrátit se na vítěznou vlnu, budeme se rvát," burcuje trenér Opavy.

Utkání startuje v středečních 18:30 hodin.

Tomáš Chalupa

autor: HC Slezan Opava/Tomáš Chalupa

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun