> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Konečně zpět doma!

vloženo: 16.10.2018           komentářů: 0

Opava ve středu hostí Šumperk

V 10. kole druhé ligy se Slezan představí po dlouhých 18 dnech na domácím ledě. Do cesty se mu postaví silný Šumperk, který patří mezi hlavní favority celé soutěže. Podaří se Opavě po prohře v Kopřivnici nastartovat novou vítěznou šňůru? Utkání je na programu ve středu od 18:30.

Draci sice podle očekávání okupují nejvyšší příčky tabulky, ale poslední dvě utkání jim příliš nevyšla. Nejprve padli po litém boji 2:1 v Písku a naposled nestačili v domácím prostředí na otloukánka z Orlové, když zápas skončil překvapivě debaklem Šumperka 1:5. Po této prohře přenechali hokejisté z podhůří Jeseníků roli lídra Kopřivnici a propadli se na třetí místo. Pořádně rozhořčený byl trenér Jozef Zavadil, který zápas zhodnotil slovy "děs a hrůza".

Branku Draků by měl strážit Matej Kristín, který si v sezoně drží parádní bilanci 1,15 inkasovaných gólů na zápas a úspěšnost zákroků 96 %. Šumperk disponuje nejlepší defenzivou celé soutěže, když v sedmi zápasech obdržel pouhých 15 branek. Mezi hlavní dirigenty obrany se řadí především Jakub Řezáč a ofenzivně laděný Tomáš Drtil. Nepřehlédnutelnou postavou ofenzivy je 45letý veterán Karel Plášek, který již zaznamenal i přes svůj pokročilý věk 12 bodů. Pozor si bude muset obrana Slezanů dát také na Dominika Pokorného, či ruského mazáka Dmitrije Vorobjova.

První letošní setkání středečních soupeřů skončilo vítězstvím Draků 3:2. Opava ještě minutu před koncem základní hrací doby vedla 2:1, jenže v samotném závěru utkání vyrovnal Vorobjov a poslal zápas do prodloužení. O výsledku nakonec musely rozhodnout až nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným exekutorem Daniel Vachutka a bonusový bod tak zůstal v Šumperku.

Slezan bude ve středu usilovat o započetí nové vítězné série, neboť tu čtyřzápasovou opavským borcům utnula Kopřivnice. Opava sice po úvodní třetině vedla 2:0, nicméně Tatrovka ve druhé periodě srovnala na 2:2 a v posledních dvaceti minutách utkání dokonce strhla na svou stranu a zvítězila 4:3. Vítěznou branku vstřelil 4 minuty před koncem Patrik Gola.

K nadcházejícímu soupeři se jako obvykle vyjádřil kouč Martin Janeček. "Myslím, že můžeme očekávat mužstvo, které přijede napravit poslední prohrané utkání s Orlovou. Očekávám tým nejen s velkou kvalitou, ale i s velkým odhodláním. No a my? Cítím z kluků touhu vrátit se na vítěznou vlnu, budeme se rvát," burcuje trenér Opavy.

Utkání startuje v středečních 18:30 hodin.

Tomáš Chalupa

autor: HC Slezan Opava/Tomáš Chalupa

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.