> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Konečně zpět doma!

vloženo: 16.10.2018           komentářů: 0

Opava ve středu hostí Šumperk

V 10. kole druhé ligy se Slezan představí po dlouhých 18 dnech na domácím ledě. Do cesty se mu postaví silný Šumperk, který patří mezi hlavní favority celé soutěže. Podaří se Opavě po prohře v Kopřivnici nastartovat novou vítěznou šňůru? Utkání je na programu ve středu od 18:30.

Draci sice podle očekávání okupují nejvyšší příčky tabulky, ale poslední dvě utkání jim příliš nevyšla. Nejprve padli po litém boji 2:1 v Písku a naposled nestačili v domácím prostředí na otloukánka z Orlové, když zápas skončil překvapivě debaklem Šumperka 1:5. Po této prohře přenechali hokejisté z podhůří Jeseníků roli lídra Kopřivnici a propadli se na třetí místo. Pořádně rozhořčený byl trenér Jozef Zavadil, který zápas zhodnotil slovy "děs a hrůza".

Branku Draků by měl strážit Matej Kristín, který si v sezoně drží parádní bilanci 1,15 inkasovaných gólů na zápas a úspěšnost zákroků 96 %. Šumperk disponuje nejlepší defenzivou celé soutěže, když v sedmi zápasech obdržel pouhých 15 branek. Mezi hlavní dirigenty obrany se řadí především Jakub Řezáč a ofenzivně laděný Tomáš Drtil. Nepřehlédnutelnou postavou ofenzivy je 45letý veterán Karel Plášek, který již zaznamenal i přes svůj pokročilý věk 12 bodů. Pozor si bude muset obrana Slezanů dát také na Dominika Pokorného, či ruského mazáka Dmitrije Vorobjova.

První letošní setkání středečních soupeřů skončilo vítězstvím Draků 3:2. Opava ještě minutu před koncem základní hrací doby vedla 2:1, jenže v samotném závěru utkání vyrovnal Vorobjov a poslal zápas do prodloužení. O výsledku nakonec musely rozhodnout až nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným exekutorem Daniel Vachutka a bonusový bod tak zůstal v Šumperku.

Slezan bude ve středu usilovat o započetí nové vítězné série, neboť tu čtyřzápasovou opavským borcům utnula Kopřivnice. Opava sice po úvodní třetině vedla 2:0, nicméně Tatrovka ve druhé periodě srovnala na 2:2 a v posledních dvaceti minutách utkání dokonce strhla na svou stranu a zvítězila 4:3. Vítěznou branku vstřelil 4 minuty před koncem Patrik Gola.

K nadcházejícímu soupeři se jako obvykle vyjádřil kouč Martin Janeček. "Myslím, že můžeme očekávat mužstvo, které přijede napravit poslední prohrané utkání s Orlovou. Očekávám tým nejen s velkou kvalitou, ale i s velkým odhodláním. No a my? Cítím z kluků touhu vrátit se na vítěznou vlnu, budeme se rvát," burcuje trenér Opavy.

Utkání startuje v středečních 18:30 hodin.

Tomáš Chalupa

autor: HC Slezan Opava/Tomáš Chalupa

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.