> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Fanoušci? Neskuteční!

vloženo: 13.10.2018           komentářů: 0

Fanoušci? Neskuteční! Tohle jsem nezažil, září Kopecký.Fotbalisty Slezského FC už v domácích zápasech vedl, jenže v brněnském azylu. Teď Ivan Kopecký absolvoval domácí premiéru se vším všudy. V Městských sadech před luxusní návštěvou oslavil se svým týmem postup ve 3. kole MOL Cupu proti Jihlavě.

„Věděli jsme, jaký to bude zápas. Čekal nás těžký soupeř a všichni víme, jak vypadají pohárové zápasy. Obzvlášť s ambiciózním protivníkem jako je Jihlava. V úvodní pětiminutovce jsme se rozkoukávali, ale pak jsme si vytvořili několik šancí. Nepodařilo se nám však dopravit balon za záda soupeřova gólmana. Chyběl nám klid i důraz,“ mrzelo Ivana Kopeckého.

Ten musel o přestávce udělal dvě vynucené změny. „Museli jsme střídat dva zraněné hráče. Jarda Svozil měl něco s lýtkem a David Puškáč s achillovkou. Snad to nebude nic vážného, ale nechtěli jsme riskovat,“ vysvětluje opavský kouč. „Ti, kteří nastoupili, je nahradili perfektně,“ chválí Tomáše Smolu s Janem Schaffartzikem.

Ve druhé půli Opavští začali náporem, jenže se dlouho nemohli prosadit přes jihlavskou defenzivu. „Zvolili jsme náročný způsob hry, který nás stál dost sil. Stále nám ale chyběl klid v předfinální i finální fázi. Soupeř byl nebezpečný v brejcích. Jednou trefil tyčku, a pak měl i dvě další nebezpečné šance. Jsem rád, že jsme mohli odehrát tak kvalitní zápas v reprezentační pauze, a navíc jsme ho zvládli,“ libuje si Kopecký.

Rozuzlení přišlo na řadu v 88. minutě, kdy penaltu po faulu na Kayambu, bezpečně proměnil Jurečka. „Pro Jihlavu je to kruté, protože zápas rozhodla penalta. Předcházely tomu ale dvě situace, kdy hosté zahráli ve vápně rukou. Zápas jsme zvládli, za což jsme rádi,“ pokračuje kouč Slezského FC.

Duel v Městských sadech sledovalo 5 019 diváků, kteří vytvořili parádní atmosféru. „Chtěl bych tady zažít plný stadion. Doufám, že se mi to poštěstí. Užívám si zdejší atmosféru. Je to něco neskutečného, takhle fandit. Tohle se vidí málokde. Nezažil jsem to,“ přiznává Ivan Kopecký.

autor: Slezský FC Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun