> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Fanoušci? Neskuteční!

vloženo: 13.10.2018           komentářů: 0

Fanoušci? Neskuteční! Tohle jsem nezažil, září Kopecký.Fotbalisty Slezského FC už v domácích zápasech vedl, jenže v brněnském azylu. Teď Ivan Kopecký absolvoval domácí premiéru se vším všudy. V Městských sadech před luxusní návštěvou oslavil se svým týmem postup ve 3. kole MOL Cupu proti Jihlavě.

„Věděli jsme, jaký to bude zápas. Čekal nás těžký soupeř a všichni víme, jak vypadají pohárové zápasy. Obzvlášť s ambiciózním protivníkem jako je Jihlava. V úvodní pětiminutovce jsme se rozkoukávali, ale pak jsme si vytvořili několik šancí. Nepodařilo se nám však dopravit balon za záda soupeřova gólmana. Chyběl nám klid i důraz,“ mrzelo Ivana Kopeckého.

Ten musel o přestávce udělal dvě vynucené změny. „Museli jsme střídat dva zraněné hráče. Jarda Svozil měl něco s lýtkem a David Puškáč s achillovkou. Snad to nebude nic vážného, ale nechtěli jsme riskovat,“ vysvětluje opavský kouč. „Ti, kteří nastoupili, je nahradili perfektně,“ chválí Tomáše Smolu s Janem Schaffartzikem.

Ve druhé půli Opavští začali náporem, jenže se dlouho nemohli prosadit přes jihlavskou defenzivu. „Zvolili jsme náročný způsob hry, který nás stál dost sil. Stále nám ale chyběl klid v předfinální i finální fázi. Soupeř byl nebezpečný v brejcích. Jednou trefil tyčku, a pak měl i dvě další nebezpečné šance. Jsem rád, že jsme mohli odehrát tak kvalitní zápas v reprezentační pauze, a navíc jsme ho zvládli,“ libuje si Kopecký.

Rozuzlení přišlo na řadu v 88. minutě, kdy penaltu po faulu na Kayambu, bezpečně proměnil Jurečka. „Pro Jihlavu je to kruté, protože zápas rozhodla penalta. Předcházely tomu ale dvě situace, kdy hosté zahráli ve vápně rukou. Zápas jsme zvládli, za což jsme rádi,“ pokračuje kouč Slezského FC.

Duel v Městských sadech sledovalo 5 019 diváků, kteří vytvořili parádní atmosféru. „Chtěl bych tady zažít plný stadion. Doufám, že se mi to poštěstí. Užívám si zdejší atmosféru. Je to něco neskutečného, takhle fandit. Tohle se vidí málokde. Nezažil jsem to,“ přiznává Ivan Kopecký.

autor: Slezský FC Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.