> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Fanoušci? Neskuteční!

vloženo: 13.10.2018           komentářů: 0

Fanoušci? Neskuteční! Tohle jsem nezažil, září Kopecký.Fotbalisty Slezského FC už v domácích zápasech vedl, jenže v brněnském azylu. Teď Ivan Kopecký absolvoval domácí premiéru se vším všudy. V Městských sadech před luxusní návštěvou oslavil se svým týmem postup ve 3. kole MOL Cupu proti Jihlavě.

„Věděli jsme, jaký to bude zápas. Čekal nás těžký soupeř a všichni víme, jak vypadají pohárové zápasy. Obzvlášť s ambiciózním protivníkem jako je Jihlava. V úvodní pětiminutovce jsme se rozkoukávali, ale pak jsme si vytvořili několik šancí. Nepodařilo se nám však dopravit balon za záda soupeřova gólmana. Chyběl nám klid i důraz,“ mrzelo Ivana Kopeckého.

Ten musel o přestávce udělal dvě vynucené změny. „Museli jsme střídat dva zraněné hráče. Jarda Svozil měl něco s lýtkem a David Puškáč s achillovkou. Snad to nebude nic vážného, ale nechtěli jsme riskovat,“ vysvětluje opavský kouč. „Ti, kteří nastoupili, je nahradili perfektně,“ chválí Tomáše Smolu s Janem Schaffartzikem.

Ve druhé půli Opavští začali náporem, jenže se dlouho nemohli prosadit přes jihlavskou defenzivu. „Zvolili jsme náročný způsob hry, který nás stál dost sil. Stále nám ale chyběl klid v předfinální i finální fázi. Soupeř byl nebezpečný v brejcích. Jednou trefil tyčku, a pak měl i dvě další nebezpečné šance. Jsem rád, že jsme mohli odehrát tak kvalitní zápas v reprezentační pauze, a navíc jsme ho zvládli,“ libuje si Kopecký.

Rozuzlení přišlo na řadu v 88. minutě, kdy penaltu po faulu na Kayambu, bezpečně proměnil Jurečka. „Pro Jihlavu je to kruté, protože zápas rozhodla penalta. Předcházely tomu ale dvě situace, kdy hosté zahráli ve vápně rukou. Zápas jsme zvládli, za což jsme rádi,“ pokračuje kouč Slezského FC.

Duel v Městských sadech sledovalo 5 019 diváků, kteří vytvořili parádní atmosféru. „Chtěl bych tady zažít plný stadion. Doufám, že se mi to poštěstí. Užívám si zdejší atmosféru. Je to něco neskutečného, takhle fandit. Tohle se vidí málokde. Nezažil jsem to,“ přiznává Ivan Kopecký.

autor: Slezský FC Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.