> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opava se připojí k oslavám

vloženo: 05.10.2018           komentářů: 0

Opava se připojí k oslavám Dne stromů

Opava se i v letošním roce připojuje k mezinárodním oslavám Dne stromů. Čeká nás měsíc plný akcí, které se uskuteční nejen v Opavě, ale i okolí. Zahájí je komentované prohlídky Arboreta Nový dvůr v rámci akce Vyřež/š si svou dýni, a to ve dnech 6. a 7. října vždy od 15 hodin.

V sobotu 6. října bude také zahájen již třetí ročník výstavy na stromech, tentokrát pod názvem Naše boty. Výstavu si budou občané moci prohlédnout v jírovcové aleji u Obecního domu až do soboty 13. října.

První říjnovou sobotu se mohou také všichni zájemci vydat na houby v okolí Stěbořického rybníka ve společnosti zkušeného mykologa Víta Balnera. Sraz všech účastníků bude v 8 hodin u kaple ve Zlatníkách.

Nejmenším dětem bude patřit pátek 12. října. „V Mateřské škole Havlíčkova pro ně bude od 9 do 11 hodin připraveno mnoho aktivit týkajících se nejen stromů. V tento den je do školky mimo mateřské a první a druhé ročníky základních škol zvána i veřejnost,“ uvedla koordinátorka EVVO Kateřina Hnátová.

Hlavní oslava Dne stromů proběhne v neděli 14. října v čase od 13 do 17 hodin v sadech Svobody. Jako novinka zde vznikne tzv. Opavský strom svobody. Bude se jednat o maketu lípy a děti i dospělí budou moct na strom přilepit lipový list, na který napíší nějaký vzkaz, poselství nebo přání našemu městu. Park v tomto čase ožije řadou stanovišť, která budou obsazena zástupci z řad opavských škol, ale také včelaři, zahrádkáři, lesníky, houbaři, řezbáři a dalšími. „Těšit se můžete na kreativní dílničky, ochutnávky plodů stromů, tvoření ze dřeva, mykologickou výstavku, ukázku historických pil a mnoho dalšího. Odpoledne se potom uskuteční komentovaná prohlídka pod názvem Zeleň okolí Dolního náměstí,“ doplnila Kateřina Hnátová a jedním dechem dodala, že v případě nepříznivého počasí bude celá akce přeložena na neděli 21. října.

Ve čtvrtek 18. října se uskuteční v Klubu Art filmový podvečer. Promítat se bude film A Plastic Ocean (Oceán plastů), po kterém bude následovat beseda s Ivo Kopáčkem. Den stromů se samozřejmě neobejde bez výsadeb. „V pátek 26. října vysadíme v parčíku u katastrálního úřadu Lípu svobody k 100. výročí založení Československé republiky. Sadit nám opět pomůžou i žáci základních škol, a to 2. listopadu na sv. Anně, a nově i Středisko volného času v sobotu 3. listopadu na Kolofíkově nábřeží,“ upřesnila na závěr koordinátorka EVVO.

autor: www.opava-city.c

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.