> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opravené Kino Mír otevřou Beatles

vloženo: 04.10.2018           komentářů: 0

Kino Mír, které v uplynulých pěti měsících prošlo zásadní rekonstrukcí, bude slavnostně otevřeno ve čtvrtek 4. října v 18 hodin. Jeden ze symbolů Opavy dostal zcela nový háv s využitím původních retro prvků. Město tak bude mít k dispozici moderní kulturní stánek.

Pro diváky je připraven atraktivní program. Po slavnostním přestřižení pásky primátorem se bude promítat zhruba patnáctiminutový československý filmový týdeník z roku 1965, tedy z doby, kdy bylo kino Mír poprvé otevřeno. Poté bude následovat volná zábava ve stylu 60. let minulého století, kterou doprovodí „The Beatles“ v podání výborné pražské revivalové kapely The Bugles. Připraveno bude i občerstvení.

Kino Mír prošlo zásadní rekonstrukcí za cca 33 milionů korun. „Jsem moc rád, že jsme nepřistoupili jen na kosmetické úpravy, jak se na začátku uvažovalo, ale že jsme se pustili do sice velmi náročné, ale i hodně potřebné rekonstrukce. Myslíme si, že si opavské publikum zaslouží mít kvalitní, moderní kinosál, kde se mohou pořádat rozličné kulturní i společenské akce,“ řekl primátor Opavy Radim Křupala.

Na architektku čekal nelehký úkol, a to přestavět chátrající zastaralé kino na moderní, ale v retro stylu. Měnily se i dispozice celého objektu, aby se další akce mohly konat i v předsálí. Nové jsou i sedačky, pódium, scénické osvětlení, toalety pro veřejnost i veškeré zázemí pro účinkující i zaměstnance. Rekonstrukcí prošla elektroinstalace, velkým plusem je i vybudování nové vzduchotechniky či digitalizace se zachováním možnosti pouště i klasické pětatřicetimilimetrové filmy ze starých projektorů. Kino Mír je v současné době sálem s největší kapacitou míst k sezení v Opavě, pojme až 500 diváků.

autor: www.opava-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.