> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dům dětí a mládeže Hlučín

vloženo: 02.10.2018           komentářů: 0

V Domě dětí a mládeže Hlučín zahajují školní rok, tradiční kroužky doplňují novinkami


S obvyklou nabídkou zájmových kroužků pro děti ale například i s judem pro dospělé přichází pro školní rok 2018/2019 Dům dětí a mládeže Hlučín. Kroužky startují od 1. října. Ty tradiční s výtvarným zaměřením jako keramiku nebo fotografování doplňují kroužky technické a také pohybové aktivity. Pro tento školní rok ale přibyly i naprosté novinky.

Na vzrůstající oblibu deskových her dům dětí reagoval zařazením nového kroužku pro všechny, kteří si rádi hrají. Milovníci fantasy se mohou těšit na specialitu s názvem Dračí doupě. Se základy znakového jazyka a kulturou neslyšících se seznámí děti, které se přihlásí do kroužku Znakujeme pro radost. Zájem se dá předpokládat například od dětí, které mají neslyšící někde ve své blízkosti, třeba mezi kamarády. Kroužek je ale určen pro všechny, kteří se o svět neslyšících zajímají. Od nového školního roku vede Dům dětí a mládeže nová ředitelka Zuzana Pustelníková. „Mým záměrem je hlučínský dům dětí a mládeže co nejvíce otevřít všem, kteří mají zájem o užitečné trávení volného času, a šířit jeho dobré jméno. Dávat možnosti a příležitosti účastníkům zájmového vzdělávání rozvíjet své nadání a talent. Osobně se těším na zajímavou práci, která mi dá možnost potkat spoustu lidí z různých oborů, rozšířit si své znalosti a zkušenosti a v neposlední řadě se těším na všechny děti a mládež, kteří si vyberou z naší nabídky ať už pravidelných kroužků, příležitostných akcí nebo letních táborů,“ uvedla nová ředitelka.

autor: ikola Švihorová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.