> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dům dětí a mládeže Hlučín

vloženo: 02.10.2018           komentářů: 0

V Domě dětí a mládeže Hlučín zahajují školní rok, tradiční kroužky doplňují novinkami


S obvyklou nabídkou zájmových kroužků pro děti ale například i s judem pro dospělé přichází pro školní rok 2018/2019 Dům dětí a mládeže Hlučín. Kroužky startují od 1. října. Ty tradiční s výtvarným zaměřením jako keramiku nebo fotografování doplňují kroužky technické a také pohybové aktivity. Pro tento školní rok ale přibyly i naprosté novinky.

Na vzrůstající oblibu deskových her dům dětí reagoval zařazením nového kroužku pro všechny, kteří si rádi hrají. Milovníci fantasy se mohou těšit na specialitu s názvem Dračí doupě. Se základy znakového jazyka a kulturou neslyšících se seznámí děti, které se přihlásí do kroužku Znakujeme pro radost. Zájem se dá předpokládat například od dětí, které mají neslyšící někde ve své blízkosti, třeba mezi kamarády. Kroužek je ale určen pro všechny, kteří se o svět neslyšících zajímají. Od nového školního roku vede Dům dětí a mládeže nová ředitelka Zuzana Pustelníková. „Mým záměrem je hlučínský dům dětí a mládeže co nejvíce otevřít všem, kteří mají zájem o užitečné trávení volného času, a šířit jeho dobré jméno. Dávat možnosti a příležitosti účastníkům zájmového vzdělávání rozvíjet své nadání a talent. Osobně se těším na zajímavou práci, která mi dá možnost potkat spoustu lidí z různých oborů, rozšířit si své znalosti a zkušenosti a v neposlední řadě se těším na všechny děti a mládež, kteří si vyberou z naší nabídky ať už pravidelných kroužků, příležitostných akcí nebo letních táborů,“ uvedla nová ředitelka.

autor: ikola Švihorová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.