> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opava veze z Orlové první body

vloženo: 24.09.2018           komentářů: 0

Hokejisté Opavy slaví první letošní vítězství. Po třech těsných porážkách tentokrát vezou Slezané tři body z ledu nováčka z Orlové. Opavští výsledkově ovládli všechny tři třetiny shodně 2:1, celkově tedy po zásluze zvítězili 6:3.
4.kolo, sobota 22.9.2018
HC Orlová - HC Slezan Opava 3:6(1:2, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 19. Achmetjanov (Šmíd, Golev), 34. Šmíd, 43. Sladkovský (Puškár, Hovsepyan) – 7. Malina (Zouhar, Herman), 10. Herman (Malina, Hartmann), 24. Jánošík (Černý, Šindelář), 27. Chalupa (Šindelář, Černý), 42. Malina (TS), 56. Wolf (Chalupa, Černý). Rozhodčí: Holaň – Hranoš, Vengřín. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6.
HC Orlová: Ovčaři (Svoboda) – Janiczek, Kropka, Szturc, Adam, Puškár, Cypas, Štěpánek, Šendera – Smrčka, Sladkovský, Šmíd, Moravčík, Klíma, Golev, Bostanžjev, Brodek, Dang, Achmetjanov, Hovsepyan, Kysučan
HC Slezan Opava: Wanecki (Daňa) – Bijota, Zouhar, Krejčí, Šindelář, Chujac, Chalupa, Slavík – Herman, Rousek, Jánošík, Zelenkov, Štindl, Kadula, Spratek, Wolf, Hartmann, Peterka, Černý, Malina, Hendrych
Komentář k zápasu

Do vedení šli Opavští na konci 7. minuty, kdy skóre otevřel Vlastimil Malina. Na jeho ránu navázal jen o dvě minuty později Bohumil Herman. Orlová stačila před první sirénou snížit zásluhou Arslana Achmetjanova, do kabin ale odcházeli spokojenější hosté.

Ti ve své cestě za třemi body po změně stran usilovně pokračovali. Nejprve překonal vše, co mu stálo v cestě, Filip Jánošík, následně navyšoval už na 4:1 Petr Chalupa. Také ve druhém dějství měli poslední slovo domácí, když se ve 34. minutě prosadil po individuální akci Jan Šmíd.

Zkraje poslední dvacetiminutovky jel Vlastimil Malina trestné střílení a počínal si na výbornou. O minutu později sice snížil v přesilové hře na rozdíl dvou branek Lukáš Sladkovský, na vítězství Opavy to už však nic neměnilo. Čtyři minuty před koncem ještě naopak Petr Wolf navýšil náskok Slezanů na konečných 6:3.
Ohlasy trenérů

Martin Janeček (HK Opava): "Rádi bychom za "A" tým poblahopřáli našim fotbalistům k výhře nad Teplicemi. Co se našeho zápasu týče, vítězství se nerodilo jednoduše. Sice si myslím, že jsme měli celý zápas trochu navrch, ale vždy jsme si situaci zkomplikovali chybami, které domácí vracely do hry. Utkání jsme nakonec bojovností zvládli. Za první vítězství jsme šťastní."

FOTO: Lukáš Bajgar

autor: Filip Lefenda

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.