> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opava veze z Orlové první body

vloženo: 24.09.2018           komentářů: 0

Hokejisté Opavy slaví první letošní vítězství. Po třech těsných porážkách tentokrát vezou Slezané tři body z ledu nováčka z Orlové. Opavští výsledkově ovládli všechny tři třetiny shodně 2:1, celkově tedy po zásluze zvítězili 6:3.
4.kolo, sobota 22.9.2018
HC Orlová - HC Slezan Opava 3:6(1:2, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 19. Achmetjanov (Šmíd, Golev), 34. Šmíd, 43. Sladkovský (Puškár, Hovsepyan) – 7. Malina (Zouhar, Herman), 10. Herman (Malina, Hartmann), 24. Jánošík (Černý, Šindelář), 27. Chalupa (Šindelář, Černý), 42. Malina (TS), 56. Wolf (Chalupa, Černý). Rozhodčí: Holaň – Hranoš, Vengřín. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6.
HC Orlová: Ovčaři (Svoboda) – Janiczek, Kropka, Szturc, Adam, Puškár, Cypas, Štěpánek, Šendera – Smrčka, Sladkovský, Šmíd, Moravčík, Klíma, Golev, Bostanžjev, Brodek, Dang, Achmetjanov, Hovsepyan, Kysučan
HC Slezan Opava: Wanecki (Daňa) – Bijota, Zouhar, Krejčí, Šindelář, Chujac, Chalupa, Slavík – Herman, Rousek, Jánošík, Zelenkov, Štindl, Kadula, Spratek, Wolf, Hartmann, Peterka, Černý, Malina, Hendrych
Komentář k zápasu

Do vedení šli Opavští na konci 7. minuty, kdy skóre otevřel Vlastimil Malina. Na jeho ránu navázal jen o dvě minuty později Bohumil Herman. Orlová stačila před první sirénou snížit zásluhou Arslana Achmetjanova, do kabin ale odcházeli spokojenější hosté.

Ti ve své cestě za třemi body po změně stran usilovně pokračovali. Nejprve překonal vše, co mu stálo v cestě, Filip Jánošík, následně navyšoval už na 4:1 Petr Chalupa. Také ve druhém dějství měli poslední slovo domácí, když se ve 34. minutě prosadil po individuální akci Jan Šmíd.

Zkraje poslední dvacetiminutovky jel Vlastimil Malina trestné střílení a počínal si na výbornou. O minutu později sice snížil v přesilové hře na rozdíl dvou branek Lukáš Sladkovský, na vítězství Opavy to už však nic neměnilo. Čtyři minuty před koncem ještě naopak Petr Wolf navýšil náskok Slezanů na konečných 6:3.
Ohlasy trenérů

Martin Janeček (HK Opava): "Rádi bychom za "A" tým poblahopřáli našim fotbalistům k výhře nad Teplicemi. Co se našeho zápasu týče, vítězství se nerodilo jednoduše. Sice si myslím, že jsme měli celý zápas trochu navrch, ale vždy jsme si situaci zkomplikovali chybami, které domácí vracely do hry. Utkání jsme nakonec bojovností zvládli. Za první vítězství jsme šťastní."

FOTO: Lukáš Bajgar

autor: Filip Lefenda

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun