> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opava veze z Orlové první body

vloženo: 24.09.2018           komentářů: 0

Hokejisté Opavy slaví první letošní vítězství. Po třech těsných porážkách tentokrát vezou Slezané tři body z ledu nováčka z Orlové. Opavští výsledkově ovládli všechny tři třetiny shodně 2:1, celkově tedy po zásluze zvítězili 6:3.
4.kolo, sobota 22.9.2018
HC Orlová - HC Slezan Opava 3:6(1:2, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 19. Achmetjanov (Šmíd, Golev), 34. Šmíd, 43. Sladkovský (Puškár, Hovsepyan) – 7. Malina (Zouhar, Herman), 10. Herman (Malina, Hartmann), 24. Jánošík (Černý, Šindelář), 27. Chalupa (Šindelář, Černý), 42. Malina (TS), 56. Wolf (Chalupa, Černý). Rozhodčí: Holaň – Hranoš, Vengřín. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6.
HC Orlová: Ovčaři (Svoboda) – Janiczek, Kropka, Szturc, Adam, Puškár, Cypas, Štěpánek, Šendera – Smrčka, Sladkovský, Šmíd, Moravčík, Klíma, Golev, Bostanžjev, Brodek, Dang, Achmetjanov, Hovsepyan, Kysučan
HC Slezan Opava: Wanecki (Daňa) – Bijota, Zouhar, Krejčí, Šindelář, Chujac, Chalupa, Slavík – Herman, Rousek, Jánošík, Zelenkov, Štindl, Kadula, Spratek, Wolf, Hartmann, Peterka, Černý, Malina, Hendrych
Komentář k zápasu

Do vedení šli Opavští na konci 7. minuty, kdy skóre otevřel Vlastimil Malina. Na jeho ránu navázal jen o dvě minuty později Bohumil Herman. Orlová stačila před první sirénou snížit zásluhou Arslana Achmetjanova, do kabin ale odcházeli spokojenější hosté.

Ti ve své cestě za třemi body po změně stran usilovně pokračovali. Nejprve překonal vše, co mu stálo v cestě, Filip Jánošík, následně navyšoval už na 4:1 Petr Chalupa. Také ve druhém dějství měli poslední slovo domácí, když se ve 34. minutě prosadil po individuální akci Jan Šmíd.

Zkraje poslední dvacetiminutovky jel Vlastimil Malina trestné střílení a počínal si na výbornou. O minutu později sice snížil v přesilové hře na rozdíl dvou branek Lukáš Sladkovský, na vítězství Opavy to už však nic neměnilo. Čtyři minuty před koncem ještě naopak Petr Wolf navýšil náskok Slezanů na konečných 6:3.
Ohlasy trenérů

Martin Janeček (HK Opava): "Rádi bychom za "A" tým poblahopřáli našim fotbalistům k výhře nad Teplicemi. Co se našeho zápasu týče, vítězství se nerodilo jednoduše. Sice si myslím, že jsme měli celý zápas trochu navrch, ale vždy jsme si situaci zkomplikovali chybami, které domácí vracely do hry. Utkání jsme nakonec bojovností zvládli. Za první vítězství jsme šťastní."

FOTO: Lukáš Bajgar

autor: Filip Lefenda

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.