> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Univerzita spouští nové webové ..

vloženo: 22.09.2018           komentářů: 0

Jednotný vizuální styl v komunikaci není výsadou jen velkých firem a značek. Slezská univerzita v Opavě pokračuje v nastoupené cestě odlišení se od konkurence, kterou zahájila před dvěma lety, kdy společně s dalšími prvky své nové vizuální identity představila nové logo a jako jediná univerzita v ČR dala své značce i živou, autentickou tvář jedné ze svých studentek. Dnes poprvé veřejnosti představila své nové webové stránky, které respektují jak poslední trendy, tak univerzitní hodnoty a styl. Najdete je na stávající adrese www.slu.cz.

Dosavadní webové stránky Slezské univerzity v Opavě neodpovídaly jednotnému vizuálnímu stylu školy, který představuje jak pevné spojení všech univerzitních součástí, tak respektuje jejich jedinečnost barevným odlišením. Navíc trpěly podobně, jako tomu je u většiny českých vysokých škol, značnou nepřehledností způsobenou snahou komunikovat s více cílovými skupinami najednou.

Nový web Slezské univerzity je primárně určen široké veřejnosti, především zájemcům o studium. S dalšími zájmovými skupinami, zejména se svými studenty a zaměstnanci univerzita komunikuje také, ale činí tak v oddělené, veřejně nepřístupné části. Toto řešení umožnilo udržet vysokou přehlednost i relevantnost informací. Použité řešení přitom není produktem „na klíč“ od renomovaných web-designerských firem. Univerzita si jej vyvinula sama, a to pomocí vlastních odborníků na marketing a informační technologie, jež sama zároveň vychovává.

Že ve své filozofii nešlápla vedle, dokázalo provedené dotazníkové šetření mezi studenty letošních maturitních ročníků několika typů středních škol. Budoucí maturanti udělili novým webovým stránkám v drtivé většině výborné a chvalitebné známky za design, přehlednost i přiměřenost informací. Plnou responzivitu stránek, čili obsah přizpůsobující se zobrazení na různých mobilních zařízení, již dnešní studenti pokládají za samozřejmost stejně jako např. práci s aktualitami, kdy informační hodnotu textu do značné míry přebírají obrázky a videa. Univerzita tyto trendy respektuje a od svých studentů se v tomto ohledu vlastně sama učí, čímž uzavírá kruh vzájemné prospěšnosti a adaptability pro budoucnost.

autor: Mgr. Daniel Martínek

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun