> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Univerzita spouští nové webové ..

vloženo: 22.09.2018           komentářů: 0

Jednotný vizuální styl v komunikaci není výsadou jen velkých firem a značek. Slezská univerzita v Opavě pokračuje v nastoupené cestě odlišení se od konkurence, kterou zahájila před dvěma lety, kdy společně s dalšími prvky své nové vizuální identity představila nové logo a jako jediná univerzita v ČR dala své značce i živou, autentickou tvář jedné ze svých studentek. Dnes poprvé veřejnosti představila své nové webové stránky, které respektují jak poslední trendy, tak univerzitní hodnoty a styl. Najdete je na stávající adrese www.slu.cz.

Dosavadní webové stránky Slezské univerzity v Opavě neodpovídaly jednotnému vizuálnímu stylu školy, který představuje jak pevné spojení všech univerzitních součástí, tak respektuje jejich jedinečnost barevným odlišením. Navíc trpěly podobně, jako tomu je u většiny českých vysokých škol, značnou nepřehledností způsobenou snahou komunikovat s více cílovými skupinami najednou.

Nový web Slezské univerzity je primárně určen široké veřejnosti, především zájemcům o studium. S dalšími zájmovými skupinami, zejména se svými studenty a zaměstnanci univerzita komunikuje také, ale činí tak v oddělené, veřejně nepřístupné části. Toto řešení umožnilo udržet vysokou přehlednost i relevantnost informací. Použité řešení přitom není produktem „na klíč“ od renomovaných web-designerských firem. Univerzita si jej vyvinula sama, a to pomocí vlastních odborníků na marketing a informační technologie, jež sama zároveň vychovává.

Že ve své filozofii nešlápla vedle, dokázalo provedené dotazníkové šetření mezi studenty letošních maturitních ročníků několika typů středních škol. Budoucí maturanti udělili novým webovým stránkám v drtivé většině výborné a chvalitebné známky za design, přehlednost i přiměřenost informací. Plnou responzivitu stránek, čili obsah přizpůsobující se zobrazení na různých mobilních zařízení, již dnešní studenti pokládají za samozřejmost stejně jako např. práci s aktualitami, kdy informační hodnotu textu do značné míry přebírají obrázky a videa. Univerzita tyto trendy respektuje a od svých studentů se v tomto ohledu vlastně sama učí, čímž uzavírá kruh vzájemné prospěšnosti a adaptability pro budoucnost.

autor: Mgr. Daniel Martínek

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.