> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Univerzita spouští nové webové ..

vloženo: 22.09.2018           komentářů: 0

Jednotný vizuální styl v komunikaci není výsadou jen velkých firem a značek. Slezská univerzita v Opavě pokračuje v nastoupené cestě odlišení se od konkurence, kterou zahájila před dvěma lety, kdy společně s dalšími prvky své nové vizuální identity představila nové logo a jako jediná univerzita v ČR dala své značce i živou, autentickou tvář jedné ze svých studentek. Dnes poprvé veřejnosti představila své nové webové stránky, které respektují jak poslední trendy, tak univerzitní hodnoty a styl. Najdete je na stávající adrese www.slu.cz.

Dosavadní webové stránky Slezské univerzity v Opavě neodpovídaly jednotnému vizuálnímu stylu školy, který představuje jak pevné spojení všech univerzitních součástí, tak respektuje jejich jedinečnost barevným odlišením. Navíc trpěly podobně, jako tomu je u většiny českých vysokých škol, značnou nepřehledností způsobenou snahou komunikovat s více cílovými skupinami najednou.

Nový web Slezské univerzity je primárně určen široké veřejnosti, především zájemcům o studium. S dalšími zájmovými skupinami, zejména se svými studenty a zaměstnanci univerzita komunikuje také, ale činí tak v oddělené, veřejně nepřístupné části. Toto řešení umožnilo udržet vysokou přehlednost i relevantnost informací. Použité řešení přitom není produktem „na klíč“ od renomovaných web-designerských firem. Univerzita si jej vyvinula sama, a to pomocí vlastních odborníků na marketing a informační technologie, jež sama zároveň vychovává.

Že ve své filozofii nešlápla vedle, dokázalo provedené dotazníkové šetření mezi studenty letošních maturitních ročníků několika typů středních škol. Budoucí maturanti udělili novým webovým stránkám v drtivé většině výborné a chvalitebné známky za design, přehlednost i přiměřenost informací. Plnou responzivitu stránek, čili obsah přizpůsobující se zobrazení na různých mobilních zařízení, již dnešní studenti pokládají za samozřejmost stejně jako např. práci s aktualitami, kdy informační hodnotu textu do značné míry přebírají obrázky a videa. Univerzita tyto trendy respektuje a od svých studentů se v tomto ohledu vlastně sama učí, čímž uzavírá kruh vzájemné prospěšnosti a adaptability pro budoucnost.

autor: Mgr. Daniel Martínek

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.