> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Úvodní duel sezony je tady!

vloženo: 12.09.2018           komentářů: 0

Úvodní duel sezony je tady! Slezan doma vyzve Kopřivnici. Trvalo to dlouho, ale dočkali jsme se. Opavští hokejisté odehrají po více než půl roce soutěžní zápas. Po náročné letní přípravě se Slezan představí v úvodním duelu sezóny doma s kopřivnickou Tatrou. Utkání startuje ve středu 12. září, netradičně v 18:30.

Trvalo to dlouho, ale dočkali jsme se. Opavští hokejisté odehrají po více než půl roce soutěžní zápas. Po náročné letní přípravě se Slezan představí v úvodním duelu sezóny doma s kopřivnickou Tatrou. Utkání startuje ve středu 12. září, netradičně v 18:30.

Hostující hokejisté zažili poměrně zajímavou přípravu. Celkem odehráli pět utkání se třemi soupeři. Dvakrát si poradili s celkem Nového Jičína, jednou přemohli moravskobudějovická Žihadla, ale na Opavu ani jednou ze dvou pokusů nevyzráli – nejdříve padli na domácím ledě 3:7, z OpavaNet arény si pak odvezli porážku 2:5.

V brance hostí s největší pravděpodobností nastoupí Petr Hromada, který si mimo jiné před několika lety připsal 9 extraligových startů v dresu Zlína a řadí se mezi klíčové hráče Tatrovky. V obraně se trenér Kofroň spoléhá především na ofenzivně laděného veterána Davida Stříže, nebo Michala Krutila, který byl u postupu Frýdku-Místku do první ligy.

Z útočníků si opavská obrana bude muset posvítit především na čerstvě čtyřicetiletého Martina Tomáška. Ten si v uplynulé sezóně připsal hned 22 branek a 15 asistencí, díky čemuž byl nejproduktivnějším hráčem Tatrovky. Alespoň dvacet bodů zaznamenali kapitán Ondřej Sluštík (13+9) a Adam Červenka (12+8).

Domácí Slezan prožil poměrně vydařenou přípravu, během které sehrál velkou porci přípravných zápasů. Z tuctu zápasů odešli svěřenci trenéra Janečka hned osmkrát jako vítězové a jen ve čtyřech případech svým soupeřům podlehli. Nejsvětlejšími momenty přípravy jsou bezpochyby dva skalpy prvoligového Přerova, nebo vítězství nad polskou Osvětimí v rámci Slezského poháru města Opavy.

Středeční utkání vypukne na opavském ledě v 18:30, na zápas jste srdečně zváni. V případě, že domácí borce nebudete moct podpořit osobně, můžete utkání sledovat alespoň prostřednictvím textového on-line přenosu.

Jako hlavní rozhodčí utkání byl delegován pan Daniel Markovský, na čarách mu pak budou asistovat Josef Novotný a Radek Šimčík.

autor: HC Slezan Opava/Tomáš Chalupa

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.