> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Úvodní duel sezony je tady!

vloženo: 12.09.2018           komentářů: 0

Úvodní duel sezony je tady! Slezan doma vyzve Kopřivnici. Trvalo to dlouho, ale dočkali jsme se. Opavští hokejisté odehrají po více než půl roce soutěžní zápas. Po náročné letní přípravě se Slezan představí v úvodním duelu sezóny doma s kopřivnickou Tatrou. Utkání startuje ve středu 12. září, netradičně v 18:30.

Trvalo to dlouho, ale dočkali jsme se. Opavští hokejisté odehrají po více než půl roce soutěžní zápas. Po náročné letní přípravě se Slezan představí v úvodním duelu sezóny doma s kopřivnickou Tatrou. Utkání startuje ve středu 12. září, netradičně v 18:30.

Hostující hokejisté zažili poměrně zajímavou přípravu. Celkem odehráli pět utkání se třemi soupeři. Dvakrát si poradili s celkem Nového Jičína, jednou přemohli moravskobudějovická Žihadla, ale na Opavu ani jednou ze dvou pokusů nevyzráli – nejdříve padli na domácím ledě 3:7, z OpavaNet arény si pak odvezli porážku 2:5.

V brance hostí s největší pravděpodobností nastoupí Petr Hromada, který si mimo jiné před několika lety připsal 9 extraligových startů v dresu Zlína a řadí se mezi klíčové hráče Tatrovky. V obraně se trenér Kofroň spoléhá především na ofenzivně laděného veterána Davida Stříže, nebo Michala Krutila, který byl u postupu Frýdku-Místku do první ligy.

Z útočníků si opavská obrana bude muset posvítit především na čerstvě čtyřicetiletého Martina Tomáška. Ten si v uplynulé sezóně připsal hned 22 branek a 15 asistencí, díky čemuž byl nejproduktivnějším hráčem Tatrovky. Alespoň dvacet bodů zaznamenali kapitán Ondřej Sluštík (13+9) a Adam Červenka (12+8).

Domácí Slezan prožil poměrně vydařenou přípravu, během které sehrál velkou porci přípravných zápasů. Z tuctu zápasů odešli svěřenci trenéra Janečka hned osmkrát jako vítězové a jen ve čtyřech případech svým soupeřům podlehli. Nejsvětlejšími momenty přípravy jsou bezpochyby dva skalpy prvoligového Přerova, nebo vítězství nad polskou Osvětimí v rámci Slezského poháru města Opavy.

Středeční utkání vypukne na opavském ledě v 18:30, na zápas jste srdečně zváni. V případě, že domácí borce nebudete moct podpořit osobně, můžete utkání sledovat alespoň prostřednictvím textového on-line přenosu.

Jako hlavní rozhodčí utkání byl delegován pan Daniel Markovský, na čarách mu pak budou asistovat Josef Novotný a Radek Šimčík.

autor: HC Slezan Opava/Tomáš Chalupa

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun