> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Úvodní duel sezony je tady!

vloženo: 12.09.2018           komentářů: 0

Úvodní duel sezony je tady! Slezan doma vyzve Kopřivnici. Trvalo to dlouho, ale dočkali jsme se. Opavští hokejisté odehrají po více než půl roce soutěžní zápas. Po náročné letní přípravě se Slezan představí v úvodním duelu sezóny doma s kopřivnickou Tatrou. Utkání startuje ve středu 12. září, netradičně v 18:30.

Trvalo to dlouho, ale dočkali jsme se. Opavští hokejisté odehrají po více než půl roce soutěžní zápas. Po náročné letní přípravě se Slezan představí v úvodním duelu sezóny doma s kopřivnickou Tatrou. Utkání startuje ve středu 12. září, netradičně v 18:30.

Hostující hokejisté zažili poměrně zajímavou přípravu. Celkem odehráli pět utkání se třemi soupeři. Dvakrát si poradili s celkem Nového Jičína, jednou přemohli moravskobudějovická Žihadla, ale na Opavu ani jednou ze dvou pokusů nevyzráli – nejdříve padli na domácím ledě 3:7, z OpavaNet arény si pak odvezli porážku 2:5.

V brance hostí s největší pravděpodobností nastoupí Petr Hromada, který si mimo jiné před několika lety připsal 9 extraligových startů v dresu Zlína a řadí se mezi klíčové hráče Tatrovky. V obraně se trenér Kofroň spoléhá především na ofenzivně laděného veterána Davida Stříže, nebo Michala Krutila, který byl u postupu Frýdku-Místku do první ligy.

Z útočníků si opavská obrana bude muset posvítit především na čerstvě čtyřicetiletého Martina Tomáška. Ten si v uplynulé sezóně připsal hned 22 branek a 15 asistencí, díky čemuž byl nejproduktivnějším hráčem Tatrovky. Alespoň dvacet bodů zaznamenali kapitán Ondřej Sluštík (13+9) a Adam Červenka (12+8).

Domácí Slezan prožil poměrně vydařenou přípravu, během které sehrál velkou porci přípravných zápasů. Z tuctu zápasů odešli svěřenci trenéra Janečka hned osmkrát jako vítězové a jen ve čtyřech případech svým soupeřům podlehli. Nejsvětlejšími momenty přípravy jsou bezpochyby dva skalpy prvoligového Přerova, nebo vítězství nad polskou Osvětimí v rámci Slezského poháru města Opavy.

Středeční utkání vypukne na opavském ledě v 18:30, na zápas jste srdečně zváni. V případě, že domácí borce nebudete moct podpořit osobně, můžete utkání sledovat alespoň prostřednictvím textového on-line přenosu.

Jako hlavní rozhodčí utkání byl delegován pan Daniel Markovský, na čarách mu pak budou asistovat Josef Novotný a Radek Šimčík.

autor: HC Slezan Opava/Tomáš Chalupa

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.