> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Začne oprava gabionové stěny

vloženo: 12.09.2018           komentářů: 0

Začne oprava gabionové stěny na I/11 mezi Opavou a Ostravou
Opravy gabionové stěny na silnici I/11, která se sesunula loni v říjnu, začnou 13. září. EUROVIA CS dostala od investora ŘSD ČR pokyn k zahájení prací. V místě budou dílčí dopravní omezení.

„Hlavní práce na opravách gabionové stěny na I/11 bychom chtěli stihnout do konce letošního roku, než začne období zimní údržby. Pracovat budeme postupně na dílčích místech a společně s pracemi bude umisťováno dopravní značení, aby byl zajištěný bezpečný prostor pro pracovníky a plynulost dopravy v místě,“ sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.
Dopravní opatření na silnici I/11 bude zahrnovat uzavření vždy části jednoho jízdního pruhu a snížení rychlosti v místě. Rozmisťování dopravního značení začne 12. září. Následující den 13. září začnou opravné práce. Budou odtěženy dvě sekce gabionových stěn, odebrány další vzorky a následně v místě vzniknou nové železobetonové stěny, na kterých bude proveden nový gabionový obklad.

„Podle nezávislého odborného posudku, který máme k dispozici, se jeví jako příčina sesunutí části gabionové zdi na I/11 nevhodně zvolené projekční řešení. Opravy naše společnost provede na své náklady, které následně budeme uplatňovat u pojišťovny,“ dodala Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

autor: Iveta Štočková, DiS

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.