> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Sportovní festival Opava 2018

vloženo: 07.09.2018           komentářů: 0

Okolo tří desítek sportů se bude prezentovat na prvním ročníku Sportovního festivalu Opava. Třídenní akci, která nabídne nejrůznější sportovní klání v historickém centru města. Akci bude pořádat SK Pepa Opava ve spolupráci s městem Opavou.

Festival se uskuteční od pátku 21. do neděle 23. září ve vybraných lokalitách nejen v centru Opavy, jako jsou Horní a Dolní náměstí, náměstí Osvoboditelů, park za Slezankou, centrum Breda&Weinstein, sportoviště na území města atd. „Kromě oficiálních soutěží a exhibicí budou pro diváky představeny i jednotlivé sporty, které si sami mohou vyzkoušet, a to v atraktivních kulisách města. Jednotlivé kluby budou mít připraveny i prezentace pro případné zájemce, kteří by se danému sportu chtěli více věnovat,“ řekl náměstek primátora Martin Víteček. Připraven bude i doprovodný program, občerstvení či představení sponzorů a partnerů akce. „Věříme, že se festival bude divákům líbit a že přijdou v hojném počtu jak podpořit sportovce, tak si i vyzkoušet jednotlivé sporty,“ dodal ředitel festivalu Stanislav Pešát.

Sportovní festival Opava 2018 bude úzce spolupracovat s Babí Gastro festivalem, který se uskuteční v pátek 21. září v obchodním centru Breda & Weinstein. Podrobný program bude zveřejněn v polovině září na webových stránkách města .....opava-city.cz/sportovnifestival.

autor: www.opava-city.cz/sportovnifestival

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.