> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Děti z Ludgeřovic a okolí

vloženo: 06.09.2018           komentářů: 0

Na Vrablovci se v září otevře nová lesní školka a Ludgeřovice tak získají první jurtu na Prajzské

Děti z Ludgeřovic a okolí budou mít od září možnost navštěvovat lesní školku. V Ludgeřovicích na Vrablovci vzniká Dětský lesní klub s příhodným názvem Vrabčí hnízdo. Lesní klub je alternativou přeškolního vzdělávání a je otevřen dětem od 3 do 6 let. Denně se v něm bude scházet skupina 16 dětí, které budou opatrovat vždy dva průvodci-pedagogové.
Lesní školka na Vrablovci vznikne na pozemku poblíž Ostříže. Zázemí bude tvořit především komfortní sedmimetrová vytápěná jurta. Zájemci si mohou jurtu prohlédnout během zápisu, který proběhne ve středu 27.června od 15 hodin. Ten den budou na místě připraveny aktivity pro děti a posezení u ohně.
Hlavní myšlenkou lesní školky je dětství v kontaktu s přírodou a v pomalém tempu. Klademe důraz na rozvoj fyzického těla, enviromentální výchovu a volnou hru, která se ze života malých dětí nenápadně vytrácí a je nahrazována organizovanou činností v kroužcích, v horším případě pasivním přijímáním zábavy před obrazovkou nebo displejem.
Stále více rodičů si přeje pro své dítě individuální přístup, zdravou stravu a pohyb v přírodě. Lesní školka poskytuje bezpečný prostor, kde si mohou děti hrát, zpívat, tvořit, učit se a současně vnímat koloběh přírody, rozvíjet sociální dovednosti a sebeúctu a zároveň respektovat potřeby druhých.
Lesní školka nechce konkurovat ludgeřovickým mateřským školkám, pouze rozšiřuje nabídku předškolního vzdělávání a nabízí alternativu rodičům, kterým je tato myšlenka blízká. O lesní školky je nyní v České republice zájem a jejich počet každým rokem roste. Máme radost, že se do školky hlásí děti z Ludgeřovic, ale i z Ostravy a celého Hlučínska.
Obyvatelé Ludgeřovic se mohou těšit na slavnosti, akce pro děti, příměstské tábory a vzdělávací akce, které spolek plánuje pořádat ve svém zázemí i v areálu na Ostříži.
Všichni jste zváni na zápis spojený se dnem otevřených dveří a zábavou pro děti ve středu 27.června na Ostříži a u jurty.

Za tým Vrabčího hnízda
Mgr. Tereza Sládečková, koordinátorka

autor: Mgr. Tereza Sládečková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.