> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Děti z Ludgeřovic a okolí

vloženo: 06.09.2018           komentářů: 0

Na Vrablovci se v září otevře nová lesní školka a Ludgeřovice tak získají první jurtu na Prajzské

Děti z Ludgeřovic a okolí budou mít od září možnost navštěvovat lesní školku. V Ludgeřovicích na Vrablovci vzniká Dětský lesní klub s příhodným názvem Vrabčí hnízdo. Lesní klub je alternativou přeškolního vzdělávání a je otevřen dětem od 3 do 6 let. Denně se v něm bude scházet skupina 16 dětí, které budou opatrovat vždy dva průvodci-pedagogové.
Lesní školka na Vrablovci vznikne na pozemku poblíž Ostříže. Zázemí bude tvořit především komfortní sedmimetrová vytápěná jurta. Zájemci si mohou jurtu prohlédnout během zápisu, který proběhne ve středu 27.června od 15 hodin. Ten den budou na místě připraveny aktivity pro děti a posezení u ohně.
Hlavní myšlenkou lesní školky je dětství v kontaktu s přírodou a v pomalém tempu. Klademe důraz na rozvoj fyzického těla, enviromentální výchovu a volnou hru, která se ze života malých dětí nenápadně vytrácí a je nahrazována organizovanou činností v kroužcích, v horším případě pasivním přijímáním zábavy před obrazovkou nebo displejem.
Stále více rodičů si přeje pro své dítě individuální přístup, zdravou stravu a pohyb v přírodě. Lesní školka poskytuje bezpečný prostor, kde si mohou děti hrát, zpívat, tvořit, učit se a současně vnímat koloběh přírody, rozvíjet sociální dovednosti a sebeúctu a zároveň respektovat potřeby druhých.
Lesní školka nechce konkurovat ludgeřovickým mateřským školkám, pouze rozšiřuje nabídku předškolního vzdělávání a nabízí alternativu rodičům, kterým je tato myšlenka blízká. O lesní školky je nyní v České republice zájem a jejich počet každým rokem roste. Máme radost, že se do školky hlásí děti z Ludgeřovic, ale i z Ostravy a celého Hlučínska.
Obyvatelé Ludgeřovic se mohou těšit na slavnosti, akce pro děti, příměstské tábory a vzdělávací akce, které spolek plánuje pořádat ve svém zázemí i v areálu na Ostříži.
Všichni jste zváni na zápis spojený se dnem otevřených dveří a zábavou pro děti ve středu 27.června na Ostříži a u jurty.

Za tým Vrabčího hnízda
Mgr. Tereza Sládečková, koordinátorka

autor: Mgr. Tereza Sládečková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun