> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Děti z Ludgeřovic a okolí

vloženo: 06.09.2018           komentářů: 0

Na Vrablovci se v září otevře nová lesní školka a Ludgeřovice tak získají první jurtu na Prajzské

Děti z Ludgeřovic a okolí budou mít od září možnost navštěvovat lesní školku. V Ludgeřovicích na Vrablovci vzniká Dětský lesní klub s příhodným názvem Vrabčí hnízdo. Lesní klub je alternativou přeškolního vzdělávání a je otevřen dětem od 3 do 6 let. Denně se v něm bude scházet skupina 16 dětí, které budou opatrovat vždy dva průvodci-pedagogové.
Lesní školka na Vrablovci vznikne na pozemku poblíž Ostříže. Zázemí bude tvořit především komfortní sedmimetrová vytápěná jurta. Zájemci si mohou jurtu prohlédnout během zápisu, který proběhne ve středu 27.června od 15 hodin. Ten den budou na místě připraveny aktivity pro děti a posezení u ohně.
Hlavní myšlenkou lesní školky je dětství v kontaktu s přírodou a v pomalém tempu. Klademe důraz na rozvoj fyzického těla, enviromentální výchovu a volnou hru, která se ze života malých dětí nenápadně vytrácí a je nahrazována organizovanou činností v kroužcích, v horším případě pasivním přijímáním zábavy před obrazovkou nebo displejem.
Stále více rodičů si přeje pro své dítě individuální přístup, zdravou stravu a pohyb v přírodě. Lesní školka poskytuje bezpečný prostor, kde si mohou děti hrát, zpívat, tvořit, učit se a současně vnímat koloběh přírody, rozvíjet sociální dovednosti a sebeúctu a zároveň respektovat potřeby druhých.
Lesní školka nechce konkurovat ludgeřovickým mateřským školkám, pouze rozšiřuje nabídku předškolního vzdělávání a nabízí alternativu rodičům, kterým je tato myšlenka blízká. O lesní školky je nyní v České republice zájem a jejich počet každým rokem roste. Máme radost, že se do školky hlásí děti z Ludgeřovic, ale i z Ostravy a celého Hlučínska.
Obyvatelé Ludgeřovic se mohou těšit na slavnosti, akce pro děti, příměstské tábory a vzdělávací akce, které spolek plánuje pořádat ve svém zázemí i v areálu na Ostříži.
Všichni jste zváni na zápis spojený se dnem otevřených dveří a zábavou pro děti ve středu 27.června na Ostříži a u jurty.

Za tým Vrabčího hnízda
Mgr. Tereza Sládečková, koordinátorka

autor: Mgr. Tereza Sládečková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.