> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opava zaskočila Jablonec

vloženo: 02.09.2018           komentářů: 0

Opava zaskočila Jablonec a slaví první výhru od návratu mezi elitu


Bojovný zápas v deštivých podmínkách zpočátku moc vzruchu nepřinášel, z vyrovnaného průběhu se vymykala pouze v 11. minutě hlavička domácího Simerského po rohovém kopu zblízka vedle.

Opavská obrana si musela hlídat především kolmé jablonecké pokusy, jeden z nich v 18. minutě před Ikaunieksem zastavil pozorný Schaffartzik, a zakrátko udeřilo na opačné straně. Puškáčův centr srazil vybíhající jablonecký gólman Hrubý pouze před Kayambu, který bez problémů z hranice pokutového území do prázdné branky otevřel skóre.

Zaskočenému Jablonci trvalo až do konce poločasu, než si začal vytvářet šance za srovnání. Jovovičovu střelu po zemi ve 38. minutě vyrazil brankář Šrom s námahou na roh, ve 42. minutě mířil z deseti metrů po rychlém přiťuknutí od Holeše těsně vedle Ikaunieks a vzápětí na poslední chvíli skluzem srazil míč před Doležalem před opavskou brankou Schaffartzik.

Po změně stran tlak Jablonce ještě zesílil a patnáct minut se hrálo prakticky jen před opavskou brankou. Masopust svůj průnik ve 47. minutě zakončil pádem, o šest minut později jen těsně vedle vystřelil Ikaunieks.

A tak nečekaně skórovali opět domácí. Ojedinělý brejk Zapalače skončil rohovým kopem, z něhož Slezané vytěžili po závaru druhou branku. Přetažený centr vrátil Jursa na hlavu Smoly, jehož zakončení vytáhl hostující gólman Hrubý tak nešťastně, že se míč od domácího Puškáče odrazil do sítě.

Hosté pokračovali v ofenzivě, naráželi však na dobře zformovanou opavskou obranu. Ta dokázala centry buď odvracet na rohové kopy, nebo vracet do pole. Navíc začaly být stále nebezpečnější opavské brejky.

Přihrávku do vyložené šance si ještě domácí pokazili ofsajdem Puškáče, v 82. minutě už ale musel Hrubý vyrazit prudkou střelu Zapalače. V nastaveném čase ještě mohl výsledek zkorigovat Doležal, jehož hlavička těsně minula levou tyč opavské branky. Opava se nejméně do neděle odpoutala ze sestupového pásma.

Hlasy po utkání:

Roman Skuhravý (trenér Opavy): "Velká pochvala patří hráčům za to, jak zápas odpracovali. Věděli jsme, že potřebujeme eliminovat křídelní hru Jablonce, a hráči to splnili do puntíku. Hrozně moc jsme chtěli vyhrát, na sérii šesti zápasů bez výhry nejsme zvyklí a o to větší radost mám, že to přišlo proti tak velkému favoritovi. Vítězství je z mého pohledu zasloužené, protože jsme soupeře do žádného zakončení nepouštěli a čtyři brejkové situace jsme přetavili v gól. Navíc nám konečně vyšla i standardní situace, což je v lize důležité, abychom si jimi dokázali pomoct. Důležitější byla dnes pracovitost než fotbalovost, a věřím tomu, že výsledek nám to dalšího období pomůže. Hráče jsem proti svému bývalému klubu motivoval jednoznačně. Už v pondělí jsem jim řekl, že v případě další prohry odstoupím, abych jim dodal nějaký nový impuls. Těší mě, že tuto motivaci vzali za svoji."

Petr Rada (trenér Jablonce): "Do zápasu jsme vstoupili poměrně slušně, byli jsme hodně aktivní, hráli jsme na dva útočníky, ale přišel moment, kdy jsme dostali branku. Měli jsme náznaky ze stran, nebyli jsme však v koncovce trpěliví nebo přesní. Prakticky jsme až na jednu střelu kromě velkého množství rohů nic většího neměli. Do druhé půle jsme chtěli přidat, měli jsme spoustu střel, ale zase byly buď zblokované, nebo se špatně odrážely, a následně jsme špatně vyřešili dobře zahranou standardní situaci domácích a Opava dala na 2:0. Snažili jsme se hru oživit střídáním, v důsledku počasí jsme se ale do hry tolik nedostali. Dohrávalo se s nepřesnostmi a rozkouskovaně. Především nám chyběl klid v zakončení. Odjíždíme bez bodů a bez vstřelené branky, což mě mrzí víc."

SFC Opava - FK Jablonec 2:0 (1:0)

Branky: 24. Kayamba, 61. Puškáč.
Rozhodčí: Matějček - Paták, Mokrusch.
ŽK: Jursa, Šrom - Doležal, Trávník, Masopust, Považenec.
Diváci: 953.

Opava: Šrom - Simerský, Schaffartzik, Svozil - Jursa, Zavadil - Kayamba (89. Juřena), Kuzmanovič, Zapalač - Smola (69. Jurečka), Puškáč (90. Řezníček). Trenér: Skuhravý.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek - Masopust, Trávník, Kubista (68. Považanec), Jovovič (78. Acosta) - Ikaunieks (70. Chramosta), Doležal. Trenér: Rada.

FOTO: sfc.cz

autor: www.fortunaliga.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.