> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slezan neudržel náskok

vloženo: 23.08.2018           komentářů: 0

Slezan neudržel náskok a podlehl vítkovickým mladíkům.Opavští hokejisté se v dalším přípravném testu střetli s vítkovickým výběrem hráčů do 23 let. Slezan sice vedl, ale Ostravané pak skóre otočili a zvítězili v poměru 4:2. Vítkovičtí udeřili v přesilovkách, když v nich vstřelili hned tři branky.
příp., čtvrtek 23.8.2018
HC Slezan Opava-Vítkovice U23 2:4(1:1, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 1. Slavík, 40. Peterka (Hendrych) – 4. Konečný (Lewandowski), 22. Bernovský (Potočný, Mrva), 52. Lewandowski (Grešík), 60. Lewandowski (Ivan). Vyloučení: 7:5, navíc Kažimír 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:3. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.
HC Slezan Opava: Daňa – Slavík, Zouhar, Křížek, Bijota, Kažimír, Vilinskij – Hendrych, Wolf, Černý, Herman, Spratek, Malina, Jánošík, Zelenkov, Štindl, Rousek, Peterka, Pělucha, Kadula
Vítkovice U23: Piták – Grešík, Ficek, Kunc, Vacula, Bílý, Zapletal, Věntus – Bernovský, Lednický, Lewandowski, Konečný, Fridrich, Potočný, Mrva, Tvrdý, Ivan, Krška.
Komentář k zápasu

Opava začala skvěle. Hned po 31 sekundách hry šla do vedení, když se od modré náramně trefil Slavík. Pak ale na trestné lavici pykal Bijota a hosté trestali. Lewandowski našel Konečného, který srovnal skóre. Na další gól se čekalo až do druhé třetiny.

V jejím úvodu Ostravané znovu využili početní výhodu, když se k odraženému puku po střele Potočného probil Bernovský a propálil Daňu – 1:2. Pak Slezan po vyloučení Kažimíra přečkal pětiminutovou přesilovku soupeře, aby půlminutu před zvukem druhé sirény udeřil. Hendrych předal puk Peterkovi, jenž vyrovnal.

Ostravskému celku ale přesilovky vycházely parádně. V čase 51:43 totiž využil třetí početní výhodu Lewandowski a Vítkovičtí znovu získali těsné vedení, které pak tentýž ostravský útočník 50 sekund před koncem základní hrací doby pojistil svou druhou trefou. Opavští tak podlehli vítkovickým mladíkům v poměru 2:4.


autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.