> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Letos poslední běžecký závod

vloženo: 18.08.2018           komentářů: 0

Běžeckou sezonu v Hlučíně uzavře Noční běh
Letos poslední běžecký závod v Hlučíně se bude konat 18. srpna. Již tradiční, oblíbený a trochu extrémní Noční běh bude opět startovat ze štěrkovny od Chaloupky, poběží se 9 kilometrů dobroslavickým lesem.

"Už teď se moc těšíme na odlehčenou atmosféru na závěr naší běžecké sezony," poznamenala hlavní organizátorka Gabriela Svačinová, která pořádá každoročně sérii hlučínských běhů v součinnosti s městskou příspěvkovou organizací Sport a kultura Hlučín.
Registrace bude probíhat na místě od 19 hodin, start bude ve 21 hodin. Registrační poplatek činí 100 korun. Více informací najdou zájemci na FB Hlučínské běhy.
"Zveme všechny naše stálé běžce, ale i ty, kteří se ještě neodvážili postavit na start a bude to jejich premiéra," doplnila Gabriela Svačinová.
V cyklu hlučínských běhů navazuje Noční běh na svého nejstaršího příbuzného, a to na Hlučínský půlmaraton a maraton, jehož už pátý ročník se konal v závěru května. S tratěmi 22 a 42 kilometrů se ve 28 stupních Celsia popraly téměř dvě stovky běžců, z toho 31 borců se vydalo na delší maratonskou crossovou trať se třemi kopečky. Nejrychlejší běžec ji uběhl za úžasný čas 2:58:25 minut. Jak jinak, vítězem se stal hlučínský fenomén Jirka Pytlík. Nejrychlejší z žen byla Lucie Kašparová s časem 3:45:18. Oba sportovci dosáhli ve svých kategoriích traťového rekordu. Jako bonus si k finanční odměně odnesli poukazy na víkendové užívání nového vozu Volvo XC90 a Volvo XC60, které do soutěže věnoval dlouholetý sponzor závodů Sven car Ostrava. Půlmaratonskou trať zaběhli nejrychleji Vojtěch Schneider a Lenka Ondrašíková. Ceny jim předávala Elen Hrbáčová, spolumajitelka firmy Innoservice, která podporuje všechny hlučínské běžecké závody od jejich počátku, tedy celých pět let a čtrnáct závodů.

autor: (red)

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun