> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Letos poslední běžecký závod

vloženo: 18.08.2018           komentářů: 0

Běžeckou sezonu v Hlučíně uzavře Noční běh
Letos poslední běžecký závod v Hlučíně se bude konat 18. srpna. Již tradiční, oblíbený a trochu extrémní Noční běh bude opět startovat ze štěrkovny od Chaloupky, poběží se 9 kilometrů dobroslavickým lesem.

"Už teď se moc těšíme na odlehčenou atmosféru na závěr naší běžecké sezony," poznamenala hlavní organizátorka Gabriela Svačinová, která pořádá každoročně sérii hlučínských běhů v součinnosti s městskou příspěvkovou organizací Sport a kultura Hlučín.
Registrace bude probíhat na místě od 19 hodin, start bude ve 21 hodin. Registrační poplatek činí 100 korun. Více informací najdou zájemci na FB Hlučínské běhy.
"Zveme všechny naše stálé běžce, ale i ty, kteří se ještě neodvážili postavit na start a bude to jejich premiéra," doplnila Gabriela Svačinová.
V cyklu hlučínských běhů navazuje Noční běh na svého nejstaršího příbuzného, a to na Hlučínský půlmaraton a maraton, jehož už pátý ročník se konal v závěru května. S tratěmi 22 a 42 kilometrů se ve 28 stupních Celsia popraly téměř dvě stovky běžců, z toho 31 borců se vydalo na delší maratonskou crossovou trať se třemi kopečky. Nejrychlejší běžec ji uběhl za úžasný čas 2:58:25 minut. Jak jinak, vítězem se stal hlučínský fenomén Jirka Pytlík. Nejrychlejší z žen byla Lucie Kašparová s časem 3:45:18. Oba sportovci dosáhli ve svých kategoriích traťového rekordu. Jako bonus si k finanční odměně odnesli poukazy na víkendové užívání nového vozu Volvo XC90 a Volvo XC60, které do soutěže věnoval dlouholetý sponzor závodů Sven car Ostrava. Půlmaratonskou trať zaběhli nejrychleji Vojtěch Schneider a Lenka Ondrašíková. Ceny jim předávala Elen Hrbáčová, spolumajitelka firmy Innoservice, která podporuje všechny hlučínské běžecké závody od jejich počátku, tedy celých pět let a čtrnáct závodů.

autor: (red)

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.