> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Letos poslední běžecký závod

vloženo: 18.08.2018           komentářů: 0

Běžeckou sezonu v Hlučíně uzavře Noční běh
Letos poslední běžecký závod v Hlučíně se bude konat 18. srpna. Již tradiční, oblíbený a trochu extrémní Noční běh bude opět startovat ze štěrkovny od Chaloupky, poběží se 9 kilometrů dobroslavickým lesem.

"Už teď se moc těšíme na odlehčenou atmosféru na závěr naší běžecké sezony," poznamenala hlavní organizátorka Gabriela Svačinová, která pořádá každoročně sérii hlučínských běhů v součinnosti s městskou příspěvkovou organizací Sport a kultura Hlučín.
Registrace bude probíhat na místě od 19 hodin, start bude ve 21 hodin. Registrační poplatek činí 100 korun. Více informací najdou zájemci na FB Hlučínské běhy.
"Zveme všechny naše stálé běžce, ale i ty, kteří se ještě neodvážili postavit na start a bude to jejich premiéra," doplnila Gabriela Svačinová.
V cyklu hlučínských běhů navazuje Noční běh na svého nejstaršího příbuzného, a to na Hlučínský půlmaraton a maraton, jehož už pátý ročník se konal v závěru května. S tratěmi 22 a 42 kilometrů se ve 28 stupních Celsia popraly téměř dvě stovky běžců, z toho 31 borců se vydalo na delší maratonskou crossovou trať se třemi kopečky. Nejrychlejší běžec ji uběhl za úžasný čas 2:58:25 minut. Jak jinak, vítězem se stal hlučínský fenomén Jirka Pytlík. Nejrychlejší z žen byla Lucie Kašparová s časem 3:45:18. Oba sportovci dosáhli ve svých kategoriích traťového rekordu. Jako bonus si k finanční odměně odnesli poukazy na víkendové užívání nového vozu Volvo XC90 a Volvo XC60, které do soutěže věnoval dlouholetý sponzor závodů Sven car Ostrava. Půlmaratonskou trať zaběhli nejrychleji Vojtěch Schneider a Lenka Ondrašíková. Ceny jim předávala Elen Hrbáčová, spolumajitelka firmy Innoservice, která podporuje všechny hlučínské běžecké závody od jejich počátku, tedy celých pět let a čtrnáct závodů.

autor: (red)

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.