> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Šok pro maminky na mateřské!

vloženo: 06.08.2018           komentářů: 0

STÁT ZAČAL POKUTOVAT DIPOVÁNÍ!

Extrémně vysokou až likvidační pokutu 90 tis. Kč dostala maminka, která si chtěla přivydělat tzv. dipováním. Ministerstvo financí má na dipování jiný názor než maminky a tak je přísně pokutuje i přes to,že některé z nich pobírají jen rodičovský příspěvek.Nemáte na kabelku Gucci?
Když je maminka na mateřské, tak o kabelce zn. Gucci může jen snít. Půjčku (tedy kromě Ammada) jí téměř nikdo nedá a z příspěvku si koupí akorát tak pleny. Maminky se dipováním dostaly k značkovým věcem téměř zdarma. No to už neplatí, protože státu se to nelíbí.

Facebooková tombola
Je v kurzu už minimálně rok a velmi oblíbená. Z jednoho pohledu lze vnímat jako pozitivní hra, ve které se zájemkyně složí vítězce na novou kabelku nebo jiné dražší věci. Jedna šťastná vyhrává a ostatní hrají dál. Ten druhý, negativní pohled je, že jde o hazard, který funguje podobně jako klasická tombola. A za hazard se musí platit daně.

Jak vnímáme přátele na Facebooku?
Zastánci dipování tvrdí, že jde o hru mezi přáteli, kterou Vám přece nemůže nikdo zdaňovat. Tomboly na firemních večírcích přece také nespadají do loterie. Pokud se setkáme na své zahrádce se svými přáteli a složíme se na kabelku, kterou pak jednomu z nich dáme, tak o hazardu určitě nemůže být řeč. Pokud Facebookovou skupinu přirovnáme k takové zahrádce tak zde vzniká pak otázka k zamyšlení.

Druhá strana mince
Internetová doba je stále v plenkách a my lidé se neumíme vypořádat ani se základní otázkou, zda přítel na Facebooku, je skutečně vnímán jako přítel. Založit si skupinu na FB a přidat do ní členy není komplikovaná věc stejně jako naplnit si svůj účet tisíci přáteli, které jsme ani nikdy neviděli a pak je do skupiny přesunout.

Půjčka bez licence by také musela být legální
Představme si, že máme takovou skupinu přátel, kterým můžeme vesele půjčovat peníze bez jakéhokoliv povolení. Zákon nezakazuje fyzické osobě půjčit peníze. Jistě se všichni shodneme, že by se spustila lavina podvodů, které by byly více na škodu než k užitku.

Dipování musí zlegalizovat
Jediné řešení, jak uspokojit touhu maminek a úřady ČR, je vytvořit platformu, ve které budou jasná pravidla. Například i při půjčkách existuje tzv. P2P platforma, v níž si lidé půjčují mezi sebou stejně jako v naší vymyšlené skupině. Nejznámější takovou platformou je Zonky, ale na trhu fungují i ​​například Bankerat, či Prestito. Doporučujeme organizátorkám těchto přátelských loterií, aby se zamyslely, jak vytvořit kompromis a stanovit určitá pravidla.

První pokutovaná žena
Ministerstvo financí udělilo pokutu první organizátorce tomboly, která svou "soutěž" organizovala na Facebooku. Tomboly se týkaly převážně zájezdů a šperků. Například na zájezd prodávala los za 200 Kč. Počet losů v tombole bylo 200 Ks. Dohromady tedy inkasovala 40 000 Kč. Kolik však stál zájezd ve skutečnosti se nám zjistit nepodařilo a tak částka, kterou vydělala, se může pohybovat v rozmezí od 5 000 - 25 000 Kč.

Schovávají se před veřejností
Ženy, které věří ve svůj pohled na pravdu, se začaly schovávat do uzavřených skupin, kde své tomboly pořádají dále. K zamyšlení tedy znovu přichází otázka, zda ani teď, pokud již jsou v uzavřené skupině, nejde jen o přátelskou hru s jasnými pravidly stejně jako v našem myšlenkovém experimentu na zahrádce.

Bez notářského dohledu
Víte jaký je rozdíl mezi tombolou na večírku a tombolou na Facebooku? Je velmi důležité si uvědomit, že tombola na Facebooku nás připravuje o osobní účast při losování, což však kompenzuje např. živé vysílání, které Facebook umožňuje. Otázkou však zůstává jak důvěřujeme osobě, která vítěze losuje. Takové losování bez osobního dohledu může být jednoduše zmanipulované a vítězem se může stát někdo, kdo například vůbec neexistuje a jedná se jen o fake účet.

Odstrašující příklad by mohl zabrat
Po masivní medializaci tohoto případu by mohlo ubývat skupin, které se věnují takovým hrám. Pokuta ve výši 90 tis. Kč byla tzv. exemplárním trestem pro účel zastrašení ostatních.


autor: https://www.ammadopujcky.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.