> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Šok pro maminky na mateřské!

vloženo: 06.08.2018           komentářů: 0

STÁT ZAČAL POKUTOVAT DIPOVÁNÍ!

Extrémně vysokou až likvidační pokutu 90 tis. Kč dostala maminka, která si chtěla přivydělat tzv. dipováním. Ministerstvo financí má na dipování jiný názor než maminky a tak je přísně pokutuje i přes to,že některé z nich pobírají jen rodičovský příspěvek.Nemáte na kabelku Gucci?
Když je maminka na mateřské, tak o kabelce zn. Gucci může jen snít. Půjčku (tedy kromě Ammada) jí téměř nikdo nedá a z příspěvku si koupí akorát tak pleny. Maminky se dipováním dostaly k značkovým věcem téměř zdarma. No to už neplatí, protože státu se to nelíbí.

Facebooková tombola
Je v kurzu už minimálně rok a velmi oblíbená. Z jednoho pohledu lze vnímat jako pozitivní hra, ve které se zájemkyně složí vítězce na novou kabelku nebo jiné dražší věci. Jedna šťastná vyhrává a ostatní hrají dál. Ten druhý, negativní pohled je, že jde o hazard, který funguje podobně jako klasická tombola. A za hazard se musí platit daně.

Jak vnímáme přátele na Facebooku?
Zastánci dipování tvrdí, že jde o hru mezi přáteli, kterou Vám přece nemůže nikdo zdaňovat. Tomboly na firemních večírcích přece také nespadají do loterie. Pokud se setkáme na své zahrádce se svými přáteli a složíme se na kabelku, kterou pak jednomu z nich dáme, tak o hazardu určitě nemůže být řeč. Pokud Facebookovou skupinu přirovnáme k takové zahrádce tak zde vzniká pak otázka k zamyšlení.

Druhá strana mince
Internetová doba je stále v plenkách a my lidé se neumíme vypořádat ani se základní otázkou, zda přítel na Facebooku, je skutečně vnímán jako přítel. Založit si skupinu na FB a přidat do ní členy není komplikovaná věc stejně jako naplnit si svůj účet tisíci přáteli, které jsme ani nikdy neviděli a pak je do skupiny přesunout.

Půjčka bez licence by také musela být legální
Představme si, že máme takovou skupinu přátel, kterým můžeme vesele půjčovat peníze bez jakéhokoliv povolení. Zákon nezakazuje fyzické osobě půjčit peníze. Jistě se všichni shodneme, že by se spustila lavina podvodů, které by byly více na škodu než k užitku.

Dipování musí zlegalizovat
Jediné řešení, jak uspokojit touhu maminek a úřady ČR, je vytvořit platformu, ve které budou jasná pravidla. Například i při půjčkách existuje tzv. P2P platforma, v níž si lidé půjčují mezi sebou stejně jako v naší vymyšlené skupině. Nejznámější takovou platformou je Zonky, ale na trhu fungují i ​​například Bankerat, či Prestito. Doporučujeme organizátorkám těchto přátelských loterií, aby se zamyslely, jak vytvořit kompromis a stanovit určitá pravidla.

První pokutovaná žena
Ministerstvo financí udělilo pokutu první organizátorce tomboly, která svou "soutěž" organizovala na Facebooku. Tomboly se týkaly převážně zájezdů a šperků. Například na zájezd prodávala los za 200 Kč. Počet losů v tombole bylo 200 Ks. Dohromady tedy inkasovala 40 000 Kč. Kolik však stál zájezd ve skutečnosti se nám zjistit nepodařilo a tak částka, kterou vydělala, se může pohybovat v rozmezí od 5 000 - 25 000 Kč.

Schovávají se před veřejností
Ženy, které věří ve svůj pohled na pravdu, se začaly schovávat do uzavřených skupin, kde své tomboly pořádají dále. K zamyšlení tedy znovu přichází otázka, zda ani teď, pokud již jsou v uzavřené skupině, nejde jen o přátelskou hru s jasnými pravidly stejně jako v našem myšlenkovém experimentu na zahrádce.

Bez notářského dohledu
Víte jaký je rozdíl mezi tombolou na večírku a tombolou na Facebooku? Je velmi důležité si uvědomit, že tombola na Facebooku nás připravuje o osobní účast při losování, což však kompenzuje např. živé vysílání, které Facebook umožňuje. Otázkou však zůstává jak důvěřujeme osobě, která vítěze losuje. Takové losování bez osobního dohledu může být jednoduše zmanipulované a vítězem se může stát někdo, kdo například vůbec neexistuje a jedná se jen o fake účet.

Odstrašující příklad by mohl zabrat
Po masivní medializaci tohoto případu by mohlo ubývat skupin, které se věnují takovým hrám. Pokuta ve výši 90 tis. Kč byla tzv. exemplárním trestem pro účel zastrašení ostatních.


autor: https://www.ammadopujcky.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.