> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Šok pro maminky na mateřské!

vloženo: 06.08.2018           komentářů: 0

STÁT ZAČAL POKUTOVAT DIPOVÁNÍ!

Extrémně vysokou až likvidační pokutu 90 tis. Kč dostala maminka, která si chtěla přivydělat tzv. dipováním. Ministerstvo financí má na dipování jiný názor než maminky a tak je přísně pokutuje i přes to,že některé z nich pobírají jen rodičovský příspěvek.Nemáte na kabelku Gucci?
Když je maminka na mateřské, tak o kabelce zn. Gucci může jen snít. Půjčku (tedy kromě Ammada) jí téměř nikdo nedá a z příspěvku si koupí akorát tak pleny. Maminky se dipováním dostaly k značkovým věcem téměř zdarma. No to už neplatí, protože státu se to nelíbí.

Facebooková tombola
Je v kurzu už minimálně rok a velmi oblíbená. Z jednoho pohledu lze vnímat jako pozitivní hra, ve které se zájemkyně složí vítězce na novou kabelku nebo jiné dražší věci. Jedna šťastná vyhrává a ostatní hrají dál. Ten druhý, negativní pohled je, že jde o hazard, který funguje podobně jako klasická tombola. A za hazard se musí platit daně.

Jak vnímáme přátele na Facebooku?
Zastánci dipování tvrdí, že jde o hru mezi přáteli, kterou Vám přece nemůže nikdo zdaňovat. Tomboly na firemních večírcích přece také nespadají do loterie. Pokud se setkáme na své zahrádce se svými přáteli a složíme se na kabelku, kterou pak jednomu z nich dáme, tak o hazardu určitě nemůže být řeč. Pokud Facebookovou skupinu přirovnáme k takové zahrádce tak zde vzniká pak otázka k zamyšlení.

Druhá strana mince
Internetová doba je stále v plenkách a my lidé se neumíme vypořádat ani se základní otázkou, zda přítel na Facebooku, je skutečně vnímán jako přítel. Založit si skupinu na FB a přidat do ní členy není komplikovaná věc stejně jako naplnit si svůj účet tisíci přáteli, které jsme ani nikdy neviděli a pak je do skupiny přesunout.

Půjčka bez licence by také musela být legální
Představme si, že máme takovou skupinu přátel, kterým můžeme vesele půjčovat peníze bez jakéhokoliv povolení. Zákon nezakazuje fyzické osobě půjčit peníze. Jistě se všichni shodneme, že by se spustila lavina podvodů, které by byly více na škodu než k užitku.

Dipování musí zlegalizovat
Jediné řešení, jak uspokojit touhu maminek a úřady ČR, je vytvořit platformu, ve které budou jasná pravidla. Například i při půjčkách existuje tzv. P2P platforma, v níž si lidé půjčují mezi sebou stejně jako v naší vymyšlené skupině. Nejznámější takovou platformou je Zonky, ale na trhu fungují i ​​například Bankerat, či Prestito. Doporučujeme organizátorkám těchto přátelských loterií, aby se zamyslely, jak vytvořit kompromis a stanovit určitá pravidla.

První pokutovaná žena
Ministerstvo financí udělilo pokutu první organizátorce tomboly, která svou "soutěž" organizovala na Facebooku. Tomboly se týkaly převážně zájezdů a šperků. Například na zájezd prodávala los za 200 Kč. Počet losů v tombole bylo 200 Ks. Dohromady tedy inkasovala 40 000 Kč. Kolik však stál zájezd ve skutečnosti se nám zjistit nepodařilo a tak částka, kterou vydělala, se může pohybovat v rozmezí od 5 000 - 25 000 Kč.

Schovávají se před veřejností
Ženy, které věří ve svůj pohled na pravdu, se začaly schovávat do uzavřených skupin, kde své tomboly pořádají dále. K zamyšlení tedy znovu přichází otázka, zda ani teď, pokud již jsou v uzavřené skupině, nejde jen o přátelskou hru s jasnými pravidly stejně jako v našem myšlenkovém experimentu na zahrádce.

Bez notářského dohledu
Víte jaký je rozdíl mezi tombolou na večírku a tombolou na Facebooku? Je velmi důležité si uvědomit, že tombola na Facebooku nás připravuje o osobní účast při losování, což však kompenzuje např. živé vysílání, které Facebook umožňuje. Otázkou však zůstává jak důvěřujeme osobě, která vítěze losuje. Takové losování bez osobního dohledu může být jednoduše zmanipulované a vítězem se může stát někdo, kdo například vůbec neexistuje a jedná se jen o fake účet.

Odstrašující příklad by mohl zabrat
Po masivní medializaci tohoto případu by mohlo ubývat skupin, které se věnují takovým hrám. Pokuta ve výši 90 tis. Kč byla tzv. exemplárním trestem pro účel zastrašení ostatních.


autor: https://www.ammadopujcky.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun