> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zubři na Opavu doma nevyzráli

vloženo: 31.07.2018           komentářů: 0

Zubři načali zápasovou přípravu bez klíčových opor, na Opavu doma nevyzráli

P ř e r o v – První přípravný zápas mají za sebou hokejisté Přerova. Na jejich stadion přijel účastník východní skupiny druhé ligy Opava, proti němuž nastoupili s řadou mladíků. Dres Zubrů oblékli také hráči, které hanácký klub v současné době testuje. K vítězství ovšem nepomohli, partii zvládli lépe Slezané, Hanáci jim v řádné hrací době podlehli poměrem 3:5.
přát., úterý 31.7.2018
HC ZUBR Přerov - HK Opava
3:5
(2:1, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Dvořák (Kratochvil), 20. Pohl (Indrák, Kylnar), 27. Indrák (Šefl, Kylnar) – 14. Spratek, 34. Herman, 39. Hendrych (Spratek), 52. Hartmann (Tichý, Chalupa), 60. Malina (Tichý). Rozhodčí: Kašík, Přikryl – Klvač, Perutka. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 534. Střely na branku: 44:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:5.
Šurý – Padrnos, R. Černý, Zbořil, Pohl, Bieniek, Šefl, Mokrohajský – Kratochvil, Dvořák, Gago – Moučka, Šimeček, Jarčov – Mašín, Králík, Valášek – Kylnar, Indrák, Tomaník
Wanecki (30. Daňa) – Tichý, Kažimír, Chalupa, Slavík, Bijota, Zouhar – Seidler, L. Černý, Vaněk – Hartmann, Malina, Herman – Spratek, Hendrych, Jánošík – Zelenkov, Štindl, Rousek
Komentář k zápasu
Přerovští hokejisté nastoupili proti Opavě ve značně omlazené sestavě. Po úvodním tlaku, k němuž přispěl i faulující opavský Tichý, však ve 4. minutě otevíral skóre domácímu obecenstvu dobře známý Filip Dvořák. Nejprve střílel z mezikruží Šimon Kratochvil, na jehož střelu zareagoval brankář Opavy Wanecki vyražením k levé tyči, tam ale stál hráč s číslem 93 a se zakončením neměl nejmenší problém.

Zubři byli mnohem aktivnější než jejich soupeř, jehož kasu ohrožovali velmi často i z dorážek. V jedné z mnoha takových situací se ocitl Moučka, jenže odkrytou klec minul. Slovo pak převzal Slezan. Domácí chybovali v rozehrávce a na Šurého tak sprintoval osamocený Daniel Spratek, jehož volba bekhendového zakončení byla nakonec ta správná. Přerovu se do konce třetiny naskytlo mnoho dalších gólovek, ale tou opravdovou gólovou situací se stala až perfektní střela krátce po buly z hole Mikuláše Pohla.

Úvodní minuty prostředního dějství nabídly pár vyloučení a i poměrně vyrovnanou hru. V čase 26:54 ale Zubři svému sokovi odskočili na dvoubrankový rozdíl. U pravého mantinelu stál Šefl, který na Waneckiho vyslal prudkou střelu. Tu brankář hostů pouze vyrazil před sebe a proti Danielu Indrákovi už se nemohl více činit. V půli třetiny Wanecki přepustil místo v brankovišti Daňovi a Opava zanedlouho snižovala. Opět se jí vyplatilo číhat na domácí chybu v rozehrávce, konkrétně tedy Bohumilu Hermanovi.

Zubři se poté museli bránit ve čtyřech, což se nakonec povedlo, do konce třetiny ale nezvládli udržet vedení. Spratek dobře vyřešil situaci při přechodu do útoku, domácí obránci spíše očekávali přihrávku na najíždějícího Jakuba Hendrycha, který později skóroval. To by se mu však nepovedlo, pokud by Spratek nevolil střelu, která Šurému vypadla před prázdnou bránu.

Třetí třetinu rozehrála lépe Opava a naopak ona převzala taktovku. Ve 45. minutě byl nebezpečný Lukáš Černý, po chvíli hráli Zubři krátkou přesilovku pět na tři, jenže bez úspěchu. Opavští se nakonec dostali do vedení v 52. minutě. Tichého střelu od modré tečoval těšně před Šurým Ondřej Hartmann. Přerov zakrátko nezužitkoval přečíslení tří na jednoho a po další chybě ve své třetině mohl opět inkasovat. V závěru dotahoval, ale v úplně poslední vteřině opavskou výhru zpečetil Vlastimil Malina střelou do prázdné brány.

Oba celky se ještě dohodly na pozápasovém prodloužení. V něm brzy zvítězil Přerov díky Jaroslavu Moučkovi, aby ovládl i samostatné nájezdy. Z pěti pokusů byl úspěšný třikrát, Slezané pouze jednou.
Ohlasy trenérů
Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Myslím si, že nám to utkání přineslo, co jsme očekávali. Viděli jsme všechny nové hráče v akci a udělali jsme si malý obrázek o většině z nich. Samozřejmě to ještě budeme dále vyhodnocovat, máme ještě jedno přípravné utkání, ve kterém bude toto mužstvo celé zapojené. Máme poměrně úzký kádr těch hlavních hráčů a potřebujeme ho doplnit. Budeme z toho muset vybrat minimálně dva tři hráče, kteří ten kádr doplní.

Martin Janeček (HK Opava): My jsme se samozřejmě do zápasu dostávali déle. Na klucích z Přerova byla vidět větší vyspělost, nicméně jsme za stavu 1:3 zápas nezabalili, čehož si vážím prvně a potom té koncovky, že si hráči šli za vítězstvím, když viděli, že máme možnost vyhrát. Samozřejmě musím dodat to, že to je bezvýznamné vítězství, první zápas přípravy, takže to nehodnotíme. Víme, v jaké sestavě hrál Přerov, my taky máme ještě nějaké hráče doma, takže se nevznášíme ve hvězdách. Naopak by to měla být další motivace, že umíme bojovat jeden za druhého a to je pro nás z dneška nejcennější.

autor: Daniel Doležal, Petr Komárek

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.