Klikněte pro zvětšení...

Bospor jde dál přes Hlučín!

vloženo: 29.07.2018           komentářů: 0

Pohárový šok! Bospor jde dál přes Hlučín!

Přes těžký los zůstává Bospor i dál v MOL Cupu! Třetiligový Hlučín nesplnil v Bohumíně roli favorita a domácí divizní bojovníci po výhře 2:0 budou v národním poháru pokračovat. Góly Maria Latochy, Lukáše Poštulky a famózní zákroky brankáře Jakuba Švrčiny rozhodly o tom, že v 1. kole si Bospor zahraje s Hranicemi.

V 6. minutě vypálil zdálky těsně vedle hostující Foltyn a jakoby chtěl dát najevo, že s koncovkou budou Hlučínští na štíru. Vzápětí Martin Hanus vysunul Milana Halašku, který sice nepropálil obránce, ale ukázal, že Bohumín bude hrozit. Pak se neprosadil zblízka Heiník, druhá šance Bosporu však už gólem skončila. Švrčina poslal dlouhý výkop dopředu, Halaška udělal prostor Latochovi, který chladnokrevně zakončil – 1:0!

Pak se marně hostující střelci poměřovali s brankářem Bosporu. Nepřekonal jej Foltyn, dvě velké možnosti neproměnil Mozol. Bohumín i bez zraněných Adama Leibla, Dominika Paleje a Jakuba Padýcha dál zlobil, do šance se dral znovu Latocha, jemuž zkřížil plány vyběhnutím brankář Kodeš. Ve 36. minutě už zvedal ruce nad hlavu Kraut, jenže tygří skok Švrčiny mu zabránil v radosti.

Věci se děly před pauzou. Jakub Sittek vysunul Latochu, který běžel sám ze strany, jenže vracející se obránce stačil srazit jeho ránu do boční sítě. Stejný hráč se dostal k zakončení i po následujícím rohu, Kodeš si s jeho skákavou střelou poradil. Pak ještě minul na opačné straně Foltyn, jenže v poslední minutě první půle kopnul dobře roh František Hanus a Lukáš Poštulka se šťastně hlavou zapsal mezi střelce – 2:0!

Po přestávce už Hlučín utahoval šrouby, centr Krauta v pádu neproměnil Mozol. Šanci na pojištění náskoku zahodil Latocha, který z malého vápna přestřelil po akci Vaclíka, ale v 64. minutě Hlučínští vystihli rozehrávku Bosporu, Kraut naštěstí trefil jen Švrčinu a Málek neprostřelil houštinu těl obránců v opuštěné bráně. Na brankáře Bohumína nevyzrál technicky Brazilec Lucas ani hlavou Mac.

Domácí se v podstatě už jenom bránili, ojedinělý pokus Vaclíka směřoval do středu brány. Švrčina znovu musel zasahovat proti hlavičce Krauta, který vzápětí znovu hlavou mířil vedle. Když už hosté v 83. minutě gól dali, asistent rozhodčího správně viděl ofsajd. Brankář Bosporu pak už jen vychytal Lucase i Mozolovu hlavičku z malého vápna, a pak už domácí borci mohli slavit.

„Do zápasu jsme šli s taktikou, která byla nakonec úspěšná. Věděli jsme, že budeme hrát hodně bez míče, protože Hlučín má kvalitu. Spoléhali jsme na brejky, dva nám v první půli vyšly, ale po přestávce už nám docházela šťáva. Máme tři zraněné, takže jsme nemohli ani více prostřídat. Závěr jsme přečkali i se štěstím a díky vůli všech hráčů. Konečně jsme také nedostali gól ze standardky, soupeř jich přitom kopal hodně,“ uvedl asistent trenéra Bospor Patrik Poštulka.

FK Bospor Bohumín – FC Hlučín 2:0 (2:0), branky: 15. Latocha, 45. L. Poštulka. Sestava Bosporu: Švrčina – Sittek, L. Poštulka, Košťál, Šiška – Ferenc (68. Baculák), Vaclík (83. Malysz), F. Hanus, Halaška – M. Hanus (89. Nadhajský), Latocha.

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.