> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Budou to vcelku tradiční soupeři

vloženo: 20.07.2018           komentářů: 0

Opavští hokejisté v přípravném období na nadcházející druholigovou sezonu sehrají dvanáct přípravných utkání. S kým se Slezan v létě potká na ledě?

Budou to vcelku tradiční soupeři jako Přerov, Nový Jičín, Kopřivnice, nebo Valašské Meziříčí. Kromě toho Opava narazí také na mladý výběr Vítkovic. V polovině srpna se ovšem bude v Opavě bojovat O Slezský pohár.

Kdysi tradiční letní turnaj bude Slezan pořádat po dlouhých 33 letech. Opavský tým se v rámci něj představí v duelech s Havlíčkovým Brodem, Liptovským Mikulášem a polskou Osvětimí.

„Zápasů je záměrně hodně. V předzávodním období si totiž chceme vyzkoušet řadu mladých a nových tváří. Ne všichni hráči tak budou hrát všechna přípravná utkání,“ vysvětluje opavský kouč Martin Janeček.

„V prvních dvou zápasech s Přerovem bychom chtěli nechat hrát zejména loňskou kostru týmu doplněnou o naše mladé hráče. V první části srpna pak chceme vytížit především mladé hráče a ty, kteří přijdou na zkoušku,“ odkrývá plány nový trenér Slezanu.

„Ve druhé části srpna bychom rádi měli sestavený tým, který se bude chystat na začátek sezony,“ dodává Janeček.
Harmonogram přípravných utkání
úterý 31. července: HC ZUBR Přerov – HC Slezan Opava, 18.00
pátek 3. srpna: HC Slezan Opava – HC ZUBR Přerov, 17.00
úterý 7. srpna: HC Slezan Opava – HC Nový Jičín, 18.00
čtvrtek 9. srpna: HC Nový Jičín – HC Slezan Opava, 18.00
úterý 14. srpna: HC Kopřivnice – HC Slezan Opava, 18.00
Slezský pohár (pátek 17. – 19. srpna): HC Slezan Opava – BK Havlíčkův Brod, HK32 Liptovský Mikuláš, Unie Osvětim (bude upřesněno)
čtvrtek 23. srpna: HC Slezan Opava – HC Vítkovice Ridera U 23, 18.00
úterý 28. srpna: HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Slezan Opava, 18.00
čtvrtek 30. srpna: HC Slezan Opava – HC Kopřivnice, 18.00
úterý 4. září: HC Slezan Opava – HC Bobři Valašské Meziříčí, 18.00

Poznámka: Začátky jednotlivých utkání se mohou změnit.


autor: www.hcslezan.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.