> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

První kolo na Spartě?

vloženo: 19.07.2018           komentářů: 0

První kolo na Spartě? Sen, ale neporazitelná není, hlásí Puškáč

Generálka se Skalicí opavským fotbalistům nevyšla. Byť herně svého slovenského soupeře přehrávali, nedokázali se prosadit. Přípravu je ale ta tam. Slezané už ladí na pražskou Spartu, kde je v sobotní podvečer čeká úvodní kolo Fortuna:ligy.

„Zápas se mi těžko hodnotí, protože si myslím, že jsme byli na balonu lepší. Měli jsme dobrou kombinaci a vytvořili jsme si šance, které jsme ale neproměnili. Další příležitosti jsme nedotáhli do konce. Pak jsme dostali laciné góly,“ mrzí Davida Puškáče.

„Musíme se vyvarovat jednoduchých chyb a trochu zrychlit hru, protože to tentokrát bylo z naší strany pomalejší,“ uvědomuje si.

Teď už opavský tým přepnul svou pozornost výhradně na sobotní start ligy na pražské Letné. „Hrát první zápas na Spartě je sen. Moc se na to těším, ostatně jako všichni. Nepojedeme tam zastrašení. Odevzdáme sto procent a věřím, že uhrajeme dobrý výsledek,“ hlásí útočník Slezského FC.

Sparťané v přípravě neoslnili. Jak herně, tak výsledkově. Podobně jako SFC v generálce prohráli, když podlehli polskému Lubinu. „Všímáme si, že Sparta dlouhodobě nemá takové výsledky, jak se od ní očekává. Nejsou neporazitelní. Něco bychom tam uhrát mohli,“ věští.

„Sparta je ale pořád Sparta a my jsme Opava. Jedeme tam s pokorou. Můžeme jen překvapit, ale nesedneme si z toho úplně na pr…,“ usmívá se Puškáč.

Opava si talentovaného borce vytáhla z třetiligových Petřkovic, a nakonec z něj udělala jednu ze svých ofenzivních zbraní. Zejména v závěru jarní části sezony sypal David Puškáč gól za gólem a táhl Slezany za postupem. Kam se vyvine jeho příběh?

„Pro mě je to sen, jak se to „zvrtlo“. Hrozně moc si to užívám. Doufám, že to půjde pořád výš a výš. Liga bude samozřejmě rychlejší a důraznější, zkrátka o level výš. Chci se k tomu ale tvrdou prací promakat. Chci se pořád zlepšovat. Budu se snažit dělat maximum a pomoci týmu,“ uzavírá.

autor: Slezský FC

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun