> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

První kolo na Spartě?

vloženo: 19.07.2018           komentářů: 0

První kolo na Spartě? Sen, ale neporazitelná není, hlásí Puškáč

Generálka se Skalicí opavským fotbalistům nevyšla. Byť herně svého slovenského soupeře přehrávali, nedokázali se prosadit. Přípravu je ale ta tam. Slezané už ladí na pražskou Spartu, kde je v sobotní podvečer čeká úvodní kolo Fortuna:ligy.

„Zápas se mi těžko hodnotí, protože si myslím, že jsme byli na balonu lepší. Měli jsme dobrou kombinaci a vytvořili jsme si šance, které jsme ale neproměnili. Další příležitosti jsme nedotáhli do konce. Pak jsme dostali laciné góly,“ mrzí Davida Puškáče.

„Musíme se vyvarovat jednoduchých chyb a trochu zrychlit hru, protože to tentokrát bylo z naší strany pomalejší,“ uvědomuje si.

Teď už opavský tým přepnul svou pozornost výhradně na sobotní start ligy na pražské Letné. „Hrát první zápas na Spartě je sen. Moc se na to těším, ostatně jako všichni. Nepojedeme tam zastrašení. Odevzdáme sto procent a věřím, že uhrajeme dobrý výsledek,“ hlásí útočník Slezského FC.

Sparťané v přípravě neoslnili. Jak herně, tak výsledkově. Podobně jako SFC v generálce prohráli, když podlehli polskému Lubinu. „Všímáme si, že Sparta dlouhodobě nemá takové výsledky, jak se od ní očekává. Nejsou neporazitelní. Něco bychom tam uhrát mohli,“ věští.

„Sparta je ale pořád Sparta a my jsme Opava. Jedeme tam s pokorou. Můžeme jen překvapit, ale nesedneme si z toho úplně na pr…,“ usmívá se Puškáč.

Opava si talentovaného borce vytáhla z třetiligových Petřkovic, a nakonec z něj udělala jednu ze svých ofenzivních zbraní. Zejména v závěru jarní části sezony sypal David Puškáč gól za gólem a táhl Slezany za postupem. Kam se vyvine jeho příběh?

„Pro mě je to sen, jak se to „zvrtlo“. Hrozně moc si to užívám. Doufám, že to půjde pořád výš a výš. Liga bude samozřejmě rychlejší a důraznější, zkrátka o level výš. Chci se k tomu ale tvrdou prací promakat. Chci se pořád zlepšovat. Budu se snažit dělat maximum a pomoci týmu,“ uzavírá.

autor: Slezský FC

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.