> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tři školská zařízení budou mít

vloženo: 28.06.2018           komentářů: 0

Tři školská zařízení budou mít nové ředitele
Mateřská škola Bobrovníky, autor: Nikol Švihorová
Tři příspěvkové organizace města budou mít nové šéfy, svoji pozici ve výběrovém řízení obhájila Radoslava Josefusová, která je ředitelkou Mateřské školy Cihelní od roku 2004. Po šestiletém funkčním období město vyhlásilo výběrová řízení také na Základní škole Tyršova a v Domě dětí a mládeže Hlučín, do nichž už se původní ředitelky Ivana Staňková a Marcela Košáková nehlásily. Po odstoupení Veroniky Mrázkové se vybíral nový ředitel také na Základní škole a mateřské škole Bobrovníky.
„Všem končícím ředitelům moc děkujeme za jejich záslužnou práci,“ řekla místostarostka města Hlučína Blanka Kotrlová. Základní školu dr. M. Tyrše povede od srpna Pavla Mrůzková, která po absolvování hlučínského gymnázia studovala učitelství pro střední školy a má doktorát z pedagogiky.
"To, co rodiče chtějí po každé škole, je, aby se jejich děti něčemu naučily, aby byly ve škole spokojené a těšily se do ní. Aby škola byla bezpečným místem, kde se bez strachu, ponižování a posměchu dítě učí novým vědomostem, respektu jeden k druhému, práci v týmu, ale i vlastní hodnotě. Budu se snažit vytvořit otevřenou komunitní školu, která povede naše děti k samostatnosti, ke schopnosti rozhodovat se a k důvěře sebe sama,“ řekla Pavla Mrůzková.
Do čela domu dětí se postaví Zuzana Pustelníková, která s tímto městským zařízením už dříve externě spolupracovala. Vedla kroužky výtvarného tvořeníčka a angličtiny pro děti, podílela se na organizaci akcí jako Hlučínský talent, odemykání a zamykání lesa, nebo Noc strašidel.
Dlouholetý učitel a poté ředitel základní školy z Kravař - Koutů Jan Volf povede od srpna školu v Bobrovníkách. S organizací provozu školy, vedením zaměstnanců, plánovaním oprav a rekonstrukcí má dvacetileté zkušenosti. Mezi jeho koníčky, které by mohl ve škole uplatnit při práci s dětmi, patří tvorba webových stránek a hra na trubku a na kytaru.
Ve středu 27. června se konala schůzka nového ředitele školy v Bobrovníkách s vedením města, učiteli školy a rodiči dětí. Situace, která vypadala po odstoupení ředitelky Mrázkové, jíž vedení města vytýkalo řadu manažerských pochybení, se na schůzce uklidnila.
„Jsem přesvědčen, že nový pan ředitel povede školu a školku v Bobrovníkách ke spokojenosti rodičů, kteří oceňovali hlavně její domácí a přátelskou atmosféru,“ konstatoval starosta Hlučína Pavel Paschek.

autor: www.hlucin.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.