> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tři školská zařízení budou mít

vloženo: 28.06.2018           komentářů: 0

Tři školská zařízení budou mít nové ředitele
Mateřská škola Bobrovníky, autor: Nikol Švihorová
Tři příspěvkové organizace města budou mít nové šéfy, svoji pozici ve výběrovém řízení obhájila Radoslava Josefusová, která je ředitelkou Mateřské školy Cihelní od roku 2004. Po šestiletém funkčním období město vyhlásilo výběrová řízení také na Základní škole Tyršova a v Domě dětí a mládeže Hlučín, do nichž už se původní ředitelky Ivana Staňková a Marcela Košáková nehlásily. Po odstoupení Veroniky Mrázkové se vybíral nový ředitel také na Základní škole a mateřské škole Bobrovníky.
„Všem končícím ředitelům moc děkujeme za jejich záslužnou práci,“ řekla místostarostka města Hlučína Blanka Kotrlová. Základní školu dr. M. Tyrše povede od srpna Pavla Mrůzková, která po absolvování hlučínského gymnázia studovala učitelství pro střední školy a má doktorát z pedagogiky.
"To, co rodiče chtějí po každé škole, je, aby se jejich děti něčemu naučily, aby byly ve škole spokojené a těšily se do ní. Aby škola byla bezpečným místem, kde se bez strachu, ponižování a posměchu dítě učí novým vědomostem, respektu jeden k druhému, práci v týmu, ale i vlastní hodnotě. Budu se snažit vytvořit otevřenou komunitní školu, která povede naše děti k samostatnosti, ke schopnosti rozhodovat se a k důvěře sebe sama,“ řekla Pavla Mrůzková.
Do čela domu dětí se postaví Zuzana Pustelníková, která s tímto městským zařízením už dříve externě spolupracovala. Vedla kroužky výtvarného tvořeníčka a angličtiny pro děti, podílela se na organizaci akcí jako Hlučínský talent, odemykání a zamykání lesa, nebo Noc strašidel.
Dlouholetý učitel a poté ředitel základní školy z Kravař - Koutů Jan Volf povede od srpna školu v Bobrovníkách. S organizací provozu školy, vedením zaměstnanců, plánovaním oprav a rekonstrukcí má dvacetileté zkušenosti. Mezi jeho koníčky, které by mohl ve škole uplatnit při práci s dětmi, patří tvorba webových stránek a hra na trubku a na kytaru.
Ve středu 27. června se konala schůzka nového ředitele školy v Bobrovníkách s vedením města, učiteli školy a rodiči dětí. Situace, která vypadala po odstoupení ředitelky Mrázkové, jíž vedení města vytýkalo řadu manažerských pochybení, se na schůzce uklidnila.
„Jsem přesvědčen, že nový pan ředitel povede školu a školku v Bobrovníkách ke spokojenosti rodičů, kteří oceňovali hlavně její domácí a přátelskou atmosféru,“ konstatoval starosta Hlučína Pavel Paschek.

autor: www.hlucin.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun