> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tři školská zařízení budou mít

vloženo: 28.06.2018           komentářů: 0

Tři školská zařízení budou mít nové ředitele
Mateřská škola Bobrovníky, autor: Nikol Švihorová
Tři příspěvkové organizace města budou mít nové šéfy, svoji pozici ve výběrovém řízení obhájila Radoslava Josefusová, která je ředitelkou Mateřské školy Cihelní od roku 2004. Po šestiletém funkčním období město vyhlásilo výběrová řízení také na Základní škole Tyršova a v Domě dětí a mládeže Hlučín, do nichž už se původní ředitelky Ivana Staňková a Marcela Košáková nehlásily. Po odstoupení Veroniky Mrázkové se vybíral nový ředitel také na Základní škole a mateřské škole Bobrovníky.
„Všem končícím ředitelům moc děkujeme za jejich záslužnou práci,“ řekla místostarostka města Hlučína Blanka Kotrlová. Základní školu dr. M. Tyrše povede od srpna Pavla Mrůzková, která po absolvování hlučínského gymnázia studovala učitelství pro střední školy a má doktorát z pedagogiky.
"To, co rodiče chtějí po každé škole, je, aby se jejich děti něčemu naučily, aby byly ve škole spokojené a těšily se do ní. Aby škola byla bezpečným místem, kde se bez strachu, ponižování a posměchu dítě učí novým vědomostem, respektu jeden k druhému, práci v týmu, ale i vlastní hodnotě. Budu se snažit vytvořit otevřenou komunitní školu, která povede naše děti k samostatnosti, ke schopnosti rozhodovat se a k důvěře sebe sama,“ řekla Pavla Mrůzková.
Do čela domu dětí se postaví Zuzana Pustelníková, která s tímto městským zařízením už dříve externě spolupracovala. Vedla kroužky výtvarného tvořeníčka a angličtiny pro děti, podílela se na organizaci akcí jako Hlučínský talent, odemykání a zamykání lesa, nebo Noc strašidel.
Dlouholetý učitel a poté ředitel základní školy z Kravař - Koutů Jan Volf povede od srpna školu v Bobrovníkách. S organizací provozu školy, vedením zaměstnanců, plánovaním oprav a rekonstrukcí má dvacetileté zkušenosti. Mezi jeho koníčky, které by mohl ve škole uplatnit při práci s dětmi, patří tvorba webových stránek a hra na trubku a na kytaru.
Ve středu 27. června se konala schůzka nového ředitele školy v Bobrovníkách s vedením města, učiteli školy a rodiči dětí. Situace, která vypadala po odstoupení ředitelky Mrázkové, jíž vedení města vytýkalo řadu manažerských pochybení, se na schůzce uklidnila.
„Jsem přesvědčen, že nový pan ředitel povede školu a školku v Bobrovníkách ke spokojenosti rodičů, kteří oceňovali hlavně její domácí a přátelskou atmosféru,“ konstatoval starosta Hlučína Pavel Paschek.

autor: www.hlucin.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.