> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

ZUZANA SAMARA / ŽENA A STROM

vloženo: 25.06.2018           komentářů: 0

Srdečně zveme všechny příznivce umění, zvláště fotografie, na vernisáž výstavy Zuzana Samara / Žena a strom, která se uskuteční ve středu 27. 6. 2018 v 17:00 v Galerie Obecního domu.

ZUZANA SAMARA / ŽENA A STROM
VÝSTAVA / FOTOGRAFIE
Žena a strom je pro autorku téma více odlehčující, vycházející z vize, která byla daná druhem stromu a typem ženy a jejich vzájemné kompozice. Strom i žena jsou pro ni symbolem plodnosti a ve vzájemné symbióze tvoří silné spojení, které je přitažlivé až magnetické. Na fotografiích jsou podobnosti nebo také kontrasty a každý v nich však může vidět jejich propojení svým úhlem pohledu.

Fotografie vznikaly v průběhu tří let a je to další koncept, který se fotografce povedl uskutečnit. Několik dalších vizí proběhlo jejím životem, ale nebyly uskutečněny a některé z nich jsou už příliš vzdálené a cizí pro cokoliv, ale přicházejí další :-). Proto vy, kteří máte sny, vize, představy uskutečněte je, dejte do toho v daný okamžik to nejlepší z vás, i když vám to v tu chvíli připadá beze smyslu, nezapadá to do logiky vaší mysli nebo se příliš bojíte. Autorka o sobě říká, že se bojí stále hodně, přesto, že už velká holka, ale nebýt toho kroku do neznáma bez přemýšlení nad různými věcmi a překonávání strachu, nikdo by nikdy její fotografie neviděl a pravděpodobně by ani žádné nevznikly. Někde uvnitř zůstane člověku jen ten divný pocit prázdna, možná frustrace, který známe všichni. Je dobré se zastavit a uvědomit si z čeho pramení, změnit to a jít dělat, co máme rádi, co nakrmí naši duši. Není lepší pocit :-).

Výstava potrvá od 28. 6.2018 do 2. 9.2018
út–ne / 10:00 - 18:00 / Galerie Obecního domu / bez vstupného

autor: Galerie Obecního domu

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.