> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

ZUZANA SAMARA / ŽENA A STROM

vloženo: 25.06.2018           komentářů: 0

Srdečně zveme všechny příznivce umění, zvláště fotografie, na vernisáž výstavy Zuzana Samara / Žena a strom, která se uskuteční ve středu 27. 6. 2018 v 17:00 v Galerie Obecního domu.

ZUZANA SAMARA / ŽENA A STROM
VÝSTAVA / FOTOGRAFIE
Žena a strom je pro autorku téma více odlehčující, vycházející z vize, která byla daná druhem stromu a typem ženy a jejich vzájemné kompozice. Strom i žena jsou pro ni symbolem plodnosti a ve vzájemné symbióze tvoří silné spojení, které je přitažlivé až magnetické. Na fotografiích jsou podobnosti nebo také kontrasty a každý v nich však může vidět jejich propojení svým úhlem pohledu.

Fotografie vznikaly v průběhu tří let a je to další koncept, který se fotografce povedl uskutečnit. Několik dalších vizí proběhlo jejím životem, ale nebyly uskutečněny a některé z nich jsou už příliš vzdálené a cizí pro cokoliv, ale přicházejí další :-). Proto vy, kteří máte sny, vize, představy uskutečněte je, dejte do toho v daný okamžik to nejlepší z vás, i když vám to v tu chvíli připadá beze smyslu, nezapadá to do logiky vaší mysli nebo se příliš bojíte. Autorka o sobě říká, že se bojí stále hodně, přesto, že už velká holka, ale nebýt toho kroku do neznáma bez přemýšlení nad různými věcmi a překonávání strachu, nikdo by nikdy její fotografie neviděl a pravděpodobně by ani žádné nevznikly. Někde uvnitř zůstane člověku jen ten divný pocit prázdna, možná frustrace, který známe všichni. Je dobré se zastavit a uvědomit si z čeho pramení, změnit to a jít dělat, co máme rádi, co nakrmí naši duši. Není lepší pocit :-).

Výstava potrvá od 28. 6.2018 do 2. 9.2018
út–ne / 10:00 - 18:00 / Galerie Obecního domu / bez vstupného

autor: Galerie Obecního domu

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.