> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Připravuje se celá řada oprav

vloženo: 17.06.2018           komentářů: 0

Připravuje se celá řada oprav, majitelé domků se zájmem o další vjezdy by měli zbystřit

Stejně jako v uplynulých letech se bude i letos opravovat v Hlučíně, Bobrovníkách i Darkovičkách celá řada chodníků a komunikací. Pokud mají majitelé domků v dotčených ulicích v plánu budovat si další vjezdy na své pozemky, měli by využít probíhajících prací a včas žádat o povolení.

Město bude v létě kvůli mnoha opravám opět z části rozkopané, zvláště když se dělají i zásadní rekonstrukce například v ulici Rovniny. Městský úřad proto prosí obyvatele Hlučína o trpělivost. Výsledkem by měly být úhledné ulice, což stojí za krátkodobé nepříjemnosti se stavbami.
Mnozí majitelé domků v Hlučíně si postupně budují příjezdy, případně i druhé vjezdy na své pozemky, kde si rozšiřují možnosti pro parkování. Pokud to mají v plánu i obyvatelé ulic, které se budou
v nejbližší době opravovat, měli by jednat rychle, aby využili probíhajících stavebních prací. Opravené chodníky nebude možné několik let rozkopávat.
„Žádáme občany, kteří mají zájem zřídit si ke svým pozemkům nové nebo druhé vjezdy, aby si s dostatečným předstihem vyřídili povolení od oddělení silničního hospodářství městského úřadu. V době
zahájení oprav chodníků je mnohdy pozdě, vyřízení povolení trvá několik týdnů“ informovala vedoucí investičního odboru hlučínské radnice Gabriela Dihlová.

Chodníky a komunikace, které bude město Hlučín opravovat v roce 2018:
Chodník a povrch ulice Rovniny
Povrch ulice Boční
Povrch ulice Na Závodí
Chodník před panelovými domy v ulici Dukelské č. o. 1 až 7
Chodník okolo ZŠ Rovniny v úseku od ulice Dukelské po ulici 28. října
Povrch ulice Školní
Chodník v ulici Ostravské podél silnice I/56 u Renaultu
Chodník a povrch ulice Horní
Povrch ulice Růžové
Chodník ulice Písečné v úseku od ulice Vinohradské po točnu autobusu č. 34
Chodník ulice Písečné v úseku od točny autobusu č. 34 po Jasénky
Chodník u autobusové zastávky Rovniny
Chodník a povrch ulic Květné a Krátké
Chodník ulice Jarní před bytovými domy 10, 12 a 14
Chodník spojující ulice Jarní a Severní
Chodník ulice P. Strádala
Chodník ulice Malánky
Povrch ulice Kozmické v Darkovičkách od ulice Vřesinské po ulici Jandovu
Chodník ulice Kozmické v Darkovičkách od ulice Vřesinské na Kozmice

autor: www.hlucin.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.