> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Připravuje se celá řada oprav

vloženo: 17.06.2018           komentářů: 0

Připravuje se celá řada oprav, majitelé domků se zájmem o další vjezdy by měli zbystřit

Stejně jako v uplynulých letech se bude i letos opravovat v Hlučíně, Bobrovníkách i Darkovičkách celá řada chodníků a komunikací. Pokud mají majitelé domků v dotčených ulicích v plánu budovat si další vjezdy na své pozemky, měli by využít probíhajících prací a včas žádat o povolení.

Město bude v létě kvůli mnoha opravám opět z části rozkopané, zvláště když se dělají i zásadní rekonstrukce například v ulici Rovniny. Městský úřad proto prosí obyvatele Hlučína o trpělivost. Výsledkem by měly být úhledné ulice, což stojí za krátkodobé nepříjemnosti se stavbami.
Mnozí majitelé domků v Hlučíně si postupně budují příjezdy, případně i druhé vjezdy na své pozemky, kde si rozšiřují možnosti pro parkování. Pokud to mají v plánu i obyvatelé ulic, které se budou
v nejbližší době opravovat, měli by jednat rychle, aby využili probíhajících stavebních prací. Opravené chodníky nebude možné několik let rozkopávat.
„Žádáme občany, kteří mají zájem zřídit si ke svým pozemkům nové nebo druhé vjezdy, aby si s dostatečným předstihem vyřídili povolení od oddělení silničního hospodářství městského úřadu. V době
zahájení oprav chodníků je mnohdy pozdě, vyřízení povolení trvá několik týdnů“ informovala vedoucí investičního odboru hlučínské radnice Gabriela Dihlová.

Chodníky a komunikace, které bude město Hlučín opravovat v roce 2018:
Chodník a povrch ulice Rovniny
Povrch ulice Boční
Povrch ulice Na Závodí
Chodník před panelovými domy v ulici Dukelské č. o. 1 až 7
Chodník okolo ZŠ Rovniny v úseku od ulice Dukelské po ulici 28. října
Povrch ulice Školní
Chodník v ulici Ostravské podél silnice I/56 u Renaultu
Chodník a povrch ulice Horní
Povrch ulice Růžové
Chodník ulice Písečné v úseku od ulice Vinohradské po točnu autobusu č. 34
Chodník ulice Písečné v úseku od točny autobusu č. 34 po Jasénky
Chodník u autobusové zastávky Rovniny
Chodník a povrch ulic Květné a Krátké
Chodník ulice Jarní před bytovými domy 10, 12 a 14
Chodník spojující ulice Jarní a Severní
Chodník ulice P. Strádala
Chodník ulice Malánky
Povrch ulice Kozmické v Darkovičkách od ulice Vřesinské po ulici Jandovu
Chodník ulice Kozmické v Darkovičkách od ulice Vřesinské na Kozmice

autor: www.hlucin.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.