> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Oslavy dne dárců krve se vydařily

vloženo: 15.06.2018           komentářů: 0


Dvoudenní oslavy světového dne dárců krve ve Slezské nemocnici v Opavě se vydařily. Na hematologicko-transfuzní oddělení dorazilo 100 dárců krve. Těm čekání na odběr zpestřili umělci z divadelní společnosti GAFA. V pátek oslavy podpořila Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna. Ta dárcům zdarma nabídla měření na speciálních přístrojích.
Ve Slezské nemocnici se oslavy světového dne dárců krve, které připadají na čtvrtek 14. června, protáhly. „Je to významný den, který slavíme každý rok. Letos nám přišlo líto, že by se dárci, kteří chodí pravidelně darovat krev v pátek, mohli cítit smutně, že pro ně žádný program není. Proto jsme se rozhodli oslavy protáhnout a zpříjemnit čekání i našim pátečním dárcům,“ řekl primář oddělení Lukáš Stejskal.
Příchozím se počínání umělců z divadelní společnosti GAFA líbilo. „Četli nám poezii, hráli a zpívali, promítali filmy. Dokonce i losovali tombolu o drobné dárky, které si sami sehnali od sponzorů. Bylo to nečekané zpestření odběru,“ pochvalovala si oslavu světového dne dárců krve Eliška Mučková.
Manažer Luděk Hanel dostal za 40. odběr krve speciální dárek. Stejně tak stavbyvedoucí Radim Wolf. Ten přišel darovat plazmu. „Plazmu daruji od svých osmnácti let a mám za sebou přes sto odběrů plazmy. Oslavy mě příjemně překvapily a za dárek děkuji,“ nechal se slyšet Radim Wolf.
V pátek se o hudební kulisu při čekání na odběr postarali studenti Mendelova gymnázia v Opavě. Dárci si navíc mohli změřit na speciálních přístrojích své tělesné proporce. „Novinkou bylo měření kvality dechu, tedy respirační aktivity plic,“ uvedla Simona Kudlíková z Hematologicko-transfuzního oddělení SN v Opavě.
Primář hematologicko-transfuzního oddělení má z oslav krásný pocit. „Krev pro naše pacienty skutečně potřebujeme, takže velký dík patří všem dárcům, kteří k nám přišli v rámci oslav, případně se chystají přijít kdykoliv jindy. Zvláštní poděkování si zaslouží partneři našich oslav světového dne dárců krve. To konkrétně divadelní společnost GAFA, studenti Mendelova gymnázia a Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna,“ poděkoval primář oddělení hematologicko-transfuzního oddělení SN v Opavě Lukáš Stejskal.


FOTO oslavy světového dne dárců krve 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7: Oslavy světového dne dárců krve ve Slezské nemocnici v Opavě. Foto: SN v Opavě

autor: Jiří Krušina

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun