> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Oslavy dne dárců krve se vydařily

vloženo: 15.06.2018           komentářů: 0


Dvoudenní oslavy světového dne dárců krve ve Slezské nemocnici v Opavě se vydařily. Na hematologicko-transfuzní oddělení dorazilo 100 dárců krve. Těm čekání na odběr zpestřili umělci z divadelní společnosti GAFA. V pátek oslavy podpořila Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna. Ta dárcům zdarma nabídla měření na speciálních přístrojích.
Ve Slezské nemocnici se oslavy světového dne dárců krve, které připadají na čtvrtek 14. června, protáhly. „Je to významný den, který slavíme každý rok. Letos nám přišlo líto, že by se dárci, kteří chodí pravidelně darovat krev v pátek, mohli cítit smutně, že pro ně žádný program není. Proto jsme se rozhodli oslavy protáhnout a zpříjemnit čekání i našim pátečním dárcům,“ řekl primář oddělení Lukáš Stejskal.
Příchozím se počínání umělců z divadelní společnosti GAFA líbilo. „Četli nám poezii, hráli a zpívali, promítali filmy. Dokonce i losovali tombolu o drobné dárky, které si sami sehnali od sponzorů. Bylo to nečekané zpestření odběru,“ pochvalovala si oslavu světového dne dárců krve Eliška Mučková.
Manažer Luděk Hanel dostal za 40. odběr krve speciální dárek. Stejně tak stavbyvedoucí Radim Wolf. Ten přišel darovat plazmu. „Plazmu daruji od svých osmnácti let a mám za sebou přes sto odběrů plazmy. Oslavy mě příjemně překvapily a za dárek děkuji,“ nechal se slyšet Radim Wolf.
V pátek se o hudební kulisu při čekání na odběr postarali studenti Mendelova gymnázia v Opavě. Dárci si navíc mohli změřit na speciálních přístrojích své tělesné proporce. „Novinkou bylo měření kvality dechu, tedy respirační aktivity plic,“ uvedla Simona Kudlíková z Hematologicko-transfuzního oddělení SN v Opavě.
Primář hematologicko-transfuzního oddělení má z oslav krásný pocit. „Krev pro naše pacienty skutečně potřebujeme, takže velký dík patří všem dárcům, kteří k nám přišli v rámci oslav, případně se chystají přijít kdykoliv jindy. Zvláštní poděkování si zaslouží partneři našich oslav světového dne dárců krve. To konkrétně divadelní společnost GAFA, studenti Mendelova gymnázia a Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna,“ poděkoval primář oddělení hematologicko-transfuzního oddělení SN v Opavě Lukáš Stejskal.


FOTO oslavy světového dne dárců krve 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7: Oslavy světového dne dárců krve ve Slezské nemocnici v Opavě. Foto: SN v Opavě

autor: Jiří Krušina

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.