> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opavská dvanáctka

vloženo: 05.06.2018           komentářů: 0

V letošním roce slavíme výročí 100 let od založení Československa a po celou tuto dobu hrálo pivo významnou roli národního nápoje, kdy se u něj scházeli přátelé a známí, spolupracovníci a spolužáci. Pivo inspirovalo malíře jako byl Alfons Mucha, spisovatele jako byl Jaroslav Hašek, Karel Polášek, Bohumil Hrabal a mnohé další a neexistuje snad oblast lidského života, která by se nad půllitrem nediskutovala.

Za podpory Slezské univerzity a jedenácti významných opavských podniků proto pořádáme akci, při které chceme poukázat na bohatost a rozmanitost nabídky v Opavě. Akce je určená nejen studentům, z nichž mnozí určitě rádi oslaví úspěšné zakončení studia či akademického roku, ale také široké veřejnosti, přičemž všichni se vedle nabídky kvalitního pití mohou těšit na doprovodné přednášky pedagogů Slezské univerzity, které se budou rovněž týkat piva a pivní kultury.

Účastníci mají rovněž možnost získat zajímavé ceny poskytnuté zapojenými podniky - stačí navštívit alespoň šest podniků zapojených do akce, vychutnat si v každém z nich jedno malé pivo, do degustační karty, které budou mít účastníci k dispozici, vzorek ohodnotit a návštěvu si nechat potvrdit razítkem. Degustační karty se pak budou odevzdávat v Rybářském domečku v areálu Slezské univerzity na Hauerové ulici, kde také v závěru akce proběhne losování vítězů.

autor: Ondřej Mazurek

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.